JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

JVLMA norisinās Trešās Starptautiskās Rīgas saksofonu dienas. Pasākumu programma

No 8. līdz 13. aprīlim JVLMA norisinās Trešās Starptautiskās Rīgas saksofonu dienas. Jau tradicionāli tajās piedalās viesi no Skandināvijas un Baltijas valstīm. Šogad kopā ar JVLMA studentiem un Mūzikas vidusskolu audzēkņiem saksofona spēles prasmes papildina studenti no Dānijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas un Stokholmas Karaliskās Mūzikas koledžas, bet zināšanās ar studentiem dalās saksofonisti Jörgen Pettersson /Zviedrija/, Liudas Mockunas /Lietuva/ un pašmāju pedagogi Arvīds Kazlausks un Indriķis Veitners.

Ik dienu studenti un pedagogi strādās individuālajās nodarbības un ansambļu mēģinājumos, bet Saksofonu dienu programmā iekļauti arī vairāki pasākumi visiem interesentiem:

Svētdien 9. aprīlī plkst. 17.30 LMT Kamerzālē

Jörgen Pettersson - lekcija Mūzika nākotnei / Music for the Future

Dažādos žanros pieredzējušais saksofona virtuozs pastāstīs par sadarbību ar komponistiem, jauno mūziku un saksofona vietu tajā.

Pirmdien, 10. aprīlī plkst. 17.30 LMT Kamerzālē

Indriķis Veitners – lekcija Saksofonisti Latvijas džeza vēsturē

Indriķis Veitners padziļināti pētījis Latvijas džeza vēsturi, tādēļ šī lekcija būs īsts atradums saksofonistiem un visiem džeza mūziķiem.

Otrdien, 11. aprīlī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē

Starptautisko Rīgas Saksofonu dienu koncerts

Piedalās Saksofonu dienu pasniedzēji - Jörgen Pettersson, Liudas Mockūnas, Arvīds Kazlausks, kā arī Martina Stückler (Austrija), saksofonu kvartets Atomos, Nacionālo bruņoto spēku orķestris, diriģente Māra Zandersone.

Programmā A. Dzenītis,  Dž. Pusons, Dž. F. Suza,  K. T. Smits, N. Gothams, S. Lansens

Trešdien, 12. aprīlī plkst. 14.00 120. telpā

Liudas Mockunas - lekcija Improvizācija – daļa no mūziķa valodas / Improvisation - a part of musician's vocabulary

Improvizācijas pielietojums, dažādi improvizācijas stili un pieejas. Ļiudas Mockūnas dalīsies savās zināšanās un daudzu gadu pieredzē, kas iegūta, improvizējot solo un dažādos mūziķu sastāvos.

Ceturtdien, 13. aprīlī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē

Starptisko Rīgas Saksofonu dienu noslēguma koncerts

Starptautisko Rīgas Saksofonu dienu projekts šogad veidots kā cross-over pasākums, kurā džeza mūziķi sadarbojas ar akadēmiskās skolas pārstāvjiem. 
Koncerta kodolu veidos JVLMA kompozīcijas un džeza nodaļas studentu jaundarbi dažādu sastāvu saksofonu ansambļiem. Šie darbi tika veltīti kādam no trijām džeza saksofona leģendām - Čārlijam Pārkeram /Charlie Parker/, Džonam Koltreinam /John Coltrane/ vai Maiklam Brekeram /Michael Brecker/.

Piedalās:
Dānijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas, JVLMA un Stokholmas Karaliskās Mūzikas koledžas studenti, Jörgen Pettersson, Liudas Mockunas, Arvīds Kazlausks.
Programmā: Alise Rancāne, Marita Semjonova, Olesja Kozlovska, Evilena Protektore, Toms Lipskis, Erika Yost

Dalīties ar citiem: