JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Orķestra Sinfonia Concertante 15. sezonas atklāšanas koncerts

    Orķestris "Sinfonia Concertante" aicina uz 15. sezonas atklāšanas koncertu ceturtdien, 2017. gada 14. septembrī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē. Šis koncerts vienlaikus ir arī orķestra  15. dzimšanas dienas atzīmēšanas svētki.

    Orķestra pirmais koncerts notika 2002. gada 14. maijā  Akadēmijas Lielajā zālē pēc toreizējās JVLMA studentes Darjas Smirnovas un viņas domubiedru iniciatīvas. Orķestra galvenā sūtība ir bijusi jaunas mūzikas un jauno vārdu atklāšana, pirmais “starta” punkts jaunajiem mūziķiem – solistiem, diriģentiem, komponistiem. Tajā spēlējuši mūziķi, kuri šobrīd jau ir profesionālu kolektīvu dalībnieki. Ar orķestri ir sadarbojušās arī Latvijas mūzikas dzīves prominences, 15 gadu laikā aptverot vairāk nekā 20 diriģentu un 150 solistu vārdus. Šo gadu gaitā pirmatskaņoti 25 komponistu 30 jaundarbi, t. sk. speciāli veltījumi orķestrim, “reanimētas” latviešu mūzikas aizmirstās lappuses (A. Grīnups u. c. ), atzīmētas daudzu latviešu komponistu goda dienas (Pēteris Plakidis , Juris Karlsons, Romualds Kalsons u. c.), kopumā orķestris sagatavojis 104 programmas, kuras atskaņotas 116 koncertos 13 pilsētās Latvijā un ārvalstīs.
   Orķestris ir piedalījies Latvijas Komponistu savienības,  Jaunās mūzikas festivāla "Arēna",  VSIA "Latvijas koncerti" u. c. Latvijas mūzikas institūciju rīkotajos pasākumos, koncertos un festivālos, izveidojis vairākus autorprojektus ("Meistari un mācekļi", "Svētdienas koncerti Lielās Ģildes Minsteres zālē", "Sinfonia Lettonica" u. c.), kuri ir nozīmīga Latvijas mūzikas kultūras sastāvdaļa.

    Sezonas atklāšanas – dzimšanas dienas koncerta programma veidota īpaši, akcentējot galvenos orķestra darbības virzienus 15 gadu laikā. Tajā skanēs skaņdarbs, ar ko iesākās orķestra darbība un, kas skanēja pirmajā orķestra koncertā, proti, Edvarda Grīga Svīta "No Holberga laikiem" op. 40, tam sekos Johana Matiasa Špergera 18. koncerts kontrabasam ar orķestri h moll  ar jauna solista – Matīsa Eisaka  - debiju ar orķestri, turpinājumā publikai orķestris piedāvās latviešu skaņražu opusus - Kristapa Pētersona (komponists, kura daiļrades sākumi, aprobācija un meklējumi saistīti ar orķestri) skaņdarbu "Šahs" kamerorķestrim  un orķestra mākslinieciskā vadītāja Andra Vecumnieka "Daudz happy!" klavierēm četrrocīgi un stīgu orķestrim C dur – veltījums un sveiciens "Sinfonia Concertante" 15. dzimšanas dienā!

Koncertā piedalīsies arī regulārās orķestra pianistes (klavesīnistes) Ieva Sarja un Līga Kārkliņa, pie diriģenta pults stāsies Guntis Kuzma, kurš jau regulāri un pastāvīgi sadarbojas ar orķestri. Moderatora lomā – Andris Vecumnieks.

Aicināti visi interesenti!

Orķestris izsaka pateicību JVLMA par finansējuma piešķīrumu JVLMA radošo un zinātnisko darbu konkursā.

Dalīties ar citiem: