JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Zviedru pianistu vizīte JVLMA Crossing Keyboards projekta ietvaros

2017. gada 26. un 27. septembrī JVLMA ar meistarklasēm un koncertu projekta Crossing Keyboards ietvaros viesojās Zviedrijas Karaliskās Mūzikas koledžas docētāji un studējošie. 26. septembra vakarā klausītājiem bija iespēja baudīt Karaliskās Mūzikas koledžas studējošo atskaņotus L. van Bēthovena, R. Šūmaņa, K. Debisī, F. Lista, kā arī zviedru komponista Vilhelms Stenhammara (1871-1927) klavierdarbus. Savukārt 27. septembra meistarklasēs docētāji Anderss Kilstrems (Anders Kilström), Matss Vidlunds (Mats Widlund), Stefans Bojstens (Stefan Bojsten) strādāja ar JVLMA Klavieru katedras studējošajiem.

Studente Kristīne Pričina komentē sadarbību: "Darbs meistarklasēs bija produktīvs, interesants un noderīgs. Ar prieku piedalījos tajās - gan spēlējot, gan kā klausītājs. Guvu svaigu skatījumu no malas un smēlos daudz jaunu ideju, ko noteikti izmantošu, iestudējot meistarklasēs spēlētos skaņdarbus un attiecinot gūtās zināšanas uz citiem sava repertuāra skaņdarbiem. Atmosfēra meistarklasēs bija jauka un sirsnīga." Savukārt studente Lelde Rasnace īpaši izceļ viesdocētāju individuālo pedagoģisko pieeju: "Stokholmas Karaliskās Mūzikas koledžas pasniedzēju meistarklasēs jutos brīvi, pateicoties labvēlīgajai un koleģiālajai attieksmei. Pedagogi skaidroja savu skatījumu uz skaņdarbu niansēm, tajā pašā laikā atstājot vietu katra paša interpretācijām un neuzspiežot savu viedokli. Galvenā vērtīgā atziņa, ko es guvu - nebaidīties būt interesantam un atšķirīgam savā izpildījumā!"

29. septembrī projekts Crossing Keyboards turpināsies ar islandiešu docētāja un studējošo vizīti JVLMA - no 10.00 līdz 14.00 207. telpā meistarklases vadīs profesors Peters Mate (Peter Máté), bet plkst.18.00 JVLMA LMT Kamerzālē uzstāsies Islandes Mākslu akadēmijas studenti Anela Bakraki, Anna Torhildura Gunarsdotira, Elisa Eliasdotira, Matiass Martiness Karanca un Romēns Tors Denuī. Projektu atbalsta Nordplus.

Dalīties ar citiem: