JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Noslēdzies Kompozīcijas studentu jaundarbu konkurss

Ceturtdien, 16.maijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT Kamerzālē izskanēja Kompozīcijas studentu JAUNDARBU KONKURSS. Jau devīto gadu konkursu rīko Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Pētera Vaska fondu.

Konkursa mērķis ir veicināt topošo komponistu jaunradi kamermūzikas žanros. Jaundarbi tika rakstīti stīgu duetam – vijolei un čellam, līdz ar to konkurss notika Kompozīcijas katedras sadarbībā ar Stīgu instrumentu katedru. Skaņdarbus vērtēja komponisti Pēteris Vasks, Indra Riše un muzikoloģe Baiba Kurpniece.

Labākās kompozīcijas tika apbalvotas ar naudas prēmijām, un 1.vietu  jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja asoc. prof. R. Kronlaka un prof. A. Vecumnieka  kompozīcijas klases studente Agita Reķe (8.semestris) ar skaņdarbu “San dun”. 2.vieta tika piešķirta profesores S.  Mences kompozīcijas klases studentei Marinai Vidmontei (6.semestris) ar skaņdarbu “Oratio mentalis”, bet 3.vietu ieguva prof. A. Vecumnieka  klases students Kārlis Rērihs (4.semestris) ar kompozīciju “Notre - Dame de Paris 15.04.2019”.

Speciālā balva par interpretāciju tika piešķirta atskaņotājmāksliniecēm Elīzai Sestulei un Viktorijai Žukovai.

Dalīties ar citiem: