JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

D. Zandbergas dalība starptautiskajā forumā Romantisms mūsdienu kultūras kontekstā

No 2017. gada 19.-21. oktobrim JVLMA Instrumenta spēles skolotāju katedras un Klavieru katedras lektore Dr.art. Diāna Zandberga ar VKKF un JVLMA atbalstu piedalījās starptautiskajā forumā Romantisms mūsdienu kultūras kontekstā (veltījums Franča Šūberta 220 jubilejai), ko rīkoja Sanktpēterburgas A. Hercena Krievijas Valsts pedagoģiskās universitātes Mūzikas, teātra un horeogrāfijas institūts.

Diāna Zandberga 19. oktobrī foruma plenārsēdē nolasīja referātu “Romantisma tendences latviešu klaviermūzikā” un 20. oktobrī atskaņoja solokoncertu “Ideāla meklējumos” ar Franča Šūberta un latviešu komponistu mūziku.

Forumā piedalījās 40 dalībnieki no Ķīnas, Kazahstānas, Azerbaidžānas, Moldovas, Baltkrievijas, Latvijas un Krievijas, kuru pārstāvēja četrpadsmit augstskolu mācībspēki no Sanktpēterburgas, Maskavas, Ņižņijnovgorodas, Krasnojarskas, Volgogradas, Jakutskas utt. Foruma ietvaros tika nolasīti 30 referāti, notika divi koncerti, tostarp Diānas Zandbergas solokoncerts, noslēguma seminārs, kā arī kultūras programma Valsts krievu muzejā.

Foto – Diāna Zandberga pēc solokoncerta kopā ar foruma organizatori Sanktpēterburgas A. Hercena Krievijas Valsts pedagoģiskās universitātes profesori Dr.hab.art. Marinu Černaju.

Dalīties ar citiem: