JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Džeza mūzikas koncerts "Knudsen/Saržants International Quintet"

14. martā VEF Kultūras pils Kamerzāle VEF JAZZ CLUB sērijas ietvaros skanēs "Knudsen/Saržants International Quintet" koncerts 2 daļās. Programma sastāvēs no abu komponistu oriģināldarbiem, skandināviskās džeza harmonijas divu dāņu mūziķu izpildījumā savijot kopā ar latviešu moderno un džeza mākslinieku radošo sniegumu.

Koncerta izpildītājmākslinieku sastāvs:
Kenets Dāls Knudsens /Kenneth Dahl Knudsen/ — kontrabass, kompozīcijas /Dānija/;
Krists Saržants — klavieres, kompozīcijas /Latvija/;
Evilena Protektore — vokāls /Latvija/;
Dāvis Jurka — saksofons /Latvija/;
Daniēls Zommers /Daniel Sommer/—bungas /Dānija/

Kenets Dāls Knudsens /Kenneth Dahl Knudsen/ ir dāņu džeza kontrabasists. Beidzis Dānijas Karalisko mūzikas akadēmiju, Kenets guvis vairākas balvas, to skaitā apbalvojumu - Ziemeļdānijas Labākais džeza mūziķis. Vien dažu gadu laikā Keneta Dāla Knudsena vārds kļuva pazīstams Eiropas džeza elites aprindās. Mūziķis šobrīd ir viens no pieprasītākajiem kontrabasistiem. Valdzinot ar spēcīgu, siltu toni, kurā atpazīstama skandināviska nots, šogad Kenets ir sava ceturtā albuma pasaules prezentācijas tūrē.

Krists Saržants ir latviešu komponists, kurš smeļas iedvesmu no klasiskās, džeza un kino mūzikas. Mācījies klasiskās un džeza klavieres un kompozīciju pie Raimonda Petrauska, Andra Dzenīša, Søren Møller un citiem, 2018. gadā Krists tika nominēts Nika Gotema balvai par ieguldījumu Latvijas džeza mūzikā un dzīvē. Mūziķa kvinteta ieraksti tika prezentēti lielākajā Eiropas džeza gadatirgū “Jazzahead! 2017” un iekļauti oficiālajā “Jazz in Latvia 2018” CD izlasē.

***

Koncerta sākums plkst.19.00, biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā

Detalizētāka informācija

Dalīties ar citiem: