JVLMA.lv

Darbiniekiem

Arhīvs

Latvijas klasiskās mūzikas koncerts “Latvijai 100” Taškentā.

2018. gada 8. novembrī Uzbekistānas Valsts Konservatorijas Lielajā zālē izskanēja Latvijas klasiskās mūzikas koncerts “Latvijai 100”. Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenā diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā Uzbekistānas Nacionālais simfoniskais orķestris un jaunie solisti no Latvijas deva iespēju klausītājiem izdzīvot mūzikas stāstus, kas tapuši dažādu laikmetu Latvijas komponistu klasiskās mūzikas darbos.

Koncerts bija kā simboliska dāvana Latvijas Simtgadē Uzbekistānas mūzikas cienītājiem, atspoguļojot plašo Latvijas mūzikas tradīciju klāstu, dažādu meistardarbu unikalitāti un izteiksmību, kā arī jauno Latvijas solistu talantus un meistarību.

Atklājot koncertu, Latvijas vēstnieks Uzbekistānā Mihails Popkovs akcentēja bagātīgā nacionālās mūzikas mantojuma nozīmi Latvijas valsts vēsturē un pateicās Latvijas draugiem un atbalstītājiem Uzbekistānā par doto iespēju sniegt šo mūzikas stāstu par Latviju. Savukārt koncerta vadītājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Juris Kalnciems, koncerta apmeklētājiem stāstīja par programmas skaņdarbiem, atspoguļojot arī klasiskās mūzikas darbu autoru, mākslinieciskās gaitas un dzīvesgājumus.
Lasīt vairāk

Andra Dārziņa, Ilona Meija un Herta Hansena pirmatskaņos Maijas Einfeldes un Mārītes Dombrovskas jaundarbus

Pirmdien, 10. septembrī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē  gaidāms koncerts “Sapņu tālumā”, kurā muzicēs trīs spožas latviešu...
Lasīt vairāk

Prezentācijas koncertā ieskandinās jaunākos Mūzikas akadēmijas akordeonus!

8. maijā plkst. 18.00 JVLMA LMT kamerzālē visi interesenti tiek aicināti uz jauno Excelsior akordeonu prezentācijas koncertu Caur ērkšķiem uz zvaigznēm, kurā...
Lasīt vairāk