JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Aigars Raumanis iegūst 3. vietu Piektajā Starptautiskajā saksofonistu konkursā Rumānijā

No 27. novembra līdz 1. decembrim prof. Arta Sīmaņa klases trešā semestra students, saksofonists Aigars Raumanis kopā ar koncertmeistari Hertu Hansenu piedalījās Piektajā Starptautiskajā saksofonistu konkursā /V International Interpretation Contest for Saxophones/ Rumānijā, kur ieguva 3. vietu, jaunu alta saksofonu un naudas balvu. Uzstāšanās sniegumu vērtēja pasaulē zināmi saksofonisti un pedagogi – Sergejs Koļesovs (Krievija), Patriks Stadlers (Vācija), Marko Gerboni (Itālija) un Bogdans Konstantīns (Rumānija).

Konkurss norisinājās trīs kārtās, no kurām pirmā bija kā iesūtīto video ierakstu atlase. Uz otro kārtu vecākajā grupā tika izvirzīti tikai 15 dalībnieki no dažādām pasaules valstīm – Latvijas, Rumānijas, Krievijas, Ķīnas, Dienvidkorejas, Spānijas, Itālijas, Vācijas, Nīderlandes un Ukrainas. Obligātais konkursa repertuārs bija D. Mijo svīta “Skaramušs”, savukārt kā izvēles skaņdarbu Aigars Raumanis ar savu pedagogu izvēlējās Alfrēda Desenklosa “Prelude, Cadence et Finale”. Fināla kārtā Aigars prezentēja Andra Dzenīša “Pierrot”, kuru vasarā viņš bija pirmatskaņojis Starptautiskajos meistarkursos Siguldā.

Neraugoties uz to, ka Aigars Raumanis bija jaunākais dalībnieks savā grupā, otrajā kārtā saksofonists ieguva augstāko punktu skaitu. Konkursa finālā jauno mūziķi apsteidza atskaņotājmākslinieki no Itālijas un Spānijas. Aigara koncertmeistare Herta Hansena saņēma labākā koncertmeistara titulu.

Dalīties ar citiem: