JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Baltijas muzikālās sezonas sola spilgtu koncertu programmu visas vasaras garumā

Fonds “Baltijas muzikālās sezonas” vēlas piedāvāt klausītājiem spilgtus klasiskās mūzikas koncertus, tā vienlaikus ļaujot mūzikas mīļotājiem vieglāk piekļūt pasaules līmeņa notikumiem un padarot Latviju par iecienītu kultūras tūrisma galamērķi. Šogad plānoti astoņi koncerti.

2017.gada “Baltijas muzikālās sezonas” atklāšanas koncertā, kas notiks Dzintaru koncertzālē 3.jūnijā, pie diriģenta pults būs slavenais Rikardo Muti, kurš uzstāsies ar Luidži Kerubīni orķestri; Baltijas muzikālās sezonas turpinās operdziedātāji Elīna Garanča, Hibla Gerzmava, Lorenss Braunlijs un Sāra Koberna; Kristīne Opolais, vijolnieks Džošua Bells, pianists Deniss Macujevs un džeza mākslinieks, trompetists Kriss Boti. Pavisam šajā sezonā plānoti astoņi koncerti.

Fonda mākslinieciskais vadītājs režisors Andrejs Žagars uzsver, ka 2017.gada sezonu var uzskatīt par fonda debijas sezonu un ir plānots, ka 2018.gadā iecerētā darbības stratēģija ļaus izveidot daudzveidīgu un interesantu programmu, kas paplašinās žanra robežas un spēs ne vien iepriecināt klasikas cienītājus, bet arī pārsteigt laikmetīgo mākslas formu cienītājus.

Fonda “Baltijas muzikālās sezonas” dibinātāji ir Guntis Rāvis (fonda padomes vadītājs), Mihails Fridmans, Pēteris Avens, Arkādijs Suharenko, Aleksandrs Gafins, Jurijs Šeflers un Leons Zilbers.

Vairāk balticmusicalseasons.com

Ziņas tapšanā izmantots LSM.lv Kultūras redakcijas 23.03.2017. publicētais materiāls.

Dalīties ar citiem: