JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Festivāla SAXOPHONIA konkurss jaunajiem saksofonistiem

No 2019. gada 15. līdz 24. februārim Latvijā norisināsies XI Starptautiskais Saksofonmūzikas festivāls SAXOPHONIA. Festivāla norises laikā gaidāmi dažāda stila un žanru profesionālu mūzikas kolektīvu un solistu koncerti Rīgā un Latvijas novados, kā arī Latvijas mūzikas skolu un vidusskolu saksofona klašu audzēkņu konkurss.

Konkurss norisināsies no 20. līdz 22. februārim un tajā piedalīsies 108 saksofonisti no 40 Latvijas mūzikas skolām un mūzikas vidusskolām. Dalībnieku sacensība noritēs četrās vecuma grupās. Laureātu apbalvošana un noslēguma koncerts notiks sestdien, 23. februārī plkst. 12.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē. Koncertā uzstāsies konkursa laureāti, Latvijā populāri saksofonisti, kas savulaik bijuši SAXOPHONIA konkursa laureāti, kā Dāvis Jurka, Oskars Petrauskis, Renārs Lācis, Arvīds Kazlausks u.c., kā arī Rīgas Saksofonu kvartets, Saksofonu kvartets “Atomos” un citi. Koncerta noslēgumā visi konkursa dalībnieki un mūziķi vienosies kopspēlē lielā saksofonu orķestrī diriģentes Katrīnas Kivlenieces vadībā. Konkursa apbalvošanas laikā tiks paziņots arī konkursa galvenās balvas – firmas “Yamaha” alta saksofona YAS 480  –  ieguvējs I - II grupā.

Festivālu rīko VSIA “Latvijas koncerti” sadarbībā ar JVLMA un Rīgas Saksofonu kvartetu. Savukārt, saksofonistu konkursu organizē Rīgas Saksofonu kvartets sadarbībā ar JVLMA, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu (JMRMV) un Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolu (PMMS). Konkursu atbalsta Valts Kultūrkapitāla fonds, mūzikas instrumentu firma YAMAHA, JVLMA, JMRMV, PMMS, mūzikas veikals “Mūzikas centrs”, nošu izdevniecība “Musica Baltica”, Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris, Orķestris “Rīga”, Liepājas Simfoniskais orķestris, Latvijas Nacionālais teātris, Dailes teātris, Jaunais Rīgas teātris, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, grāmatu izdevniecības “Neputns” un “Zvaigzne ABC”, mūzikas instrumentu un aksesuāru firmas “Selmer” un “D’Addario”.

Dalīties ar citiem: