JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Uz Brēmeni devušies JVLMA un Rīgas Melngalvju brālības kopīgi rīkotā kamermūzikas koncertprogrammu konkursa uzvarētāji

Šajās dienās nelielā koncertturnejā uz Brēmeni devušies divi JVLMA studentu un maģistrantu trio. Šī gada aprīlī notikušajā Rīgas Melngalvju brālības kamermūzikas koncertprogrammu konkursā deviņu ansambļu konkurencē galveno balvu ieguva trio Zane Rubesa (klavieres), Anastasija Hotuļova (oboja) un Rosa Vidal Romero (klarnete), bet speciālbalvu - sitaminstrumentu ansamblis Perpetuum Ritmico - Guntars Freibergs, Elvijs Endelis un Mikus Bāliņš. Jaunie mūziķi sniegs vairākus koncertus, tostarp 3. novembrī arī Brēmenes vēsturiskās tirgotāju ģildes un Melngalvju brālības oficiālajā mājvietā, kas pazīstama ar nosaukumu Haus Schütting.


Klavieru trio brēmeniešiem piedāvās Pētera Plakida, Vitolda Lutoslavska, Bendžamina Britena un Eduāra Destenē darbus, savukārt Perpetuum Ritmico interpretācijā skanēs Stīva Reiha, Astora Pjacollas, Ludviga van Bēthovena, Manfreda Menkes, Nebojšas Jovana Živkoviča, Keiko Abes un paša sitaminstrumentālistu trio radīti skaņdarbi.

Melngalvju brālība Rīgā ir viena no vecākajām institūcijām pasaulē, kas pastāv vēl šodien. Tā veidota kā ārzemju tirgotāju apvienība, kuras aizsākumi meklējami jau 1201.g., kad bīskapa Alberta dibinātās Rīgas ostā arvien biežāk piestāja tirdzniecības kuģi no Brēmenes - paša Alberta dzimtās pilsētas. Otrā pasaules kara politisko notikumu rezultātā Melngalvju brālības biedriem, līdzīgi kā pārējiem vācbaltiešiem, tika atsavināti īpašumi, un viņi paši izceļoja uz Vāciju.

Brēmene ir Rīgas partnerpilsēta un Melngalvju brālības centrs. 

Dalīties ar citiem: