JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

JVLMA Klavieru katedras pārstāvja meistarklases Karaliskajā Birmingemas konservatorijā

No 26. līdz 30. novembrim JVLMA Klavieru katedras docents Toms Ostrovskis ar meistarklasēm viesojās Birmingemas Karaliskajā konservatorijā, Lielbritānijā. Ar studējošajiem no Bulgārijas, Japānas, Ķīnas, Lielbritānijas un Ungārijas noritēja radošs darbs pie J.S. Baha, L. van Bēthovena, F. Šopēna, N. Metnera, A. Skrjabina, R. Štrausa, S. Prokofjeva, P. Vladigerova, A. Berga, B. Bartoka, un citu komponistu klavierdarbiem. Vizītes laikā ar konservatorijas kolēģiem tika arī pārrunāta augstskolas mācībspēku piesaistes politika, akadēmiskā darba slodžu sistēma un radošā/zinātniskā darba nozīmība pedagoģiskā darba kontekstā.

Šobrīd Birmingemas Karaliskajā konservatorijā klavierspēles mākslu apgūst 130 studenti. Paralēli ikdienas darbam ar augstskolas klavieru katedras 12 docētājiem, studējošajiem tiek nodrošinātas regulāras meistarklases pie tādiem starptautiski atzītiem pianistiem kā Pīters Donahjū, Hamišs Milns, Roberts Levins, Andrejs Gavrilovs, Idila Bireta, Ronans O'Hora, Martins Rosko, un citiem.

Birmingemas Karaliskās konservatorijas studente Dominika Maka komentē savu meistarklasi sekojoši: "Ar Tomu Ostrovski strādājām pie Albāna Berga klaviersonātes un J.S. Baha prelūdijas un fūgas. Docētajs detalizēti analizēja abu stilu specifiku, pievēršot īpašu uzmanību Berga mūzikai piemītošai vokālā stila ekspresijai un Baha klaviermūzikas interpretācijas skolu dažādībai formveides un frāzējuma ziņā. Stunda bija ļoti saistoša!" 

Uz jautājumu par augstskolas instrumentārija politiku, Klavieru katedras vadītājs, profesors Džons Tveits atbild sekojoši: "Atšķirībā no daudzām citām mūzikas augstskolām, mēs necenšamies Klavieru katedru nodrošināt tikai ar "Steinway" vai "Yamaha" instrumentiem. Protams, katedras rīcībā ir neaizvietojamie "Steinway and Sons" flīģeļi - gan nesen ražotie modeļi, gan arī profesionāli atjaunoti un uzturēti klasiskie "Steinway" instrumenti, ražoti no 1930. līdz 1970. gadam. Mūsu koncertzālēs atrodami pieci "Steinway Model D" instrumenti, "Bechstein" un "Yamaha CFX" koncertflīģeļi. Pieejami arī eksotiskie "Fazzioli" instrumenti, kuru ražošanas process galvenokārt balstīts itāļu meistaru, tostarp paša firmas īpašnieka Paolo Facioli, roku darbā. Papildus iemaņu gūšanai pianistiem pieejamas četras ērģeles un vairāki augstas kvalitātes klavesīni."

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija ar Birmingemas Karalisko konservatoriju sadarbojas Erasmus+ studējošo un docētāju mobilitātes programmas ietvaros.

Dalīties ar citiem: