JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Koncerts "DEVIŅDESMIT"

Latvijas Republikas dzimšanas dienas ieskaņai 2008.gada 2.novembrī plkst.17.00 koncertzālē Lielā Ģilde notiks koncerts DEVIŅDESMIT.

Piedalās Baltijas valstu jauniešu pūtēju orķestris, diriģenti - Jānis Puriņš/ Latvija, Egidijs Ališausks/ Lietuva, Āvo Ots /Igaunija, apvienotais jauktais koris, diriģenti -Ārijs Šķepasts, Ināra Freimane, Zane Saulīte un solisti Evita Raituma, soprāns, Baiba Berķe, mecosoprāns,  Nauris Indzeris, baritons, Egidijs Ališausks /Lietuva, birbīne. Programmā Andrejs Jurjāns, Anitra Tumševica, Eduards Balsis, Jakobs de Hāns, Raimunds Kulls, Uno Naiso, Heino Ellers, Urmass Sisasks, Prīts Raiks. Ielūgumus uz koncertu var saņemt koncertzāles Lielā Ģilde kasē, Amatu ielā 6.

Svētkos cilvēki apliecina savu vienprātīgo uzticību senču tradīcijām un vērtībām, valsts svētkos - savu piederību Latvijai, lepnumu par savu zemi. Koncerts DEVIŅDESMIT ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un biedrības Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris sadarbības projekts, veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 90.dzimšanas dienai un ir iekļauts valsts svētku pasākumu plānā.

2008.gads ir ne tikai Latvijas, bet arī visu Baltijas valstu dibināšanas 90. gads, un šoreiz  arī atslēga  koncerta DEVIŅDESMIT rīkotājiem. Ar domu par savu sakņu un sava valstiskuma apzināšanos, svētku reizē satiksies jaunie mūziķi no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas mūzikas augstskolām un vidusskolām, lai apvienotos 90 mūziķu lielajā Baltijas valstu jauniešu pūtēju orķestrī. Svētku orķestri diriģēs - Jānis Puriņš/ Latvija, Egidijs Ališausks/ Lietuva, Āvo Ots /Igaunija. Nozīmīga vieta programmā ir arī korim -90 dziedātāji, kuru veidos kamerkora „Austrums", diriģents Ārijs Šķepasts, jauktā kora „Vivat", diriģente Ināra Freimane un jauktā kora „Jūrmala", diriģente Zane Saulīte dalībnieki. Koncertā piedalās solisti - Baiba Berķe, Evita Raituma, Nauris Indzeris. Egidijs Ališausks/Lietuva, birbines solo. Programmas garums - 90 minūtes.

Koncertā skanēs latviešu, lietuviešu un igauņu komponistu mūzika, kuru izvēlējušies visi trīs orķestra diriģenti. Latviešu mūziku koncertā pārstāvēs Andreja Jurjāna kantāte „Tēvijai", soprāna solo Evita Raituma un jaunās, talantīgās komponistes Anitras Tumševicas tieši šim koncertam komponētais trīsdaļīgais skaņdarbs pūtēju orķestrim, korim un solistiem - „Senatnes balss". Tā galvenā doma un saturiskā koncepcija ņemta no Raiņa lugas „Uguns un nakts": „ Mainoties uz augšu, tu likteni pārspēsi". Tātad - pirmatskaņojums!

Lietuvieši koncertam izvēlējušies - mūziku no Eduarda Balsis baleta „Egle - zalkšu karaliene" un Eduarda Balsis „Andante cantabile" orķestrim un birbinei. Birbines solo atskaņos Egidijs Ališausks. Skanēs arī kāds īpašs skaņdarbs , kurā izmantotas piecas lietuviešu tautas dziesmas, bet komponists ir pazīstamais nīderlandiešu komponists Jakobs de Hāns - "Lietuvas sirds". Igauņu mūziku pārstāv- Heino Ellers, Raimunds Kulls, Uno Naiso, Prīts Raiks un Urmass Sisasks.

Ielūgumus uz koncertu var saņemt koncertzāles Lielā Ģilde kasēs, Amatu ielā 6.

Dalīties ar citiem: