JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

JVLMA notiks Orchestre de Paris vadošā sitaminstrumentālista Frédéric Macarez meistarklases

Šī gada 8. un 9. decembrī JVLMA aicina sitaminstrumentālistus un citus interesentus uz Frédéric Macarez (Frederika Makareza) meistarklasēm.

Frederiks Makarezs ir viens no aktīvākajiem savas paaudzes mūziķiem. Visas viņa daudzveidīgās muzikālās un pedagoģiskās aktivitātes pierāda interesi par sitaminstrumentu mākslas attīstību un augstajiem standartiem visās tās sfērās.

Būdams vadošais timpānists Orchestre de Paris, Frederiks Makarezs ir arī ļoti aktīvs solists un kamermūziķis, uzstājoties ar koncertiem Eiropā, Āzijā un Amerikā kopā ar mūsu laika izcilākajām personībām Kristofu Ešenbahu, Martu Argeriču, Sandrini Fransuā u.c., kā arī ar savu kameransambli Paris-Percu.

Viņa pedagoģiskais stāžs jau sasniedzis 25 gadus. Frederiks ir Sitaminstrumentu spēles nodaļas vadītājs Parīzes reģiona Nacionālajā Konservatorijā. Līdztekus meistarklasēm Frederika Makareza ieguldījums sitaminstrumentu mākslas attīstībā ir viņa nodibinātais festivāls perKumania, kura ietvaros notiekošajā starptautiskajā konkursā 2008.gadā 2. vietu ieguva tagadējā LNSO mūziķe Elīna Endzele. Makarezs organizē arī bērnu konkursu perKu en Herbe.

Frederiks Makareza komponētie darbi sitaminstrumentiem ir ļoti populāri – tos atskaņo gan studenti, gan profesionāli mūziķi visā pasaulē.

Meistarklases notiks 8. un 9. decembrī 006. telpā. Laiki vēl tiks precizēti, bet, orientējoši, piektdien no plkst. 15.00 līdz 19.00 un sestdien - no 10.00 līdz 14.00 un no 15.30 līdz 18.00

Dalīties ar citiem: