JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Kamermūzikas koncerts "Klasiskais asorti"

13. martā plkst. 18.00  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT Kamerzālē notiks koncerts "Klasiskais asorti". Koncertā savu meistarību demonstrēs divi izcili mūziķi - pianists Džeimss Medokss /James Maddox, Diseldorfa/ un vijolnieks Georgs Sarkisjans.

Austrāliešu pianists Džeimss Medokss savā profesionālajā karjerā lieliski apvieno gan solo projektus, gan kamermūziku. Savā radošajā darbībā sadarbojies ar izciliem komponistiem - Kšištofu Penderecki, Jergu Vidmanu, Peteru Etvošu un Beatu Furrer.

Medokss uzstājies uz lielākajām Austrālijas, Āzijas un Eiropas mūzikas skatuvēm, sniedzot solo programmas un, kā orķestra pianists, sadarbojoties ar Bēthovena orķestri Bonnā un Bohumas simfoniķiem. Daži no pianista skatuves partneriem instrumentālajā kamermūzikā ir vijolnieki Ida Bīlere, Kristians Altenburgers, Mikaela Martina, altists Matiass Buholcs, čelliste Marija Klīgele, klarnetists Jergs Vidmans un Manheimas stīgu kvartets.

No 1995. gada Džeimss Medokss ir pasniedzējs Roberta Šūmaņa Mūzikas augstskolā Diseldorfā. 2008. gadā nodibinājis ikgadējo festivālu “Brāmsa dienas” Bonnā un ir tā mākslinieciskais vadītājs.

Medokss pārvalda arī tādus senos instrumentus kā klavesīnu, čelestu un āmuriņklavieres.

Kopš 2015. gada rudens vijolnieks Georgs Sarkisjans ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra /LNSO/ koncertmeistars. Savā radošajā darbībā mūziķis apvieno koncertēšanu Vācijas orķestros, dažādos kameransambļos un LNSO. 2016. gadā Georgs Sarkisjans sniedza spožu solokoncertu ar Baha, Hindemita, Onegēra mūziku, par kuru tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2016 kategorijā “Par izcilu sniegumu kamermūzikā”. Liela loma vijolnieka ikdienā ir darbs Diseldorfas mūzikas skolā Akademie für Musik am Rhein, kuru mūziķis izveidojis kopā ar saviem domubiedriem.

Biļešu pārdošana stundu pirms koncerta norises vietā.
Biļetes cena – € 4; pensionāriem, studentiem  - 3 €, skolēniem - ieeja brīva

Laipni aicināti visi interesenti!

Dalīties ar citiem: