JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Baltijas valstu mūzikas akadēmiju kamerorķestris ielūdz uz koncertu "Bahs Baltijā"

Trešdien, 3. aprīlī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē aicinām visus mūzikas interesentus uz Ziemeļu un Baltijas valstu mūzikas akadēmiju studentu stīgu kamerorķestra koncertu “Bahs Baltijā”, kurā kopā ar viesmākslinieku vijolnieku Sergeju Ostrovski (Izraēla/Šveice) muzicēs Helsinku, Tallinas, Rīgas un Viļņas studenti, atskaņojot J. S. Baha, J. Haidna un P. Vaska darbus. Dienu iepriekš, 2. aprīlī plkst. 18.00 Dubultu koncertzālē šo koncertprogrammu varēs novērtēt arī Jūrmalas iedzīvotāji un viesi.

Marta beigās Rīgā tiksies Helsinku, Tallinas, Rīgas un Viļņas studenti, kā arī jauns solists un atskaņojuma vadītājs – vijolnieks Sergejs Ostrovskis. Studentiem priekšā atbildīgs uzdevums – Jozefa Haidna Simfonija Nr. 44 “Trauer, Pētera Vaska Meditācija vijolei un stīgu orķestrim “Vientuļais eņģelis” un divi apjomīgi Johana Sebastiāna Baha darbi – Otrā svīta si minorā BWV 1067 un Ceturtais Brandenburgas koncerts BWV 1049, kuru atskaņojumā orķestrim pievienosies arī solistes JVLMA asoc. prof. Ilonas Meijas flautas klases studente Darja Baranova un maģistrante Egija Sproģe-Orehova.

Intensīvais projekts ietver ne tikai mēģinājumus un koncertus, bet arī seminārus – sarunas par tēmām, kas ir aktuālas jauniem izpildītājmāksliniekiem: komunikācija ar saviem skatuves partneriem, psiholoģiskā sagatavošanās koncertiem un konkursiem, dialogs ar klausītājiem un partneriem, baroka mūzikas stilistika un problēmas, atskaņojot to ar mūsdienu instrumentiem - artikulācija, dinamika, ornamentika - tas, ko šodien sauc par “vēsturiski informētu izpildījumu”. Studentiem šajos jautājumos palīdzēs iedziļināties Päivi Arjas no Sibeliusa Akadēmijas, pie kuras var apgūt psiholoģisko treniņu mūziķiem un Jocelyne Rainer-Gibert, Vīnes Mūzikas universitātes “Collegium musicum” koncertmeistare, Lionas Konservatorijas absolvente, kuras vārds atpazīstams dažādu ansambļu un mūzikas festivālu programmās (Carinthischer Sommer, Klangbogen Wien, Haydnfestspiele Eisenstadt u.c.)

Ideja par šādu studentu kamerorķestri dzima 2012. gadā NORDPLUS tīkla ietvaros, kas apvieno Mūzikas akadēmijas Skandināvijā un Baltijā. Pirmā projekta nosaukums bija VIATORE (Ceļinieks), un tā koncertprogrammā līdztekus Edvarda Grīga un Karla Nīlsena darbiem tika iekļauts Pētera Vaska kompozīcija stīgu orķestrim “Viatore”. Tam sekoja sadarbība starp čellistu Denisu Severinu un JVLMA studentu kamerorķestri, kuram pievienojās arī daži kaimiņvalstu mūziķi. Viņu interpretācijā izskanēja vairākas programmas - Bokerīni un Haidna darbi, “Vivaldissimo”, “Bahs un Baha dēli”. Šogad projekts atkal tiek īstenots plašākā mērogā, stafeti pārņemot starptautiskam kamerorķestrim.  

Sergejs Ostrovskis ir vairāku starptautisku konkursu laureāts, “Aviv” stīgu kvarteta dibinātājs, kādreizējais Šveices simfoniskā orķestra “Orchestre de la Suisse Romande koncertmeistars un tagadējais kamerorķestra “Soloists of Neuchatel diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Pašlaik Ostrovskis ir arī Ženēvas Mūzikas augstskolas vijoles un kamermūzikas klases profesors.  Viņa vijole skanējusi gandrīz visās pasaulslavenajās koncertzālēs – Carnegie un Alice Tully zālēs Ņujorkā, Vašingtonas Kenedija centrā un Kongresa bibliotēkā, Wigmore un Royal Festival koncertzālēs Londonā, Cīrihes Tonhallē, Ķelnes Filharmonijā, Vīnes Konzerthaus, Parīzē, Roterdamā, Maskavas Konservatorijas Čaikovska zālē, Izraēlā, Kanādā, Ķīnā, Portugālē, Brazīlijā, Dienvidāfrikā un Austrālijā.  Viņa skatuves partneri bijuši Zubins Meta, Filips Entremons, Maksims Vengerovs, Uri Segals u.c. diriģenti. 

Sergejs mērķtiecīgi un veiksmīgi veidojis arī savu diriģenta karjeru, studējot Drēzdenē pie Georga Kristofa Zandmana un papildinoties pie Zubina Metas un Mihaila Jurovska.

Sergejs Ostrovskis veicis vairākus ierakstus Naxos un EMI Classics ar Maksimu Vengerovu un Verbjē kamerorķestri. Viņš spēlē 1716. gada Džovanni Grančino vijoli.

***

Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs vai stundu pirms koncerta norises vietā.  Biļetes cena 5 €, pensionāriem un studentiem - € 3, skolēniem, uzrādot apliecības – ieeja bez maksas.

Dalīties ar citiem: