JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Igaunijas Nacionālais muzejs svinēs Latvijas dzimšanas dienu ar JVLMA studentu vadīta kora koncertu un piedāvās pamatekspozīciju latviešu valodā

Sākot no 18. novembra, Latvijas Republikas 99. gadadienā Igaunijas Nacionālais muzejs (Eesti Rahva Muuseum) Tartu, kas atzīts par modernāko muzeju Ziemeļeiropā, saviem apmeklētājiem dāvina iespēju ar pamatekspozīciju "Tikšanās" iepazīties latviešu valodā. Kopumā ap 800 ekrānu tekstu iespējams nomainīt uz latviešu valodu ar vienu viedkartes pieskārienu.

“Tas mūsu labajiem dienvidu kaimiņiem radīs iespēju dzimtajā valodā atklāt Igaunijas kultūrvēsturi, notikumus un sadzīvi, kas attīstījusies ļoti līdzīgi Latvijas vēsturei un ikdienai, atšķiroties vien detaļās,” stāsta muzeja marketinga direktore Kairi Ustav.

1622.gadā izdotajā "Agenda parva", kuras vienīgais eksemplārs apskatāms Igaunijas Nacionālajā muzejā, blakus lasāmas lūgšanas kā latviešu, tā igauņu valodās. Etnogrāfs Johans Kristofs Broce, kurš pirms 200 gadiem darbojās Rīgā, savos pētījumos par Livonijas guberņas iedzīvotājiem rakstījis, ka "igauņi pamatā nēsā brūnu apģērbu, kamēr latviešu pamatkrāsa ir pelēka".

Latvijas valsts svētkus atzīmējot, 26. novembrī Igaunijas Nacionālajā muzejā plkst.14.00 bezmaksas svētku koncertu sniegs Igaunijas latviešu koris "Ziemeļu balsis" un Latvijas Universitātes kamerkoris "Dziesmuvara", kuru vada JVLMA studenti Aivis Greters un Nora Žeigure.

Novēlam nosvinēt svētkus, apciemojot kaimiņus!

Vairāk informācijas www.erm.ee

Foto autors Tarmo Haud

Dalīties ar citiem: