JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Profesora Džona Mortensena klasiskās improvizācijas diena JVLMA

2018. gada 17. aprīlī plkst. 12.00 JVLMA LMT kamerzālē aizsāksies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras un Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas organizēts tālākizglītības kurss “Klasiskā improvizācija klavierspēlē”. Kursa ietvaros plānota klasiskās improvizācijas profesora Džona Mortensena (klavieres, ASV) lekcija, meistarklase, koncerts ar klasiskās improvizācijas paraugiem, kā arī JVLMA studējošo – intensīvā klasiskās improvizācijas kursa dalībnieku priekšnesumi. Starpbrīžos kursa dalībnieki tiks aicināti uz diskusijām un pārrunām JVLMA Akmens zālē.

Profesors Džons Mortensens ir viens no vadošajiem speciālistiem klasiskās improvizācijas jomā. Viņš regulāri ar koncertiem un meistarklasēm viesojas ASV un Eiropas koledžās un universitātēs, sniedzot arī apjomīgus improvizāciju koncertus 18. un 19. gadsimta mūzikas stilos. Drīzumā "Oxford University Press" laidīs klajā viņa grāmatu par klasisko improvizāciju.

Lekcijā JVLMA Džons Mortensens veltīs uzmanību trijiem jautājumiem - kādēļ gandrīz visi 18. gadsimta taustiņinstrumentālisti bija izcili improvizatori, kādēļ improvizācija pazudusi no 20. gadsimta mūzikas izglītības programmām, kā mūsdienu studenti var apgūt klasiskos improvizācijas stilus - skaistus un tonālus, nevis mehāniskus un atonālus. Savukārt koncertā profesors uz vietas improvizēs 18. gadsimta stilos, veidojot tādas formas kā tokātu, čakonu, franču uvertīru un fūgu. Visa koncertā dzirdamā mūzika tiks radīta uz vietas, klausītāju priekšā un neviens no skaņdarbiem nebūs iepriekš sagatavots.

Profesora Džona Mortensena tālākizglītības kurss “Klasiskā improvizācija klavierspēlē” īpaši piemērots profesionālās, profesionālās ievirzes un interešu mūzikas izglītības iestāžu pedagogiem un norit sadarbībā ar JVLMA Tālākizglītības nodaļu. Pēc kursu apmeklēšanas pedagogiem, kuri līdz 13. aprīlim būs reģistrējušies JVLMA mājaslapā atrodamajā veidlapā, būs pieejamas izziņas par tālākizglītības kursa apmeklēšanu.

Kursa norisi atbalsta Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA), Baltijas-Amerikas brīvības fonds (BAFF) un Latvijas Klavieru skolotāju asociācija (LKsa).

Dalīties ar citiem: