JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Diriģents Māris Kupčs Kopenhāgenas jaunajā opernamā iestudē Monteverdi operu “Popejas kronēšana”

Kopenhāgenas jaunajā opernamā 18., 20., 22. un 24. martā, diriģenta Māra Kupča vadībā, Dānijas publikai tiks piedāvātas 17. gadsimta itāļu komponista Klaudio Monteverdi pēdējās operas “Popejas kronēšana” pirmizrādes, kuru atskaņojumā piedalīsies Kopenhāgenas operas jaunie solisti, kā arī baroka orķestris Collegium Musicum Riga.

Klaudio Monteverdi /Claudio Monteverdi, 1567-1643/ opera “Popejas kronēšana” /L'incoronazione di Poppea, 1643/ ir stāsts par mīlestību un nodevību Senajā Romā. Operā tiek stāstīts par skaisto Popeju, kura ir iemīlējusies imperatorā Neronā un alkst kļūt par viņa sievu, taču, lai tas notiktu, ir jāatbrīvojas no imperatores Otavijas. “Popejas kronēšana” ir Monteverdi pēdējā opera, kas atspoguļo operas žanra pirmsākumus, vienlaikus norādot uz kompozicionāliem meklējumiem pēc āriju tipa melodijām.

Darbs pie operas iestudēšanas Kopenhāgenā norisinās jau no pagājušā gada novembra, kad diriģenta, senās mūzikas pētnieka un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Senās mūzikas katedras vadītāja Māra Kupča vadībā, Kopenhāgenas operas spožie jaunās paaudzes solisti apguva Klaudio Monteverdi laika mūzikas specifiku, 17. gadsimta dziedāšanas, retorikas un ornamentikas tehnikas. Turpretī, šonedēļ līdz ar Māri Kupču uz Kopenhāgenu ir devušies arī baroka orķestra Collegium Musicum Riga mūziķi - Kristīne Stumbure (traversflautas), Agnese Kanniņa un Laura Šarova (baroka vijoles), Guna Jegorova (baroka alts), Māra Botmane (baroka čells) un Talita Kumi Vitmere /Talitha Cumi Witmer, teorba/, lai pēc intensīvām mēģinājumu dienām atskaņotu Monteverdi operas “Popejas kronēšana” pirmizrādes. Iestudējumu režisors – Ebe Knudsens /Ebbe Knudsen/.

Šis gads senās mūzikas kolektīviem – baroka orķestrim “Collegium Musicum Riga”, baroka korim “Collegium Choro Musici Riga” un diriģentam Mārim Kupčam – solās būt piepildīts. Starp tādiem Rīgas Senās Mūzikas centra organizētajiem senās mūzikas festivāliem kā “Vivat Curlandia!” (20.–21. jūlijs, Bauska), “Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls 2019”, priekšā vēl gaidāmas operu viesizrādes Pēterburgā un Izraēlā. Aicinām sekot informācijai mūsu mājaslapā un sociālajos tīklos.

Uz tikšanos senās mūzikas koncertos!

________

Laura Šarova

Rīgas Senās Mūzikas centrs

+371 25714770

info@earlymusic.lv

www.earlymusic.lv

www.facebook.com/earlymusiclv

Dalīties ar citiem: