JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

JVLMA Jauktais koris koncertēs Brēmenē

JVLMA Jauktais koris diriģenta Māra Sirmā vadībā no 9. līdz 11. jūnijam koncertēs Rīgas sadraudzības pilsētā Brēmenē, Vācijā.

9. jūnijā koris sniegs koncertu Brēmenes Oberneuland baznīcā, bet 10. jūnijā kopā ar Brēmenes Mākslu augstskolas un Brēmenes Universitātes apvienoto kamerkori, kura mākslinieciskā vadītāja ir diriģente Friederike Woebcken /Frīderīke Vēbkena/, muzicēs Unser Lieben Frauen baznīcā. Abu koncertu sākums plkst. 19.00. Savas viesošanās pēdējā dienā - 11. jūnijā JVLMA Jauktais koris piedalīsies dievkalpojumā Brēmenes Domā.

Ideja par kopīgiem koncertiem un pieredzes apmaiņu abu koru vadītājiem radusies pagājušā gada pavasarī, un tagad, pateicoties Rīgas domes un Gētes institūta atbalstam, JVLMA Jauktajam korim ir lieliska iespēja iepazīstināt Brēmenes pilsētas iedzīvotājus un viesus ar krāsainu jaunāko laiku latviešu komponistu kora mūzikas programmu – Artūra Maskata, Selgas Mences, Pētera Plakida, Imanta Ramiņa, Uģa Prauliņa, Ērika Ešenvalda, Jēkaba Jančevska un Jāņa Aišpura darbiem, kā arī pašiem tuvāk iepazīt vācu komponistu kormūziku.

Sadarbības projekta ietvaros šīgada maija beigās Brēmenes Mākslu augstskolas un Brēmenes Universitātes apvienotais kamerkoris jau viesojās Latvijā un koncertēja Rīgas Sv. Pētera baznīcā un Siguldas Ev. luteriskajā baznīcā.

JVLMA jauktais koris ir viens no tradīcijām bagātākajiem mākslinieciskajiem kolektīviem Latvijā, dibināts 1945. gadā, vien pāris gadus pēc VAK Latvija. Koris bieži koncertē gan Latvijā, gan ārvalstīs, sniedzot klausītājiem iespēju baudīt dažādu laikmetu, stilu un žanru kora mūziku. Kora māksliniecisko vadību pēdējās desmitgadēs uzņēmušies Juris Kļaviņš, Romāns Vanags, Ints Teterovskis, Mārtiņš Klišāns. Kopš 2012. gada JVLMA Jauktā kora mākslinieciskais vadītājs ir Māris Sirmais. Ar JVLMA Jaukto kori strādājuši tādi pasaulē atzīti mūzikas speciālisti kā Eric Van Nevel, Stojan Kuret, Per Burin, Joss Van Veldhoven, Jörg-Peter Weigle un Stephen Layton. Kora repertuārs ietver arī lielformāta vokāli simfoniskos darbus, ko koris atskaņo kopā ar JVLMA Simfonisko orķestri.

Dalīties ar citiem: