Sveicināti JVLMA jaunajā mājaslapā! Līdz 1. septembrim vecā versija vēl pieejama šeit

Boļeslavs Voļaks

Emeritētais profesors

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra trombonu grupas koncertmeistars no 1974. gada.
Trombona un baritona spēles māku no 15 gadu vecuma apguva profesionālajos armijas pūtēju orķestros Daugavpilī un Rjazaņā, bet 1966. gadā iestājās J. Vītola Latvijas konservatorijā, kuru pabeidza 1971. gadā.
Jau studiju gados uzsācis profesionāla mūziķa karjeru, strādājot Latvijas Nacionālās operas orķestrī kā trombonu grupas koncertmeistars. Savu profesionālo prasmi pilnveidojis no 1972.-1975. gadam stažējoties Maskavas Valsts konservatorijas asistentūrā. No 1980. gada ir J. Vītola LMA docents, no 1988. gada - E. Dārziņa MS pasniedzējs. 1999. gadā dibinājis Rīgas jauniešu ansambli Brass-Ensemble.
Līdzās mūzikai, un tomēr ciešā saistībā ar to, B. Voļaka dzīvē liela loma atvēlēta arī zinātniskajai darbībai. Apmēram 15 dzīves gadi veltīti darbam, kurš vēl gaida savu pielietojumu - par elpošanas fizioloģiju, arī pūtēju elpošanu, praktiski par jaunas elpošanas koncepcijas radīšanu fizioloģijā. B. Voļaks strādā pie latviešu trombona skolas radīšanas. Ir pabeigta apmācības skola alta ragam, tapšanas stadijā atrodas skola tenoram un trombonam.