JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Rīgas Saksofonu kvartets rīko meistarklašu un koncertu ciklu “Nāc, muzicēsim kopā” Latvijas mūzikas skolās

Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas Latvijai 100 un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Radošo projektu atbalstam , Rīgas Saksofonu kvartets (RSK) sadarbībā ar Latvijas reģionu mūzikas skolām organizē meistarklašu un koncertu ciklu jaunajiem mūziķiem “Nāc, muzicēsim kopā”.

"Mēs vēlamies tieši uzrunāt attālu reģionu mūzikas skolu audzēkņus - potenciālos jaunos mūziķus, iesaistot viņus kopējā muzicēšanā. Projekta ideja sevī ietver meistarklašu organizēšanu vietējās mūzikas skolas un reģiona jaunajiem saksofonistiem ar kopīgu noslēguma koncertu, kurā uzstājas gan RSK, gan skolu audzēkņi, noslēgumā veidojot apvienotu saksofonu ansambli."- par ideju stāsta kvarteta mūziķi.

2017. gada izskaņā ieplānoti četri šādi pasākumi. Pirmais jau izskanējis 19. oktobrī Krāslavas mūzikas skolā. Vēl priekšā RSK viesošanās:

6. decembrī Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā (meistarklases plkst. 15.00; koncerts plkst. 18.00);

7. decembrī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā (meistarklases plkst. 13.00; koncerts plkst. 18.00);

8. decembrī Balvu mūzikas skolā (meistarklases plkst. 14.00; koncerts plkst. 17.00)

Apmeklēt meistarklašu un koncertu ciklu aicināti arī apkārtējo mūzikas skolu audzēkņi, pedagogi, kā arī visi mūzikas mīļotāji. Ieeja pasākumos bez maksas.

RSK šopavasar atzīmēja savas darbības 25 gadu jubileju. Jau savu aktivitāšu pirmsākumos ar skolu koncertiem tika apbraukāti teju visi Latvijas novadi, kas savulaik veicināja jauno mūziķu interesi par šo instrumentu. Šobrīd saksofona popularitāte mūzikas skolās ir ļoti liela. Tāpēc kvarteta mūziķi labprāt tajās viesojas, lai ar jaunajiem talantiem strādātu meistarklasēs, dalītos savā pieredzē ar pedagogiem un kopīgi muzicētu.

Pasākuma noslēguma koncertu programmas pamatā iekļauta latviešu komponistu oriģinālmūzika saksofonam, kā arī ieskats pasaules akadēmiskajā saksofonmūzikā. Tādā veidā jaunieši tiek iepazīstināti ar plašajām instrumenta spēles iespējām un repertuāru. Koncerta noslēgumā kvarteta mūziķi un jaunie saksofonisti vienojas saksofonu koporķestrī, rodot kopīgu muzicēšanas prieku.

Latvijas valsts simtgadē ar daudzveidīgiem notikumiem stāstām Latvijas stāstu un veidojam nākotnes Latviju !

Dalīties ar citiem: