JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Džeza saksofonists Deivids Lībmans un pianists Kristjans Randalu sniegs meistarklasi JVLMA

Deividu Lībmanu bieži sauc par renesanses cilvēku mūsdienu džeza mūzikā – viņa karjera turpinās jau gandrīz 50 gadus, spēlējot kopā ar džeza leģendām  Miles Davis, Elvin Jones, Chick Corea, John McLaughlin, McCoy Tyner  un citiem. Viņa grāmatas un DVD ir atzīti kā džeza mūzikas klasika. Viņš spēlē visu – no klasikas līdz rokam un free jazz.  Viens no izcilākajiem mūsdienu saksofonistiem, kurš ierakstījis vairāk, nekā 500 disku.

Deivids Lībmans ir IASJ (International Association of Schools of Jazz) dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs.  Šī apvienība pastāv kopš 1990.gada, katru gadu dodot iespēju tikties vairākiem simtiem džeza studentu un pasniedzēju no visas pasaules. Lībmans uzskata, ka tas ir pats nozīmīgākais darbs, ko viņš ir paveicis kā džeza mūzikas profesionālis. Džeza mūzika ir universāla, un IASJ ir pozitīvs spēks, kas veicina starpkultūru komunikāciju un izpratni.  Šogad IASJ ikgadējā tikšanās notiks pie mūsu draugiem un sadarbības partneriem Viljandi.

Pianista Kristjana Randalu unikālo stilu nosaka viņa individuāli atpazīstamā skaņa un meistarīga tehnika. Jazz Times salīdzina viņa mūziku ar eksotiskas zemes atklāšanu, ejot pa neskartiem ceļiem. Randalu mācījies Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā pie Diango Bates un Manhattan School of Music Ņujorkā.

Piektdien, 16.martā, abi mūziķi sniedz koncertu Vidzemes koncertzālē Cēsīs, bet pirms tam 12.00-14.00 viesojas JVLMA Akmens zālē ar meistarklasi.

Nepalaidiet garām izdevību tikties ar šīm interesantajām personībām!

Dalīties ar citiem: