JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Aigars Raumanis iegūst GRAND PRIX “European Saxophone Forum 2018”

Sveicam saksofonistu Aigaru Raumani un viņa pedagogu prof. Arti Sīmani ar uzvaru konkursā Eiropas Saksofonistu foruma 2018 ietvaros.

No 13. līdz 15. aprīlim Vroclavā, Polijā norisinajās Eiropas Saksofonu Forums 2018, kurā piedalījās gan jaunie saksofonisti, gan pasaulē atzīti profesionāļi no Francijas, Austrijas, Nīderlanades, Beļģijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Somijas, Norvēģijas, Slovākijas, Polijas, Latvijas, Lietuvas un Izraēlas. Foruma ietvaros norisinājās konkurss jaunajiem mūziķiem, bija iespējams apmeklēt meistarklases, lekcijas, improvizācijas un bigbenda nodarbības, saksofona vēstures un spēles tehniku prezentācijas.

Konkursa dalībnieki bija iedalīti trīs vecuma kategorijās, un vecākajā grupā vienīgo pirmo vietu ieguva profesora Arta Sīmaņa otrā semestra studējošais Aigars Raumanis, un kā augstāko punktu ieguvējs saņēma arī GRAND PRIX – Buffet Crampon alta saksofonu. Konkursā kopā piedalījās vairāk nekā 70 dalībnieki, un žūrijas komisijā apvienojās saksofonu pasaulē nozīmīgi vārdi – Johan van der Linden (Nīderlande), Jonatan Rautiola (Somija), Christian Maurer (Austrija), Philippe Portejoie (Francija), Johnsson Christer (Zviedrija), Peter Rohrsdorfer (Austrija) un citi. Konkursa abu jaunāko kategoriju žūrijas komisijā bija arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas saksofona klases profesors Artis Sīmanis.

Vecākās (III) kategorijas saksofonistiem bija sevi jāpierāda divās kārtās. Pirmajā jāatskaņo tikai obligātais skaņdarbs - Johana Sebastiana Baha Partitas (BWV1013)  la minora flautai solo [pārlikums saksofonam] divas daļas: Alemandeun Kurante, otrajā kārtā Aigars izvēlējās atskaņot Takaši Jošimatsu /Takashi Yoshimatsu/ “Fuzzy Bird Sonata” kopā ar saksofona klases koncertmeistari pianisti Hertu Hansenu, kura Vroclovā sniedza arī meistarklases kamermūzikā.

No sirds priecājamies un vēlam panākumus arī turpmākajā radošajā darbībā!

Dalīties ar citiem: