JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa tikšanās Rīgas pilī ar Latvijas kultūras un mākslas augstskolu rektoriem

2018. gada 7. martā Valsts prezidents tikās ar Latvijas kultūras un mākslas augstskolu vadītājiem. Tikšanās laikā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoru Guntaru Prāni, Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru Kristapu Zariņu un Latvijas Kultūras akadēmijas rektori Rūtu Muktupāvelu Valsts prezidents atzinīgi novērtēja augstskolu uzsākto darbu, lai mākslas jomu studentiem studiju laikā sniegtu iespējas apgūt starpdisciplināras zināšanas un prasmes, piemēram, uzņēmējdarbības jomā.

Apzinoties mākslu izglītības potenciālu, augstskolās uzsākts darbs pie kultūras un mākslas studiju eksportspējas attīstīšanas. Būtiska nozīme ir augstskolu attīstītajam sadarbības tīklam gan ar Latvijas, gan ārzemju augstskolām, kas ļauj dalīties ar uzkrāto pieredzi un labo praksi.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc tikšanās Rīgas pilī ar Latvijas kultūras un mākslas augstskolām sacīja, ka: “Mūsdienās viens no būtiskākajiem augstākās izglītības uzdevumiem ir veidot personības, kas, sasniedzot savu individuālo izcilību, spēj radīt pievienoto vērtību Latvijas mākslas jomai un visai valsts tautsaimniecībai kopumā”.

*https://www.president.lv/lv/jaunumi/zinas/latvijas-makslas-jomu-studentiem-studiju-laika-jabut-iespejai-iegut-starpdisciplinaras-zinasanas-un-prasmes-25405

Dalīties ar citiem: