JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

2017./2018. akadēmiskā gada mecenātu balvu laureāti

Trešdien, 13. jūnijā plkst. 16.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē notika gadskārtējā mecenātu balvu pasniegšana, kuras laikā klātesošajiem bija iespēja noklausīties arī balvu saņēmēju un viņu draugu priekšnesumus.Latvijas konservatorijas profesora Olģerta Zīversa balva dibināta pēc viņa meitu Astras Grīnmanes un Izoldes Zīversas-Preisas iniciatīvas, un to jau kopš 1995. gada ik gadu saņem divi studenti. Šogad balvu saņēma prof. Sergeja Osokina klases students Aleksandrs Kalējs un lektores Ievas Dzērves klases students Aigars Raumanis. Savukārt flautista un komponista Arnolda Šturma piemiņas balva tapusi 2000. gadā, to jau desmit gadus finansē un Akadēmijas studentiem pasniedz Eleonora Šturma. Par 2017./2018. akadēmisko gadu tā tika pasniegta asoc. prof. Rolanda Kronlaka klases studentei Alisei Rancānei.

2006. gadā tika dibināta komponista Tālivalža Ķeniņa balva, kas katru gadu tiek piešķirta vienam kompozīcijas studentam - šogad tā būs doc. Jāņa Petraškeviča studente komponiste  Anna Ķirse.  Kopš 2007. gada JVLMA piemiņas balvām un radošajām stipendijām pievienojusies vēl viena – mācītāju Dr. Anitas Gaides un prāv. Ivara Gaides Mūzikas balva, kuru par spilgtu radošo darbību saņem viens ērģeļspēles un viens dziedāšanas specialitātes students, šogad balvu saņem doc. Krišjāņa Norveļa klases students vokālists Maksis Krilovs un doc. Kristīnes Adamaites ērģeļu klases studente Jana Zariņa.

Trešo gadu tiks pasniegta arī Ilgas Štauveres balva, kuru, savas mātes piemiņai, iedibinājusi komponiste Dace Aperāne. Balvas mērķis ir atbalstīt kādu jauno mūziķi, kurš piedalās nozīmīgos starptautiskos meistarkursos un ir izrādījis interesi atskaņot latviešu mūziku. Ilgas Štauveres balvu saņēma komponiste Oļesja Kozlovska un flautiste Sigita Razminoviča, bet Nika Gothama balva Džeza katedras studentam tika pasniegta Jānim Rubikam. 7. jūnija balva, kuras krusttēvi ir Andris Vecumnieks, Jānis Puriņš, Armands Lapiņš, Jānis Stafeckis un Aleksandrs Kreišmanis, šogad tika pasniegta Jurim Griņevičam, bez kura nav iedomājama akadēmijas dzīve.

Dalīties ar citiem: