JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

JVLMA simfoniskais orķestris atgriezies no festivāla INTERMEZZO Viļņā

Svētdien, 29. oktobrī, festivāla INTERMEZZO ietvaros, JVLMA simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā sniedza koncertu Viļņā. Festivāls ir vērienīgs starptautisks klasiskās mūzikas notikums, kas mājvietu radis ļoti demokrātiskā vidē – Viļņas Garjūnu tirgū.

Mūsu simfoniskā orķestra koncerts bija festivāla kulminācija, kas noslēdza piecu dienu ilgo klasiskās mūzikas maratonu. Koncertā izskanēja Kamila Sensānsa Introdukcija un rondo kapričozo vijolei ar orķestri, solists - JVLMA maģistrants Aleksejs Bahirs, Franča Šūberta Astotā simfonija si minorā (Nepabeigtā) un Ludviga van Bēthovena Piektais koncerts klavierēm ar orķestri mibemol mažorā, solists – bulgāru pianists Jevgēņijs Božanovs.

Uz festivālu Viļņā orķestris devās no Dobeles, kur koncertu pilsētas kultūras namā sniedza sestdien, 28. oktobrī, bet pirms tam, ceturtdienas vakarā, 26. oktobrī JVLMA Lielajā zālē ar Šūberta Nepabeigto simfoniju ieskandināja Jāzepa Vītola VII Starptautisko pianistu konkursu.

“Man jau otro reizi pēdējā gada laikā ir bijusi sadarbība ar JVLMA simfonisko orķestri. Es tiešām esmu ļoti laimīgs par šīm tikšanās reizēm, rezultāts mums izdevās, manuprāt, ļoti, ļoti labs. Visi mūziķi koncertā gan Rīgā, gan Dobelē, gan Viļņā spēlēja ar 100% atdevi. Un to sajutu gan es, gan arī klausītāji. Šī nedēļa mums visiem bija ļoti iedvesmojoša, esmu gandarīts un ceru uz sadarbību arī turpmāk!” stāsta diriģents Atvars Lakstīgala.

Neskatoties uz to, ka festivāls notiek ārpus Viļņas, piepilsētā, tas pulcē ļoti lielu klausītāju skaitu. Mūsu orķestra koncertu klātienē vēroja ap 800 klausītāju.

“Mums bija ļoti liels prieks muzicēt tik lielai un atsaucīgai auditorijai,” par koncertu Viļņā stāsta orķestra pirmā vijole Eleonora Pīrāga. “Šķiet, ka festivāla atmosfēra un klasiskās mūzikas koncertiem neraksturīgā vide īpaši iedvesmoja visus orķestrantus. Katrā ziņā, orķestrim tā bija ļoti vērtīga pieredze!”

Nākamā projekta ietvaros, jau novembra beigās, JVLMA Simfoniskais orķestris sadarbosies ar diriģentu Normundu Šnē, gatavojot Haidna un Hačaturjana simfoniskās mūzikas programmu.

Foto autors Gintaras Stauce

Dalīties ar citiem: