JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

"Crossing Keyboards" nedēļa JVLMA

2017. gada septembra nogalē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā norisināsies Klavieru katedras projekta “Crossing Keyboards” nedēļa – tās ietvaros JVLMA viesosies Stokholmas Karaliskās Mūzikas koledžas un Īslandes Mākslu akadēmijas Mūzikas koledžas pianisti.

Vizītes ietvaros meistarklases JVLMA jaunajiem māksliniekiem 27.septembrī no 10.00 līdz 13.00 sniegs zviedru docētāji Anderss Kilstrems (Anders Kilström), Matss Vidlunds (Mats Widlund), Stefans Bojstens (Stefan Bojsten), bet 29.septembrī no 10.00 līdz 14.00 - profesors no Īslandes Peters Mate (Peter Máté). Zviedrijas pianisma skolu koncertā JVLMA 26.septembrī 18.00 demonstrēs studenti Emma Johansone, Matilda Lindholma, Joakims Martinsens un Pontus Karrons, savukārt Īslandes pianisma skolu 29.septembrī 18.00 ar priekšnesumiem pārstāvēs Anela Bakraki, Anna Torhildura Gunarsdotira, Elisa Eliasdotira, Matiass Martiness Karanca un Romēns Tors Denuī. Koncertos skanēs dažādu gadsimtu skaistākie klaviermūzikas opusi. 

Meistarklašu norises plānojums pieejams lejupielādei šeit (Peter Mate) un šeit (Anders Kilström, Mats Widlund, Stefan Bojsten)

Projekts “Crossing Keyboards” sekmē Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Somijas, Zviedrijas un Īslandes mūzikas augstskolu studējošo un docētāju savstarpējo mobilitāti. JVLMA Klavieru katedras pārstāvji šogad jau viesojušies Igaunijā un Lietuvā. 18.septembrī JVLMA delegācija apciemos Īslandes Mākslu akadēmiju, bet 13.oktobrī – Zviedrijas Karalisko Mūzikas koledžu. Projektu atbalsta NORDPLUSMUSIC.


 

Peters Mate dzimis Čehijā un klavierspēli apguvis pie Prāgas Mūzikas akadēmijā. Studiju gados guvis balvas nacionālos un starptautiskos konkursos. Kopš 1990.gada dzīvo Īslandē un ir Reikjavīkas Mūzikas koledžas docētājs; no 2001. gada – Islandes Mākslu akadēmijas Klavieru nodaļas vadītājs. Sniedzis meistarklases un koncertus Īslandē, Slovākijā, Čehijā, Ungārijā, Serbijā, Slovēnijā, Vācijā, Francijā, Holandē, Lielbritānijā, ASV un Grenlandē. Kā solists sadarbojies ar dažādiem kolektīviem, tostarp Slovākijas Filharmonisko orķestri, Prāgas Simfonisko orķestri, Berlīnes Radio orķestri un Īslandes Simfonisko orķestri. Jau 18 gadus ir Reikjavīkas Klaviertrio un Kopavoguras Trio dalībnieks. Sniedzis meistarklases Čikāgā, Grācā, Stokholmā, Oslo, Poznaņā, Somijā, Serbijā, Slovākijā un citviet. Bieži tiek aicināts darboties starptautisko konkursu žūrijās.

 

Anderss Kilstrems klavierspēli mācījies Stokholmas Karaliskajā Mūzikas koledžā un Banfas Centrā, Kanādā. Debitējis ar Zviedrijas Radio orķestri Stokholmā 1986.gadā. Pārstāvējis Zviedriju Skandināvijas solistu biennālē Reikjavīkā 1988.gadā. Andress Kilstrems regulāri sniedz priekšnesumus Eiropā, Ziemeļamerikā un Āzijā. Viņš sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā Nēme Jarvi, Heincs Valbergs un Hansu Grafs un tādiem kolektīviem kā Gēteburgas Simfoniskais orķestris, Veimāras Pilsētas orķestris un Sofijas Filharmoniskais orķestris. Ierakstījis vairākus CD kompānijās Caprice, Daphne, Nytorp Musik un Musica Sveciae.

 

Matss Vidlunds regulāri sniedz priekšnesumus ar visiem Zviedrijas vadošajiem orķestriem un koncertē Japānā, ASV un daudzās Eiropas valstīs. Kopā ar vadošiem Zviedrijas kamermūziķiem kritiķu atzītos CD ieskaņojis Bēthovena, Ravēla, Šostakoviča un Šēnberga, kā arī moderno zviedru komponistu opusus. Matss Vidlunds ir Orebro koncertzāles “Kamersērijas” koncertu mākslinieciskais vadītājs un Sandvikenas Kamermūzikas festivāla mākslinieciskais vadītājs. 2002.gadā kļuvis par Karaliskās Mūzikas koledžās profesoru; kā viesprofesors regulāri apmeklē akadēmijas Helsinkos, Oslo, Tallinā, Romā un citās pilsētās.

 

Stefans Bojstens ir viens no pazīstamākajiem Zviedrijas pianistiem. Klavierspēli apguvis Stokholmas Karaliskajā Mūzikas koledžā, papildinājis iemaņas Londonā un Ņujorkā. Guvis balvas daudzos starptautiskos konkursos; kā solists un ar orķestriem uzstājies visās Skandināvijas valstīs, Eiropā, Āzijā un Ziemeļamerikā. Kopš 1997.gada Stefans Bojstens ir Karaliskās Mūzikas koledžas profesors. Regulāri sniedz meistarklases dažādās Eiropas augstskolās un darbojas starptautisku konkursu žūrijās. Producē vienu no Zviedrijas inovatīvākajām koncertsērijām “Klaviermūzika mākslas akadēmijā”. Ieskaņojis CD albumus tādos ierakstu namos kā Polar, Caprice, Bis, Naxos, Fermat, Artemis, MAP, recut, Musica Sveciae un Opus 3.

Visi interesenti lapini aicināti uz Īslandes un Zviedrijas mūziķu meistarklasēm un koncertiem!

Dalīties ar citiem: