JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

JVLMA notiks IV Starptautiskais Rīgas Koka pūšaminstrumentu simpozijs

No 11. līdz 14. oktobrim JVLMA aicina uz IV Starptautisko Rīgas Koka pūšaminstrumentu simpoziju.

Kā katru gadu, arī šoreiz simpozijs pulcē izcilus koka pūšaminstrumentu spēles meistarus, kas dalīsies prasmēs ar jaunajiem mūziķiem. Šogad simpozijā piedalās Louise Pellerin / Luīze Pelerēna, oboja, Šveice/, Jürgen Franz/ Jirgens Francs, flauta, Vācija/, Karel Dohnal /Karels Dohnals, klarnete, Čehija/, Diego Chenna /Djego Kenna, fagots, Vācija/.

Par tradīciju izveidojusies arī simpozija viesošanās kādā no Latvijas reģionu mūzikas skolām. Šogad, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, simpozijs 12. oktobrī izbraukuma meistarklasēs dosies uz Ogres Mūzikas skolu, kur individuālajās nodarbībās strādās ar šīs un apkārtnes mūzikas skolu audzēkņiem.

Interesentiem būs iespēja ne vien vērot mūziķu sniegtās meistarklases un ansambļu darbu, bet arī izbaudīt viņu sniegumu vairākos koncertos JVLMA.

Ceturtdien, 12. oktobrī plkst. 18.00 JVLMA LMT kamerzālē

Simpozija koncerts

Piedalās Djego Kenna, fagots, Vācija/, Herta Hansena /klavieres/, JVLMA studenti un maģistranti

13. OKTOBRA KONCERTS PĀRCELTS UZ 10. NOVEMBRI

Piektdien, 13. oktobrī plkst. 18.00 JVLMA LMT kamerzālē

Latviešu komponistu kamermūzika koka pūšamintrumentiem

Piedalās Ilona Meija /flauta/, Agnese Folkberga /klavieres/, Guntis Kuzma /klarnete/, Jānis Semjonovs /fagots/.

Programmā P. Plakidis, J. Karlsons, M. Einfelde, A. Veismane, R. Kronlaks, E. Skuķe

Sestdien, 14. oktobrī plkst. 16.00 JVLMA Akmens zālē /ieeja no Raiņa bulv. 23/

Simpozija NOSLĒGUMA koncerts

Piedalās Karels Dohnals, klarnete, Čehija/, Jirgens Francs, flauta, Vācija/, Herta Hansena /klavieres/, JVLMA studenti un maģistranti 

Simpozijs notiek, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda, Erasmus+ un Šveices Mobilitātes programmas atbalstam.

Jürgen Franz /flauta/ studējis pie Sera Džeimsa Golveja, spēlējis Bīlefeldes un Štutgartes filharmoniskajos orķestros, kopš 2000. gada viņš ir NDR Hamburgas Radio orķestra dalībnieks. Spēlējis solo flautu Milānas La Scala orķestrī diriģentu Rikardo Muti, Mstislava Rostropoviča un Jurija Terminirkanova vadībā. Kā viesmūziķis spēlējis Berlīnes Filharmoniķu sastāvā diriģentu Klaudio Abado, Marisa Jansona, Sera Saimona Ratla, Daniela Barenobima un Zubina Metas vadībā. Kopš 2002. gada viņš ir Baireitas Vāgnera Festivāla orķestra dalībnieks. Jirgens Francs ir arī ļoti biežs viesis dažādos flautas festivālos visā Eiropā. Viņš ir Hamburgas Mūzikas augstskolas un Hamburgas Konservatorijas mācībspēks.

Karel Dohnal /klarnete/ ir viens no aizrautīgākajiem klarnetes kā solo instrumenta popularizētājiem, tajā pašā laikā viens no ievērojamākajiem mūsdienu klarnetistiem. Viņš atklāj klausītājiem arvien plašāku un nepelnīti piemirstu klarnetes repertuāru.

Karel Dohnal ir pieprasīts kā soloinstrumentālists, kā arī dažādu orķestru sastāvos. Koncertē kopā ar Prāgas Filharmonijas orķestri, Prāgas kamerorķestri, Ļvovas, Ščecinas, Belgradas Filharmonijas orķestriem un vairāku kameransambļu sastāvā, tostarp ar sadarbojies ar Tokijas stīgu kvartetu Dvoržāka Prāgas starptautiskajā mūzikas festivālā. Dohnal spēlē arī Prāgas Valsts operas orķestrī, Prāgas filharmonijas oktetā, kas apvieno Čehijas vadošos solistus, un Trio Amadeus.

Lielu ievērību Karel Dohnal guvis arī kā mūsdienu mūzikas interprets, viņš ir viens no nedaudzajiem klarnetistiem pasaulē, kas atskaņo Štokhauzena Arlekīnu un par šo ārkārtīgi grūtā skaņdarba sniegumu izpelnījies īpašu kritikas un publikas atzinību.

Louise Pellerin /oboja/ neparasti īsā laikā izveidojusi spožu starptautisku karjeru kā soliste un kamermūziķe. Dzimusi Kanādā un beigusi Monreālas Konservatoriju, viņa turpināja studijas Freiburgā pie Heinca Holigera, iegūstot solista diplomu ar izcilību. Prestižā kamerorķestra Camerata Salzburg un Cappella Andrea Barca soliste, regulāri koncertē kopā ar Heincu Holigeru, Andrašu Šifu, Leonidu Kavakosu, Radovanu Vlatkoviču un Jorgu Vidmanu.  Luīze Pelerēna uzstājusies pasaules ievērojamākajos mūzikas festivālos Atēnās, Buenosairesā, Lucernā, Cīrihē, Zalcburgā, Vīnē, Berlīnē, Londonā, Parīzē, Romā, Singapūrā, Tokijā, Sanfrancisko, Monreālā un Toronto. Līdztekus koncertdarbībai tikpat svarīgu vietu mākslinieces dzīvē ieņem arī pedagoģija. Viņa ir profesore Cīrihes Mākslu Universitātē un Orfordas Akadēmijā, kā arī sniedz meistarklases Šveicē, Francijā, Vācijā, Itālijā, Kanādā un Venecuēlā, un piedalās starptautisku konkursu žūrijās.

Luīze Pelerēna koncertē kopā ar izciliem orķestriem – Ķelnes Radio orķestri, Camerata Bern, Camerata Zürich, Cīrihes kamerorķestri, Collegium Novum, Virtembergas kamerorķestri, Budapeštas Festivāla orķestri un Eiropas kamerorķestri.  Luīzes Pelerēnas obojas skanējums iemūžināts Atma, Decca, Denon, DGG, Novalis, Philips, Radio-Canada, WDR un Arte izdotajos diskos. Vairāki diski veltīti J. S. Baha un G. F. Hendeļa darbiem obojai un ērģelēm, sadarbojoties ar izciliem ērģelniekiem Kanādā un Eiropā.

Diego Chenna /fagots/ Jau savas karjeras pirmsākumos spēlējis labākajos jauniešu orķestros – Gustava Mālera Jauniešu orķestrī un Eiropas jauniešu orķestrī Klaudio Abado vadībā, kurš uzaicināja viņu spēlēt Lucernas festivāla orķestrī un sadarboties ar Mocarta orķestri gan kā pedagogu, gan fagotu grupas koncertmeistaru, gan solistu.

Kā solists uzstājies ar Rai Orchestra, Camerata Bern, Camerata Zurich, Maskavas virtuoziem, EU kamerorķestri, Kammerakademie Potsdam, Bēthovena akadēmijas orķestri, 2006. gadā kopā ar Kremerata Baltica spēlējis Mocarta koncertu fagotam ar orķestri. Kā fagotu grupas koncertmeistars Valērija Gergijeva vadībā spēlējis Pasaules miera orķestrī. Kā kamermūziķis piedalās nozīmīgākajos Eiropas festivālos kopā ar tādiem mūziķiem kā Heincs Holigers, Aleksandrs Lonkvihs, Gidons Kremers, Moriss Burgs, Jurijs Bašmets, Patrīcija Kopatčinskaja, Mario Brunello, Maikls Portāls, Žaks Zoons u.c.

Kenna ir arī aizrautīgs jaunās mūzikas interprets un jaunu mūzikas tehniku un tehnoloģiju cienītājs. Daudzi mūsdienu komponisti savus darbus velta viņam.

Pašlaik viņš ir fagota spēles profesors Freiburgas Mūzikas augstskolā un Mūsdienu mūzikas pasniedzējs Lucernas Mūzikas akadēmijā.

Šī projekta iniciators un kurators ir klarnetists Guntis Kuzma – vairāku starptautisku konkursu laureāts, lielisks koncertējošs mūziķis, kura kontā ir ļoti plašs repertuārs, tajā skaitā daudzu latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumi. Kopš 2017./18. studiju gada Guntis ir JVLMA Pūšaminstrumentu spēles katedras vadītājs.

Dalīties ar citiem: