JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Paziņoti Jāzepa Vītola 7. starptautiskā pianistu konkursa dalībnieki

Noslēgusies priekšatlases kārta Latvijas nozīmīgākajai jauno pianistu sacensībai – Jāzepa Vītola 7.starptautiskajam pianistu konkursam, kurš noritēs Rīgā un Liepājā no 2017. gada 26. oktobra līdz 3. novembrim.

Konkursu organizē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Liepājas Simfonisko orķestri, un Borisa un Ināras Teterevu fondu. Priekšatlases kārtā konkursantus pēc iesūtītajiem video un audio ierakstiem vērtēja JVLMA Klavieru katedras mācībspēki, izvēloties tos jaunos pianistus, kuri klātienē uzstāsies konkursa pirmajā kārtā JVLMA Lielajā zālē.

JVLMA rektors profesors Guntars Prānis komentē konkursu sekojoši: “Oktobra nogalē un novembra sākumā JVLMA noritēs īpašs pasākums - Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss. Šogad pieteikumu ģeogrāfija ir iespaidīga - uzņemsim pianistus gan no Eiropas, gan Āzijas valstīm. Jauniešus vērtēs profesionāla un starptautiska žūrijas komanda. Pianisma tradīcija Latvijā ir sena un Jāzepa Vītola atstātais mantojums šajā jomā - skaists un augstvērtīgs. Vēlu konkursa dalībniekiem labu veiksmi, bet klausītājiem neaizmirstamus mirkļus mūzikā!”

Dalībai konkursa 1. kārtā atlasīti 47 pianisti no Baltkrievijas, Dānijas, Igaunijas, Itālijas, Īrijas, Japānas, Krievijas, Ķīnas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Rumānijas, Spānijas, Turkmenistānas, Ukrainas un Zviedrijas. Jauniešu spēli konkursa trijās kārtās vērtēs starptautiska žūrija - Gildholas Mūzikas un drāmas skolas Klavieru katedras vadītājs Ronans O'Hora (žūrijas priekšsēdētājs, Lielbritānija), Juris Kalnciems (Latvija), Ivari Ilja (Igaunija), Jurģis Karnavičs (Lietuva), Madina Faizijeva (Uzbekistāna) un Pjērs Frančesko Forlenca (Itālija).

Konkursa pirmā kārta JVLMA Lielajā zālē noritēs 27. un 28. oktobrī, otrā kārta - 29. un 30. oktobrī, bet fināla kārta ar Liepājas Simfonisko orķestri skanēs Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 1. un 2. novembrī plkst.18.00. Laureātu vārdi kļūs zināmi noslēguma koncertā un apbalvošanas ceremonijā 3. novembrī plkst. 19.00 “Lielajā dzintarā”. Konkursa tiešraide būs pieejama internetā.
Vairāk informācijas par konkursa norises plānojumu un repertuāru konkursa mājaslapā: www.vitolakonkurss.lv

Dalīties ar citiem: