JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Seminārs "Mūzikas bizness Amerikā"

No 18. līdz 20. martam JVLMA viesosies prof. Dr. Washington Garcia  un prof. Christine Erlander Beard , sniedzot trīs lekciju ciklu "Mūzikas bizness Amerikā". 

 

 

Lekciju saraksts:

I  Pirmie soļi mūziķa profesionālajā karjerā – ir jautājumi? Būs atbildes.

18.03.2019 

10.45-12.20    /231.kl./

II  Individuālā menedžmenta stratēģija

19.03.2019

10.45-12.20    /231.kl./

III  Kas jāzina par autortiesībām

20.03.2019

10.45-12.20    /231.kl./

 

Ekvadorā dzimušais amerikāņu pianists Washington Garcia bakalaura grādu ieguvis Ekvadoras Nacionālajā Konservatorijā, bet maģistra un doktora grādus – Džona Hopkinsa Universitātes Peabody Institūtā, kuru viņš absolvēja 25 gadu vecumā kā jaunākais latīņamerikānis, kurš saņēmis doktora grādu klavierspēlē šajā prestižajā universitātē. Viņa pedagogu vidū bijis arī izcilais pianists Džulians Martins. Pēc debijas 15 gadu vecumā ar Ekvadoras Nacionālo simfonisko orķestri, uzsācis aktīvu koncertdarbību ASV, Kanādā, Latīņamerikā un Āzijas valstīs. ASV sniedzis solokoncertus un meistarklases vismaz 30 štatos.

Studiju laikā Garcia koncertējis Kenedija Centrā, Pasaules bankā, Korkorana mākslas galerijā, Valsts departamentā un Meksikas Kultūras centrā. Kopā ar Teksasas Universitātes kamerorķestri koncertējis Itālijā, bet pēdējā laikā regulāri sadarbojas ar Ostinas (Teksasa), Springfīldas (Masačusetsa) un Omahas simfoniskajiem orķestriem.

Dr. Garcia ir pasniedzējs “InterHarmony” starptautiskajā mūzikas festivālā Toskānā un “Peabody” pianisma nedēļā Baltimorā. Strādājis arī Teksasas Valsts Universitātē kā Mūzikas fakultātes direktora vietnieks. Pašlaik Dr. Garsija ir Nebraskas Universitātes Omahas Mūzikas skolas direktors un klavierspēles pasniedzējs.

 

Flautiste Christine Erlander Beard ir satriekusi visus pieņēmumus par to, ka pikolo flautai pietrūkst dziļas un izteiksmīgas skaņas /Flute Focus/, izveidojusi stabilu starptautisku karjeru kā soliste, kamermūziķe un pasniedzēja. Kritiķi parasti atzīmē viņas lielo, izteiksmīgo skaņu un spēju atklāt skaņdarba dziļāko būtību.

Kristīne maģistra un doktora grādus flautas spēlē ieguvusi Teksasas Universitātē Ostinā, kur viņa mācījās pie Karla Krabera. No 2002. gada viņa ir pasniedzēja Nebraskas Universitātē Omahā, kur viņas darbība novērtēta ar dažādiem apbalvojumiem – arī 2019. gadā nominēta Nebraskas Universitātes balvai par izciliem radošās darbības pētījumiem /Award for Distinguished Research of Creative activity/. Viņa ir arī Omahas simfoniskā orķestra mūziķe, 2016. gadā kļuva par “Sankyo Flutes” mūziķi, bet no 2017. gada ir “Hernandez Flutes pikolo flautiste.

Christine Beard koncertu ģeogrāfija aptver abus Amerikas kontinentus un Eiropu – viņas flauta skanējusi 15 Nacionālās Flautu Asociācijas forumos un trijos Britu Flautu Biedrības starptautiskajos forumos. Viņa regulāri koncertē dažādos festivālos Itālijā, Francijā, Nīderlandē, kā arī Dienvidamerikā, Spānijā, Portugālē u.c. 2019. gadā koncerti ieplānoti Vašingtonā, Kostarikā, Kanādā, Brazīlijā un Japānā. Kristīnes spēli var dzirdēt arī franču pikolo leģendas Žana-Luī Bomadjē kompaktdiskā “PostCards: World Piccolo, Vol.2” /SKARBO/.

Kamermūzikā Christine Beard partneri ir brazīliešu ģitārists un komponists Daniels Volfs, čellists Rodrigo Alquati un pianiste Catarina Domenici, kā arī Kanādas flautists Kristofers Lī.

Dažādu valstu komponisti sacerējuši vairākus desmitus darbu īpaši Kristīnei, gandrīz 10 gadus ilga sadarbība ar britu komponistu Metjū Smitu, tagad arī Amanda Harberga, Džims Stīvensons un Daniels Volfs raksta mūziku Kristīnes flautai. 2019. gadā viņa pirmatskaņos amerikāņu komponistu Džeja Voska un Davida Lēba darbus, kā arī ilgi gaidīto Smita Piekto Pikkolo Sonāti.

2007. gadā Christine Beard nodibināja Starptautisko pikolo simpoziju (www.piccolosymposium.com) – intensīvs 4 dienu seminārs un meistarklases, kuras sniedza pasaules vadošie pikolisti) notika Nebraskas Universitātē. Pikkolo metodikai un pedagoģijai veltītie Kristīnes raksti atrodami “The Flutist Quaterly”, “Flute Talk”, “Flutewise” un “The Instrumentalist”.

***

Lekcijas notiks angļu valodā! Ieeja brīva

Laipni gaidīti visi interesenti!

Dalīties ar citiem: