JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Sveicam Olgu Aleksejevu ar panākumiem Bulgārijā un Ķīnā!

Produktīva aizvadītā vasara izvērtusies JVLMA profesionālās bakalaura studiju programmas Deju un ritmikas skolotājs 4. kursa studentei Olgai Aleksejevai. Spodrinot Mūzikas akadēmijas vārdu starptautiskā mērogā, Bulgārijā un Ķīnā izcīnītas trīs pirmās un viena trešā vieta!

Bulgārijas vecākajā pilsētā Sozopolē no 4. līdz 11. jūlijam norisinājās starptautiskais mākslu festivāls “Muzite”. Klasiskās dejas nominācijā 16 valstu dalībnieku konkurencē Olga izcīnīja pirmo vietu, izpildot Esmeraldas variāciju no Cēzara Punji (Caesar Puni) baleta “Esmeralda” un Gamzati variāciju no Ludviga Minkusa (Ludwig Minkus) baleta “Bajadēra”. Modernās dejas kategorijā Olga lepojas ne tikai ar pirmās vietas apbalvojumu, bet arī konkursa Speciālo balvu Par meistarību un mākslinieciski augstvērtīgo sniegumu, interpretējot divas miniatūras – itāļu horeogrāfa Alessio Vadzīni (Alessio Vanzini) ”Karmenu” un Guntas Liepiņas “Uz gaismu”.

Tikai pāris dienas pēc konkursa Bulgārijā, Olga Aleksejeva devās uz Royal Dance Grand Prix finālu Pekinā (Ķīnā), kurā piedalījās 16 profesionāli dejotāji no Itālijas, Grieķijas, Krievijas, ASV, Ķīnas un Latvijas. Ar Kitrijas variāciju no L. Minkusa baleta “Dons Kihots” un Gamzati variāciju no baleta “Bajadēra”, Olga izcīnīja trešo vietu klasikas kategorijā, bet ar latviešu horeogrāfes Guntas Liepiņas miniatūru “Uz gaismu” – pirmo vietu mūsdienu dejas kategorijā un naudas balvu 11000 Ķīnas juaņu apmērā.  

Pēc konkursiem Olgas radošā darbība vasaras mēnešos neapsīka - augusta sākumā dejotāju atkārtoti uzaicināja pasniegt meistarklases klasiskajā dejā Ingrīdas Grasas privātajā baletskolā (Ballettschule Ingrida Grass) Lucernā, Šveicē.

Sveicam Olgu un viņas pedagogus Aišu un Tāli Silus ar sasniegumiem konkursos! Lai panākumiem spārnots turpmākais radošās pilnveides ceļš!

Dalīties ar citiem: