JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

JVLMA uzstāsies Michael Klinghoffer un Shani Inbar duets "BassGuitar"

Šī gada 2. maijā Izraēlas Valsts atzīmē savu 69. neatkarības gadadienu. Šogad  Izraēlas vēstniecība Latvijā nerīkos tradicionālo neatkarības dienas pieņemšanu, bet gan no 8. līdz 13. maijam organizēs labdarības koncertus un meistarklases visā Latvijā, savukārt neatkarības dienas svinībām piešķirtie līdzekļi tiks ziedoti vairākām Latvijas nevalstiskajām organizācijām.

Pirmdien, 8.maijā, plkst. 18.00 ar Izraēlas vēstniecības atbalstu LMT Kamerzālē notiks neparasts koncerts. Ar programmu A Question of Time uzstāsies Mikaels Klinghofers /Michael Klinghoffer, kontrabass/ un Šani Inbar /Shani Inbar, ģitāra/ jeb duets BassGuitar. Koncertā dzirdēsim jaundarbus, kas rakstīti īpaši šim duetam, kā arī De Faljas, Pjacollas, Marčello, Forē un Šūberta darbu aranžējumus. Ieeja koncertā tikai ar ielūgumiem.

 

Reiz senos laikos, kā sākas visi stāsti, Izraēlas ziemeļos notika vasaras meistarklases. Šani tur nokļuva kā ģitāras studente, Mikaels kā kontrabasa pasniedzējs. Mūzikas koledžas studentei Šani kontrabass bija obligātais otrais instruments, un viņa pieteicās uz dažām stundām pie Mikaela.  Rezultātā viņa nolēma mainīt prioritātes un turpināja studijas pie Mikaela Klinghofera.

Pēc tam, kad Šani beidza koledžu, abi mūziķi nezaudēja kontaktus. Šani Vācijā iznāca disks Guitar Poetry, bet Mikaelam Japānā disks Mostly Transcriptions II. Tad viņi nolēma pamēģināt strādāt kopā.

Jaunais duets uzstājās festivālā Grieķijā, koncertēja Prāgā, gatavojas viesoties Spānijā un Latvijā.  Katrs no ceļojumiem ietver koncertus un meistarklases, jo Šani un Mikaels ir vienlīdz ieinteresēti abās jomās.  Četri komponisti no dažādām valstīm jau veltījuši savus darbus šim neparastajam duetam. Dueta nosaukums BassGuitar radās kā joks, bet tā arī palika, jo publikai tas ļoti patika.

Dueta turpmākajos plānos ir repertuāra paplašināšana, sadarbojoties arī ar citiem instrumentiem – flautu un vijoli.

Mikaela Klinghofera spalvai pieder grāmata Mr.Karr, Would You Teach Me How to Drive a Double Bass?, kas veltīta viņa mentora Maestro Gerija Karra /Gary Karr/ tehnikai un filozofijai. Viņa repertuārā ir gan mūsdienu mūzika, gan paša veidotās transkripcijas, kas ir publicētas un iekļautas 3 kompaktdiskos. Maģistra grādu Klinghofers ieguvis Jēlas Universitātes Mūzikas skolā, bet doktora grādu  Hartfordas Universitātē.

Viņš ir Jeruzalemes Mūzikas akadēmijas profesors un līdztekus kontrabasam pasniedz arī kamermūziku, diriģē un lasa lekcijas mūzikas vēsturē un pedagoģijā.  Būdams pedagogs, Mikaels tic, ka pedagoģija ir MĀKSLA, un vissvarīgākais pedagoga uzdevums ir APMULSINĀT studentus.

Šani Inbar uzsāka klasiskās ģitāras studijas 10 gadu vecumā. 2002,gadā viņa saņēma Amerikas-Izraēlas Kultūras fonda stipendiju. Piedalījusies meistarklasēs pie David Russell, Joaquin Clerch, Zoran Dukic, Alvaro Pierri u.c. No 2003.gada Šani studēja Augsburgas-Nirnbergas Mūzikas akadēmijā Bavārijā pie profesora Franca Holāsa /Franz Halasz/, kur ieguva arī maģistra grādu un kļuva par viņa asistenti.

Šani ir koncertējusi un sniegusi meistarklases Meksikā, Spānijā, Vācijā, Izraēlā, Grieķijā un Japānā un ieguvusi godalgotas vietas vairākos starptautiskos konkursos.

No rīta Mikaels Klinghofers un Šani Inbar pasniegs meistarklases JVLMA studentiem un Rīgas mūzikas skolu audzēkņiem.

Dalīties ar citiem: