JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

8. novembrī Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra un JVLMA simfoniskā orķestra mūziķi uzstāsies plecu pie pleca!

2016. gadā Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw simfoniskais orķestris uzsāka projektu RCO meets Europe. Tā ietvaros interaktīvā un interesantā veidā paredzēts uzrunāt klausītājus, uzstājoties katrā no 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Šoruden projekts tuvojas noslēgumam - orķestris viesosies Vroclavā, Viļņā, Rīgā, Tallinā, Helsinkos, Gēteborgā, Kopenhāgenā un Zagrebā.

Projekta mērķis ir nodot savu muzikālo mantojumu, ar tradīcijām iepazīstinot jauno mūziķu paaudzi. Tā kā RCO meets Europe atspoguļo pamatidejas un ideālus, kas apvieno Eiropu, Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers izteica vēlēšanos kļūt par projekta patronu. Projektu atbalsta arī UNESCO.

Side by Side (Plecu pie pleca) ir projekts projektā – katrā koncertā vienu no skaņdarbiem Concertgebouw orķestris atskaņo kopā ar vietējo studentu/jauniešu orķestri. Rīgā tā būs Kārļa Marijas Vēbera uvertīra “Oberons”, kuru pasaulslavenais kolektīvs izpildīs kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfonisko orķestri. Tas nenozīmē, ka uz skatuves atradīsies divi orķestri – “Oberons” skanēs ierastajā sastāvā, tikai daļu no Concertgebouw orķestra aizvietos jaunie latviešu mūziķi - pavisam 30.

Fantastiska pieredze un īstas ugunskristības! Pirms koncerta 8. novembrī JVLMA jauniešiem paredzēts vienu stundu garš mēģinājums ar leģendāro diriģentu Philippe Herreweghe. Pēc tam sekos 30 minūšu ilga saspēle ar Concertgebouw orķestri, kas vainagosies koncertā plkst. 19:00.

Philippe Herreweghe iekarojis pasaules uzmanību ar savu autentisko un retorisko pieeju baroka mūzikas interpretācijai, tāpēc ar interesi gaidīsim K. M. Vēbera un J. Brāmsa skaņdarbus viņa lasījumā. Koncertā skanēs arī Ludviga van Bēthovena Ceturtais klavierkoncerts lieliskā pianista Jefima Bronfmana izpildījumā un Johannesa Brāmsa Otrā simfonija.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" mājaslapā.

Nepalaidiet garām šo neparasto koncertu – 8.novembrī, Latvijas Nacionālajā Operā!

Dalīties ar citiem: