JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Jāzepa Vītola V bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "LAI SKAN!"

Šī gada 9. un 10. martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā norisināsies nu jau piektais Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "LAI SKAN!” Šoreiz konkurss veltīts komponistam, Mūzikas akadēmijas /kādreiz - Konservatorijas/ pirmajam rektoram profesoram Jāzepam Vītolam, kuram šogad atzīmēsim 155 gadskārtu. Tieši tādēļ arī konkursa obligātie skaņdarbi koriem ir izvēlēti no Jāzepa Vītola a cappella dziesmām.
Kopā konkursam pieteikušies 41 kolektīvs no visas Latvijas, apvienojot vairāk nekā 1000 dalībniekus sešās dalības kategorijās. Gados jaunākie kolektīvi (līdz 12 gadu vecumam) sacentīsies par Mazo balvu 300 EUR vērtībā, taču kolektīvi, kuros dziedātāji ir no 12 līdz 19 gadiem, rādīs savu varēšanu, lai cīnītos par Lielo balvu 500 EUR vērtībā. Savu īpašo balvu piešķirs arī Latvijas Mūzikas akadēmijas Mūzikas skolotāju katedras studenti, kā arī tiks piešķirta Diriģenta balva par izteiksmīgāko Vītola skaņdarba interpretāciju.
Konkursa žūrijā aicināti kormūzikas un vokālo ansambļu lietpratēji: diriģents asoc. prof. Arvīds Platpers, diriģents asoc. prof. Romāns Vanags, muzikologs prof. Guntars Prānis, komponiste lekt. Ilze Arne, metodiķe lekt. Irēna Nelsone, metodiķe doc. Ilze Vilde, kā arī diriģents Kaspars Ādamsons.
Konkursa norise:
Piektdien, 9. martā, pirms konkursa, plkst. 10:00 JVLMA Senāta zālē notiks Preses konference, kurā vienkopus aicinām preses pārstāvjus, JVLMA vadību, žūrijas locekļus un konkursa organizatorus.
Plkst. 11.00 Akadēmijas Ērģeļu zālē startēs jaunākās grupas kategorijas (bērnu kori un vokālie ansambļi līdz 12 gadiem), kuras pretendēs uz Mazo balvu. Konkursa pirmā diena noslēgsies ar Mazās balvas izcīņu starp katras kategorijas labākajiem kolektīviem, apbalvošanas ceremoniju un koncertu plkst. 16.00 Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē.  Koncertā piedalīsies iepriekšējā konkursa laureāti  - Mazās balvas laureāts - VEF Kultūras pils vokālais ansamblis POPPY /vadītāja Gunta Stade/ un Lielās balvas laureāts  - Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris Vivace /diriģentes Andra Fenhane, Alise Koknēviča/. Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Savukārt, sestdien, 10. martā plkst. 11.00 Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē par Lielo balvu cīnīsies pieredzes bagātāki kolektīvi – kori un vokālie ansambļi līdz 16 un līdz 19 gadiem.  Konkurss noslēgsies ar apbalvošanu un krāšņu  koncertu Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē plkst. 18.00. Muzikālus sveicienus laureātiem un, protams, visiem klātesošajiem gatavo Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas jauktais koris, diriģents Edgars Vītols, Rīgas Franču liceja jauktais koris Mēs lidosim… , diriģenti Liene Batņa un Toms Kazimirisaņecs, Konkursa dalībnieku apvienotais koris, kā arī solisti – Annija Mieze un Kārlis Ostrovskis.
Koncertā programmā izskanēs latviešu tautasdziesmu apdares, kā arī Jāzepa Vītola, Ērika Ešenvalda, Lolitas Ritmanes,  Ainara Virgas un  Renāra Kaupera dziesmas.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Dalīties ar citiem: