JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Arhīvs

JVLMA 4. kursa džezisti aicina uz koncerteksāmenu

5. jūnijā Siguldas koncertzālē "Baltais Flīģelis" notiks JVLMA Džeza mūzikas katedras 4. kursa koncerteksāmens. 


Lasīt vairāk

Prof. Jāņa Kudiņa monogrāfijas atvēršanas svētki

21. maijā Rīgas Benjamiņu namā (šodien - Europa Royal Hotel) notika JVLMA profesora Jāņa Kudiņa monogrāfijas "Oskars Stroks. Tango karaļa mantojums" (apgāds "Zinātne") atvēršanas svētki.


Lasīt vairāk

Izsludināta pieteikšanās jaunā Baltijas džeza festivāla “Škiuņa džezs” meistarklasēm

No 28. līdz 31. augustam Rēzeknes novada Lūznavas muižā notiks pirmais Baltijas džeza festivāls “Škiuņa džezs”, kura mērķis ir veicināt interesi par džeza mūziku, rosināt topošo un esošo džeza mūziķu sadarbību, kā arī izdzīvot džeza mūzikas burvību Latgalē, īpašajā Lūznavas muižas kompleksa vidē. Šobrīd tiek izsludināta pieteikšanās festivāla meistarklasēm, kuru varēs veikt līdz 15. jūnijam.

Festivāla meistarklasēs aicināti piedalīties džeza mūzikas interesenti – mūzikas skolu un augstskolu studenti, topošie mūziķi un citi džeza entuziasti. Festivālā notiks meistarklases džeza mūzikas profesionāļu vadībā, vakaros paredzētas festivāla dalībnieku kopīgas džema sesijas, kā arī džeza mūzikas koncerti.


Lasīt vairāk

Noslēdzies Kompozīcijas studentu jaundarbu konkurss

Ceturtdien, 16.maijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT Kamerzālē izskanēja Kompozīcijas studentu JAUNDARBU KONKURSS. Jau devīto gadu konkursu rīko Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Pētera Vaska fondu.

Konkursa mērķis ir veicināt topošo komponistu jaunradi kamermūzikas žanros. Jaundarbi tika rakstīti stīgu duetam – vijolei un čellam, līdz ar to konkurss notika Kompozīcijas katedras sadarbībā ar Stīgu instrumentu katedru. Skaņdarbus vērtēja komponisti Pēteris Vasks, Indra Riše un muzikoloģe Baiba Kurpniece.


Lasīt vairāk

Saksofonista Arta Sīmaņa un viņa audzēkņu sniegumā izskanēs vairāku latviešu komponistu jaundarbi

21. maija vakarā plkst. 19.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē kamerorķestris Sinfonia Concertante diriģenta Jāņa Stafecka vadībā ciklā Meistari un mācekļi aicina uz koncertu Artis sakso’fon Sīmanis, kurā saksofonspēles profesors uzstāsies kopā ar saviem jaunākajiem kolēģiem - JVLMA Saksofona spēles klases studentiem un absolventiem. Programmā - pasaules un Latvijas mūzika saksofonam un stīgu orķestrim.

Artis Sīmanis ir pirmais Latvijas mūziķis, kurš ieguvis augstskolu absolvējuša saksofonista diplomu un līdz ar to tiesības šī instrumenta spēli mācīt citiem. Lai tiktu pie šādas kvalifikācijas, studējis Sanktpēterburgā (tolaik Ļeņingradā) – Nikolaja Rimska-Korsakova konservatorijā, ko absolvējis 1986. gadā, un Dānijas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā. Deviņdesmito gadu sākumā izveidojis Saksofona spēles klasi JVLMA, kuru absolvējuši tādi publikas mīlēti mūziķi kā Oskars Petrauskis, Arvīds Kazlausks, Gints Pabērzs, Renārs Lācis, Ilze Lejiņa un daudzi citi. Kopā ar saviem studentiem radījis Rīgas Saksofonu kvartetu - tajā savulaik spēlējuši un joprojām spēlē daudzi no izcilākajiem Latvijas saksofonistiem.


Lasīt vairāk

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Zinātniskās padomes informācija.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas

Zinātniskās padomes informācija

Par zinātniskā personāla vēlēšanu...


Lasīt vairāk

Informācija 4. un 6. semestra bakalauriem

Līdz š.g. 30. maijam ir jāizdara izvēle par studiju kursa Mūzikas vēsture un teorija vēlamajām tematiskajām daļām, kas tiks apgūtas nākamajā akadēmiskajā gadā!

Studiju kursa Mūzikas vēsture un teorija izvēles tematiskās daļas nākamajam akadēmiskajam gadam studenti izvēlas atsevišķi katram semestrim. Tas nozīmē, ka ir iespēja apgūt divas tematiskās daļas – katru savā semestrī.

Studiju kursa Mūzikas vēsture un teorija izvēles tematisko daļu anotācijas pieejamas JVLMA bibliotēkas grāmatu nodaļā, “jvlma” e-pastos, kā arī mājaslapā www.jvlma.lv (Dokumenti – Veidlapas – Studiju kursa Mūzikas vēsture un teorija tematisko daļu anotācijas un iesniegums).


Lasīt vairāk

Mūsu maģistranti un profesori starptautiskā festivālā un ECMTA konferencē Lisabonā

40. Baltijas Valstu mūzikas augstskolu studentu kameransambļu festivālā, kas Eiropas Kamermūzikas pedagogu asociācijas ECMTA konferences ietvaros notika Lisabonas mūzikas augstskolā /Escola Superior de Musica de Lisboa/ no 26. līdz 28.aprīlim, ar spožiem panākumiem piedalījās profesoru Gunāra Larsena un Alda Liepiņa maģistranšu Klavieru trio Vīzija – vijolniece Kristiāna Ozoliņa, čelliste Dārta Svētiņa un pianiste Sintija Šteinkopfa. Festivāla koncertos spēlēja dažādu sastāvu kameransambļi no piecām dalībvalstīm: Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas, Friderika Šopēna Mūzikas universitātes /Varšava/, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Lisabonas mūzikas augstskolas /Portugāle/. Klavieru trio Vīzija noslēguma koncertā, kas notika slavenā Calouste Gulbenkian fonda Kamerzālē, artistiski, pārliecinoši un spilgti atskaņoja Jozefa Haidna un Maijas Eifeldes klavieru trio, saņemot nedalītu klausītāju atzinību.


Lasīt vairāk

JVLMA Zinātniskās padomes informācija

Par pretendentu pielaišanu pie zinātniskā personāla vēlēšanām 2019. gada 15. maijā skatīt šeit.

...
Lasīt vairāk

JVLMA sniegs meistarklases simfoniskā orķestra diriģents Ajtony Csaba

Daudzveidīgs diriģents, komponists un pētnieks ar talantu piesaistīt auditorijas uzmanību, emocijas un intelektu, Ajtony Csaba ir pārdomas rosinošs un ar iztēli apveltīts mākslinieks.

Būdams divu orķestru mākslinieciskais vadītājs un diriģents Viktorijā (Kanādā) un Vīnē, viņš labi orientējas simfonisko orķestru finesēs divos kontinentos. Csaba ir strādājis ar vairākiem pasaules vadošajiem orķestriem – Frankfurtes Radio orķestri, Toronto simfonisko orķestri, Vīnes Radio un Vroclavas Filharmonijas orķestriem, kā arī ar gandrīz visiem Ungārijas orķestriem.


Lasīt vairāk

Ilze Urbāne sniedz meistarklases un koncertē Milānā

No 3. līdz 6. maijam JVLMA Flautas spēles docente Ilze Urbāne sniedza meistarklases un koncertu Civica Scuola di Musica Claudio Abbado Milānā.

Koncertā kopā ar itāļu kolēģiem Flavio Alciati, Valteru Batagliolu un mūsu studentiem jau pazīstamo Rafaeli Trevizani Ilze atskaņoja Johana Sebastiana Baha, Zigfrīda Karga-Elerta, Kloda Debisī, Džūlio Bričialdi un Pētera Vaska mūziku, par ko itāļu kolēģiem un studentiem Ilze bija sagatavojusi arī prezentāciju.


Lasīt vairāk

Aicinām uz ritmikas meistarklasēm

Aicinā uz  Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslas  universitātes ritmikas profesoru Elizabetes  Orlovskas / Elisabeth Orlowsky/, Verēnas  Caineres /Verena Zeiner/...


Lasīt vairāk

JVLMA Profesoru padomes informācija

Par akadēmiskā personāla vēlēšanu rezultātiem 2019. gada 8. maijā skatīt šeit

...


Lasīt vairāk

JVLMA Studējošo pašpārvalde izsludina pieteikšanos MAIJA Radošo braucienu finansēšanas konkursam!

Lai piedalītos konkursa 2019. gada maija izvērtēšanā, pieteikumi jāiesniedz līdz 22. maija plkst. 15.00 Studiju programmu direkcijas sekretārei 101. telpā.


Lasīt vairāk

Noskaidroti pirmie AS "Latvijas Finieris" stipendijas ieguvēji

3. maijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā tika noteikti pirmie AS “Latvijas Finieris” stipendijas ieguvēji, nodrošinot izdevumu segšanu radošajai un profesionālajai pilnveidei. 


Lasīt vairāk

JVLMA izsludina pieteikšanos uz AKADĒMISKAJIEM AMATIEM

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija izsludina pieteikšanos uz akadēmiskajiem amatiem:

  • docenta amats (2 vakances).

Lasīt vairāk

Uzmanību! Sākusies pieteikšanās AS "Latvijas Finiera" studējošo atbalstam

Pamatojoties uz 16. janvārī noslēgto sadarbības līgumu starp Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un AS "Latvijas Finieris", studējošajiem ir iespēja pieteikties finansiālam atbalstam.


Lasīt vairāk

Andris Vecumnieks diriģē Slovākijas filharmonijā

No 10. līdz 22. martam JVLMA Diriģēšanas un Kompozīcijas katedras mācībspēks, profesors Andris Vecumnieks atrodas Slovākijā, kur iestudē koncertpropgrammu ar Bratislavas Izpildītājmākslu...


Lasīt vairāk

JVLMA izsludina pieteikšanos uz AKADĒMISKAJIEM AMATIEM

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija izsludina pieteikšanos uz akadēmiskajiem amatiem:

  • asociētā profesora amats (3 vakances);
  • docenta amats (10 vakances);
  • lektora amats (4 vakances).

Lasīt vairāk

Sākas pieteikšanās Jāzepa Vītola 6. starptautiskajam kordiriģentu konkursam

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Kordiriģēšanas katedra izsludina pieteikšanos Jāzepa Vītola 6. starptautiskajam kordiriģentu konkursam, kas notiks no 22. līdz 26. oktobrim – laikā, kad Kordiriģēšanas katedra svinēs 75. jubileju, bet JVLMA – savu simtgadi.


Lasīt vairāk

JVLMA notiks Kristiana Maurera meistarklase

Ceturtdien, 14. februārī plkst. 15.00 121. telpā notiks Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslu universitātes klasiskā saksofona klases docenta un Vīnes klasiskā un džeza saksofona studijas vadītāja...


Lasīt vairāk

Par JVLMA telpu izmantošanu no 28. janvāra līdz 21. jūnijam

No šī gada 28. janvāra līdz 21. jūnijam tiek noteikti sekojoši klašu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:    


Lasīt vairāk

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Zinātniskās padomes informācija

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas

Zinātniskās padomes informācija

Par akadēmiskā personāla vēlēšanu rezultātiem 2018....


Lasīt vairāk

Grammy balvai nominētais altists Mets Maneri sniegs meistarklasi Mūzikas akadēmijā

Nepieradinātās mūzikas festivāla „Skaņu mežs’2018” ietvaros mūzikas namā „Daile”  13. oktobrī uzstāsies „Grammy” balvai nominētais altists Mets Maneri /Mat Maneri/ – viens no redzamākajiem mikrotonālās improvizācijas proponētājiem mūsdienu mūzikā. Maneri uz skatuves kāps kopā ar portugāļu brīvās improvizācijas ansambli RED Trio – šī būs mūziķu pirmā sadarbība.

11. oktobrī, plkst. 12:00 Maneri sniegs arī mikrotonālās improvizācijas meistarklasi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, 328. auditorijā.


Lasīt vairāk