JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

BEZMAKSAS MEISTARKLASES BRAZILIAN BALTIC FESTIVAL IETVAROS

Brazilian Baltic Festival ietvaros no 18. līdz 20. septembrim norisināsies sešas meistarklases Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (K.Barona iela 1, Rīga) un Rīgas Doma kora skolā (Meža iela 15, Rīga), kuras vadīs visi festivāla mūziķi. Meistarklases notiks bez maksas angļu valodā un tās var apmeklēt ikviens interesents.

Brazīliešu komponists Felipe Radicetti piedāvā noklausīties sešu stundu lekciju par kino mūziku. Tās ietvaros tiks apskatītas atšķirības starp jēdzieniem redzēt un dzirdēt, dzirdēt un  klausīties, kas ar mums notiek, kad skatāmies filmu, cik liela nozīme ir tituldziesmas izvēlei un citas ar kino mūziku saistītas aktualitātes. Meistarklašu noslēgumā dalībnieki varēs piedalīties konkursā, sakomponējot īsu melodiju mēmajam kino un labākās melodijas autors saņems balvu festivāla noslēguma koncertā. Kino mūzikas lekcijas notiks 18. un 19. septembrī plkst.10.00 – 13.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (K.Barona iela 1, Rīga).

Otrdien, 18. septembrī, plkst.12.00 – 13.30  JVLMA notiks Bossa Nova meistarklases. Dziedātāja Marianna Leporace pastāstīs vairāk par Bossa Nova vēsturi Brazīlijā, tās nozīmīgākajiem izpildītājiem, ietekmi uz mūsdienu brazīliešu mūziku, kā arī runās par dziedāšanas tehniku, parādot atšķirības starp Bossa Nova un sambu. Savukārt plkst.13.30 – 15.00 komponists Fred Martins plašāk apskatīs kā spēlēt Bossa Nova un improvizēt šajā mūzikas stilā.

Jolanta Gulbe – Paškeviča, Deniss Paškevičs un Neff Irizarry savā meistarklasē trešdien, 19. septembrī, plkst.15:00 – 17:00 JVLMA telpās runās par Ginga ritmu, vēsturi, stilu un repertuāru. Tiks aplūkota arī ģitāras loma, ģitārspēles tehnika, perkusiju saspēle ar ģitāru Brazīlijas mūzikas ritmos un mūziķu savstarpējā sadarbība un saspēle, kas ir nozīmīga tēma spēlējot dažādu stilu mūziku.

Pianiste, aranžētāja un pasniedzēja Sheila Zagury prezentēs choro mūzikas stilu un aranžejuma tehniku, pianista lomu šajā mūzikas stilā, kā arī daudzveidīgo pavadījumu, improvizācijas un vokāla iespējas. Meistarklases notiks ceturtdien, 22. septembrī, plkst.12.00 – 14.00 JVLMA.

22. septembrī Rīgas Doma kora skolā (Meža iela 15, Rīga) plkst.14.30 – 16.30 mūziķi Djâmen Farias un Diogo Guanabara vadīs meistarklasi par tēmu „Brazilian ritms”. Tās ietvaros tiks apskatīti astoņu dažādu Brazīlijas reģionu ritmi, to vēsture, izpildījuma tehnika un kultūras ietekme.

Plašāka informācija par pieteikšanos meistarklasēm, Brazilian Baltic Festival koncertiem un māksliniekiem atrodama festivāla facebook lapā.

https://www.facebook.com/pg/brazilianbalticfestival/events/

FESTIVĀLA KONCERTI

20. septembrī plkst.19.30 notiks pirmais no trim “Brazilian Baltic Festival” koncertiem Rīgas Mākslas telpā (Kungu iela 3, Rīga). Koncerta pirmajā daļā būs dzirdama Jolanta Gulbe – Pashkevich & Baltic Nova Collective. Sastāvā darbojas trīs augstas klases mūziķi: Jolanta Gulbe – Pashkevich (vokāls), Deniss Pashkevich (saksofons, flauta) un Neff Irizarry (ģitāra), kuri ienes Baltijā Brazīlijas mūziku jau kopš 2009. gada. Koncerta otrajā daļā uzstāsies izcils savas paaudzes dziedātājs un komponists Fred Martins.

21.septembrī, plkst.19.30 Rīgas Mākslas telpā (Kungu iela 3, Rīga) būs baudāms festivāla otrais koncerts. Koncerta pirmajā daļā uzstāsies brazīliešu pianiste, aranžētāja un pasniedzēja Sheila Zagury. Duets, kurā spēlē šobrīd Portugālē dzīvojošie mūziķi Djâmen Farias un Diogo Guanabara, priecēs klausītājus koncerta otrajā daļā.

Brazilian Baltic Festival noslēgsies ar brīnišķīgu koncertu sestdien, 22.septembrī, plkst.19.30 Rīgas Mākslas telpā (Kungu iela 3, Rīga). Festivāla izskaņā uzstāsies divi ievērojami mūziķi – Marianna Leporace un Felipe Radicetti, kuru priekšnesumus paspilgtinās pašmāju mūziķi Kaspars Kurdeko (sitaminstrumenti), Toms Poišs (bass), dziedātāja Katrīna Paula Dīringa un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēkņi – klarnetiste Madara Eleonora Mežale un čellists Vladislavs Gluščenko.

Biļetes uz Brazilian Baltic Festival koncertiem nopērkamas „Biļešu paradīze” kasēs un interneta vietnē, biļešu skaits ierobežots.

https://www.bilesuparadize.lv/ev/organizers/organizer/1294

BRAZĪLIJA SKAN RĪGĀ!

Kontakti saziņai:

Solange Karlauskis, projekta vadītāja

+371 28 633 604

brazilianbalticfestival@gmail.com

Dalīties ar citiem: