JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Mūsējie ir visur! Agnese Egliņa Āfrikā

Pianiste, Instrumenta spēles skolotāju katedras docente Agnese Egliņa 2017. gadā vairākkārt apmeklēja Dienvidāfrikas Republiku un Zambiju, sniedzot koncertus un meistarklases.

Pianiste koncertēja Lusakā, lielākajās DĀR pilsētās — Johanesburgā (Theatre on the square and Nortwards house), Pretoriā (Alliance Francaise, Brooklyn Theatre), Durbanā (Ebreju centrs) un Austrumlondonā (Stirling High School Concert Hall). Savā soloprogrammā “Aicinājums uz deju” pianiste spēlēja Baha, Ravēla, Hinasteras un Gēršvina skaņdarbus un atskaņoja Latvijas komponistu mūziku - Jāņa Ivanova, Jēkaba Nīmaņa un Lūcijas Garūtas opusus.

Viesojoties Āfrikā, Agnese Egliņa koncertēja ar vietējiem mūziķiem. Viņu vidū Sonia Mumba Sounwe, Chinatsu Fukushima Hirayomne (soprāns), Chrsipin Lindunda, Tinus Spies (tenors), Paddy Mukando (basbaritons), Teo Bross (čells) u.c.

Mūziķe pasniedza arī meistarklases Zambijā, tiekoties ar jaunajiem mūziķiem Lusakā (Internatinal Community School, Ngoma Dolce Music Academy), Čipatā (Svētā Paula skola), kā arī DĀR (Crawford Prem School, Johanesburgas augstskola, Stirlingas augstskola u.c.). 

Agnese Egliņa veic mūzikas pedagoģijas darbu un uzstājas Āfrikā regulāri kopš 2014. gada. Arī 2018. gadā pianistei paredzētas meistarklases, strādājot ar labākajiem DĀR pianistiem. Tāpat ieplānoti koncerti un meistarklases Zambijā, Botsvanā un Malavi.

Dalīties ar citiem: