JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Islandes Mākslu akadēmijas Mūzikas koledžas pianisti apmeklē JVLMA

2017. gada 29. septembrī JVLMA apmeklēja Islandes Mākslu akadēmijas Mūzikas koledžas docētājs Peters Máté un klavierspēles studenti. Projekta Crossing Keyboards ietvaros 207. telpā docētājs sniedza meistarklases JVLMA studentiem, savukārt JVLMA LMT Kamerzālē klausītājiem vakara koncertā bija iespēja baudīt islandiešu komponistu klaviermūziku un klasiskā klaviermūzikas repertuāra meistardarbus islandiešu jauno pianistu izpildījumā.

JVLMA Klavieru katedras studente Viktorija Trofimova komentē docētāja Petera Máté meistarklasē pieredzēto: "Docētājs bija ļoti konkrēts un precīzs savos ieteikumos, šos ieteikumus pamatoja un arī demonstrēja uz instrumenta. Interesanti, ka darbs vairāk noritēja nevis pie tehnikas, bet gan tembru veidošanas un skaņas kvalitātes jautājumiem. Uzzināju arī par jaunām interpretācijām, kuras plānoju noklausīties."

Ziemeļvalstu projekts Crossing Keyboards sekmē Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Somijas, Zviedrijas un Islandes mūzikas augstskolu studējošo un docētāju savstarpējo mobilitāti. Projekta turpinājumā JVLMA docētāji un pianisti no 12. līdz 14. oktobrim viesosies Stokholmas Karaliskajā mūzikas koledžā. Projektu atbalsta Erasmus un Nordplus.

Dalīties ar citiem: