JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

JVLMA Klavieru katedras pārstāvji apmeklē Antona Bruknera mūzikas augstskolu

JVLMA Klavieru katedras pārstāvji prof. Juris Kalnciems un doc. Toms Ostrovskis no 6. līdz 10. maijam ar meistarklasēm viesojās Antona Bruknera mūzikas augstskolā Lincā, Austrijā. Ar studējošajiem no Rumānijas, Taivānas, Krievijas, Austrijas, Vācijas, Serbijas un Slovēnijas noritēja radošs darbs pie J. Haidna, J. Brāmsa, L. van Bēthovena, V.A. Mocarta, F. Lista, A. Skrjabina, F. Mendelsona, K. Debisī, un citu komponistu klavierdarbiem.

Šī bija Klavieru katedras pārstāvju pirmā vizīte Antona Bruknera mūzikas augstskolā. Ar kolēģiem radošā atmosfērā tika pārrunātas turpmākās mākslinieciskās un akadēmiskās sadarbības iespējas. Šobrīd Antona Bruknera mūzikas augstskolā klavierspēles mākslu ik gadu apgūst vidēji 50 studenti. Paralēli ikdienas darbam ar augstskolas klavieru katedras docētājiem, studējošajiem tiek nodrošinātas regulāras meistarklases pie starptautiski atzītiem pianistiem. Pārrunājot augstskolas instrumentu uzturēšanas un atjaunošanas principus, katedras vadītājs komentē: "Esam aprīkojuši telpas ar Steinway and Sons, Yamaha, Shigeru Kawai, Bosendorfer un Bechstein firmu instrumentiem. Koncertzālēs izmantojam Steinway&Sons un Bosendorfer koncertflīģeļus. Lai nodrošinātu instrumentu ilgmūžību, klasēs, kurās atrodami divi instrumenti, vienu no tiem slēdzam, taču vienmēr domājam par to, lai mūsu jauniešiem ikdienā būtu brīvi pieejami Steinway&Sons instrumenti.”

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija ar Antona Bruknera mūzikas augstskolu sadarbojas Erasmus+ studējošo un docētāju mobilitātes programmas ietvaros.

Dalīties ar citiem: