JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Andreja Osokina solokoncerts un meistarklases Tbilisi Konservatorijā

Koncertpianista, JVLMA lektora Andreja Osokina koncertu ģeogrāfijā ierakstīts jauns pieturas punkts – Tbilisi Konservatorijas vēsturiskā koncertzāle, kur 12.martā notika viņa solokoncerts, bet visu šo nedēļu viņš vada meistarklases Gruzijas jaunajiem pianistiem.

Šī brīnišķīgā zāle jau no 20.gs.sākuma ir viens no galvenajiem koncertdzīves centriem Tbilisi – tur uzstājušies Egons Petri, Konstantins Igumnovs, Heinrihs Neihauzs, Svjatoslavs Rihters, protams, arī gruzīnu mūziķi Eliso Virsaladze, Paata Burčuladze, Zurabs Sotkilava un daudzi citi.  Sajūsminātas atsauksmes par Andreja koncertu sasniedza Rīgu jau tās pašas dienas vakarā.

Andreja koncerts un meistarklases Tbilisi Konservatorijā notiek ERASMUS+ apmaiņas programmas ietvaros. Aizvadītajā rudenī šīs pašas programmas ietvaros JVLMA bija iespēja noklausīties Tbilisi Konservatorijas profesores un pianistes Nino Žvanijas izcilo sniegumu, vienā koncertā atskaņojot Karlheinca Štokhauzena un mūsdienu gruzīnu komponistu klavierdarbus. Profesore vadīja arī ārkārtīgi interesanto prezentāciju par Štokhauzenu.

Dalīties ar citiem: