JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Virtuozais Šveices džeza trio VEIN sniegs meistarklasi JVLMA

Michael Arbenz  /klavieres/, Thomas Lähns /bass/,  Florian Arbenz /sitaminstrumenti/

30. janvārī plkst. 16.00 – 18.00 JVLMA 328. auditorijā

Bāzelē izveidotais trio Vein savu pirmo albumu izdevis 2006. gadā un kopš tā laika iemantojis apskaužamu reputāciju klausītāju vidū, gan pateicoties trio stilistiskajai daudzveidībai, gan tehniskajam izpildījumam, visizsmalcinātākajā veidā apvienojot Eiropas klasiskās mūzikas sarežģītību ar džeza improvizācijas vitalitāti un enerģiju. “Viens no Eiropas aizraujošākajiem ansambļiem,” – tā šo trio raksturo The Guardian ietekmīgais džeza apskatnieks Džons Fordhems. Visi trīs mūziķi ieguvuši klasisku izglītību un vadošo lomu trio uzņemas visi, tā panākot mainīgu, kosmopolītisku skanējumu.

Kopš dibināšanas grupa izdevusi albumus teju katru gadu un iemantojusi atzinību, regulāri sadarbojoties ar pasaules džeza zvaigznēm, tādām kā trombonists Glens Feriss, saksofonisti Gregs Osbijs, Deivs Lībmans un Endijs Šeferds.

Mūziku šajā trio sacer visi dalībnieki, oriģināldarbus ierakstot līdztekus klasikas un džeza skaņdarbu adaptācijām, kā piemēram 2017. gadā izdotajā, kritiķu augsti novērtētajā albumā Vein spēlē Ravēlu /VEIN Plays Ravel/.

Savas viesošanās laikā Rīgā trio Vein sniegs arī divus koncertus:

02.02.2018. plkst. 19.00 Lielajā Ģildē Imanta Kalniņa Ceturtā un simfoniskais džezs

03.02.2018. plkst. 19.30 Rīgas Mākslas telpā Riga Room Sessions: VEIN Plays Ravel

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs

Atbalsta LNSO, Šveices vēstniecība un fonds Pro Helvetia

Vairāk www.vein.ch

http://bit.ly/VEINRavel

http://bit.ly/veinlive

http://bit.ly/VEINchambermusic

Dalīties ar citiem: