JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Rīga – ERASMUS+ - Minska

Nu jau otro gadu līdzās citiem Erasmus studentiem JVLMA veiksmīgi “integrējusi” arī Baltkrievijas Mūzikas akadēmijas studentus, kas līdz šim izcēlušies ar savu apzinīgumu, precizitāti, vēlmi mācīties un, protams, ar labu profesionālo līmeni.

Jaunās Erasmus+ programmas ietvaros, kas paver logu sadarbībai ārpus Eiropas Savienības, esam iepazinušies arī ar dažiem Minskas kolēģiem – pasniedzējiem. Šogad, pateicoties negaidīti dāsnajam Erasmus+ programmas Latvijas budžeta līdzfinansējumam, JVLMA bija iespēja piedāvāt baltkrievu kolēģiem un studentiem daudzpusīgu ieskatu mūsu Akadēmijas pasniedzēju profesionālajā darbībā. 

Romāns Vanags ar savām meistarklasēm un latviešu kora mūzikas prezentācijām turpināja jau pasen aizsākto sadarbību starp Kordiriģēšanas katedrām. Jūlija Jonāne lasīja lekcijas par Latvijas garīgo mūziku, tuvāk iepazīstinot ar Vaska, Dubras un Ešenvalda darbiem, un uzstājās zinātniskā konferencē.

Klavieru katedru prezentēja Osokinu dinastijas pārstāvis Andrejs, kurš sniedza solo koncertu pārpildītā Baltkrievijas Mūzikas Akadēmijas zālē, atskaņojot Baha, Bēthovena, Prokofjeva un Jāzepa Vītola darbus, un intensīvās meistarklasēs strādāja ar jaunajiem baltkrievu pianistiem.

Šonedēļ Minska kļuvusi par pagaidu dzīvesvietu Andrim Vecumniekam, kurš 17.maijā sniedz koncertu kopā ar Baltkrievijas Mūzikas akadēmijas kamerorķestri, atskaņojot Antonīna Dvoržāka, Jura Karlsona un savus darbus, turklāt par solistiem savā Kamerkoncertā klarnetei, mežragam un stīgu orķestrim uzaicinot mums labi pazīstamos dvīņubrāļus Alekseju un Mihailu Belakurskus.

Jūnija sākumā Baltkrievijas etnomuzikologiem būs iespēja iepazīties ar jaunākajām tendencēm un aktuālākajiem pētījumiem šajā sfērā visā pasaulē, jo Minskā lasīs lekcijas profesore Anda Beitāne un JVLMA vieslektors Ardians Ahmedaja no Vīnes Mūzikas Universitātes – Starptautiskās Tradicionālās mūzikas padomes Daudzbalsīgās mūzikas pētniecības darba grupas vadītāji. Viņu plānos ietilpst arī lauka pētījumi Poļesjes apgabalā, kur vēl saglabājies baltkrievu tradicionālās mūzikas senākais slānis – znamennij raspev jeb neumatiskais dziedājums. Latvijas mūziķu parādi Baltkrievijā šogad septembrī noslēgs Rīgas Saksofonu kvarteta koncerti un meistarklases Akadēmijā Minskā un Mūzikas vidusskolā Mogiļevā. Pirmais Rīgas Saksofonu kvarteta koncerts Baltkrievijas Mūzikas akadēmijā ar lieliem panākumiem notika 2016.gadā.

Dalīties ar citiem: