JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Arhīvs

Latvijas klasiskās mūzikas koncerts “Latvijai 100” Taškentā.

2018. gada 8. novembrī Uzbekistānas Valsts Konservatorijas Lielajā zālē izskanēja Latvijas klasiskās mūzikas koncerts “Latvijai 100”. Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenā diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā Uzbekistānas Nacionālais simfoniskais orķestris un jaunie solisti no Latvijas deva iespēju klausītājiem izdzīvot mūzikas stāstus, kas tapuši dažādu laikmetu Latvijas komponistu klasiskās mūzikas darbos.

Koncerts bija kā simboliska dāvana Latvijas Simtgadē Uzbekistānas mūzikas cienītājiem, atspoguļojot plašo Latvijas mūzikas tradīciju klāstu, dažādu meistardarbu unikalitāti un izteiksmību, kā arī jauno Latvijas solistu talantus un meistarību.

Atklājot koncertu, Latvijas vēstnieks Uzbekistānā Mihails Popkovs akcentēja bagātīgā nacionālās mūzikas mantojuma nozīmi Latvijas valsts vēsturē un pateicās Latvijas draugiem un atbalstītājiem Uzbekistānā par doto iespēju sniegt šo mūzikas stāstu par Latviju. Savukārt koncerta vadītājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Juris Kalnciems, koncerta apmeklētājiem stāstīja par programmas skaņdarbiem, atspoguļojot arī klasiskās mūzikas darbu autoru, mākslinieciskās gaitas un dzīvesgājumus.


Lasīt vairāk

JVLMA izsludina konkursu uz pētnieka amatu!

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija /JVLMA/ izsludina konkursu uz vakanto pētnieka amatu JVLMA Zinātniskās pētniecības centrā.


Lasīt vairāk

Konkurss YAMAHA stipendija 2019 – trompetes spēles studentiem

Jau 25. reizi, pateicoties sadarbībai ar japāņu mūzikas instrumentu ražotāju – kompāniju Yamaha, Mūzikas akadēmijai ir iespēja atbalstīt vienu studentu, piešķirot vienreizēju Yamaha stipendiju 1000 EUR apmērā. Šogad par stipendiju aicināti cīnīties trompetes spēles studenti.

Stipendijai var pieteikties JVLMA studējošie līdz 25 gadu vecumam. Pietiekšanās termiņš – 2019. gada 1. februāris. Pretendentam jāsagatavo aptuveni 20 minūšu gara programma, kurā iekļauts arī obligātais skaņdarbs - Johann Baptist Georg Neruda Koncerts trompetei in Es I daļa (jāspēlē uz Bb trompetes, nevis uz Es), un JVLMA Ārlietu daļā vai Koncertdaļā jāiesniedz pieteikuma anketa. Pieteikuma anketas lejupielādējamas šeit un pieejamas Ārlietu daļā /112. telpa/.


Lasīt vairāk

12. novembrī JVLMA notiks koncerts "Ouatro Spirituoso"

12. novembrī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē notiks koncerts "Quatro Spirituoso".

Notikums apvienojis četrus mūziķus - Elīnu Bērtiņu, Ilzi Urbāni, Ievu Upatnieci un Alekseju Bahiru. Koncertā tiks atskaņoti skaņdarbi, kas simtgades priekšvakarā iedvesmojuši izpildītājmāksliniekus un radījuši vēlmi sajūtās dalīties ar klausītājiem.


Lasīt vairāk

Izsludināta pieteikšanās Erasmus+ studijām 2019./2020. akadēmiskajā gadā

Līdz 15. decembrim JVLMA Ārlietu daļā (112. kabinetā) gaidīsim pieteikumus studijām Erasmus+ apmaiņas programmā 2019./2020. gadā.

Studentiem ir tiesības izmantot Erasmus+ studiju un prakses stipendijas katrā studiju ciklā – bakalaura studijās, maģistrantūrā un doktorantūrā (no 3 mēnešiem studijām un no 2 mēnešiem praksei līdz 12 mēnešiem).

Pirmajā posmā vajadzīga Studējošo standarta iesnieguma veidlapa (atrodama JVLMA mājas lapā, sadaļā Dokumenti -> Veidlapas) - bez katedras vadītāja rezolūcijas. Pieteikumā jānorāda semestris/-i, kurā vēlaties doties Erasmus+ apmaiņas programmā, un 3 partneraugstskolas, uz kurām vēlaties sūtīt pieteikumus. Šajā izvēles procesā noteikti konsultējieties ar savu specialitātes pedagogu un katedras vadītāju, kas varēs ieteikt vispiemērotākos viesaugstskolu pedagogus, kā arī objektīvi novērtēt jūsu reālās izredzes tikt apstiprinātam studijām izvēlētajā viesaugstskolā.


Lasīt vairāk

Projekts “JVLMA akadēmiskā personāla stiprināšana jaunveidojamo pedagoģijas studiju programmu kvalitatīvai īstenošanai”

2018. gada 1.novembrī ir parakstīta vienošanās starp  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (turpmāk - JVLMA) un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta “JVLMA akadēmiskā personāla stiprināšana jaunveidojamo pedagoģijas studiju programmu kvalitatīvai īstenošanai” Nr. 8.2.2.0/18/I/001 ieviešanu.


Lasīt vairāk

Līga Pētersone aizstāvēs promocijas darbu zinātnes doktora (Ph. D.) grāda iegūšanai

2018. gada 7. novembrī plkst. 14.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Krišjāņa Barona ielā 1, Ērģeļu zālē, promocijas padomes atklātā sēdē LĪGA PĒTERSONE aizstāvēs promocijas darbu “Klavieru trio Latvijas atskaņotājmākslā: vēsturiskā kopaina, ansambļi un spēles tradīcijas” zinātnes doktora (Ph. D.) grāda iegūšanai Humanitāro un mākslas zinātņu (Mūzika, vizuālās mākslas un arhitektūra) nozares apakšnozarē Muzikoloģija.


Lasīt vairāk

Pianiste Diāna Zandberga aicina uz solokoncertu “Latviešu skaņuraksti klavierēm”

2. novembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē notiks pianistes Diānas Zandbergas solokoncerts "Latviešu skaņuraksti klavierēm".


Lasīt vairāk

Šonedēļ JVLMA ar meistarklasēm un koncertu viesosies pianiste Nino Žvanija

No 29. oktobra līdz 1. novembrim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā viesosies pianiste Nino Žvanija /Nino Jvania/ no Gruzijas.


Lasīt vairāk

JVLMA Bibliotēkā notiks “TEDxRiga 2018” ideju foruma tiešraide no Latvijas Nacionālās bibliotēkas!

2. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks septītais “TEDxRiga” forums, kurā visas dienas garumā savās idejās dalīsies vairāk nekā 20 atzīti runātāji un mākslinieki. Viņu vidū stratēģiskās komunikācijas eksperts Jānis Sārts, fonda atvērtai sabiedrībai “DOTS” vadītāja Ieva Morica, improvizators un radio raidījumu vadītājs Kaspars Breidaks, IT izglītības entuziaste Elīna Ingelande, politikas zinātnieks un TV moderators Mārtiņš Daugulis, žurnāliste Nellija Ločmele un citi.


Lasīt vairāk

8. novembrī Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra un JVLMA simfoniskā orķestra mūziķi uzstāsies plecu pie pleca!

2016. gadā Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw simfoniskais orķestris uzsāka projektu RCO meets Europe. Tā ietvaros interaktīvā un interesantā veidā paredzēts uzrunāt klausītājus, uzstājoties katrā no 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm.


Lasīt vairāk

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija Nacionālās akustiskās koncertzāles paspārnē

16. oktobrī Nacionālās kultūras padome vienbalsīgi atbalstīja Nacionālās koncertzāles projekta īstenošanu. Turpmākās darbības paredz tālāku apspriešanu ar dažādu nozaru profesionāļiem, lai rastu labākos risinājumus. Latvijas Mākslas augstskolu asociācija aktualizē nepieciešamību veidot jaunas koncertzāles celtniecības programmu, paredzot tās tiešu sasaisti ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) studiju procesu.


Lasīt vairāk

A. Žilinska Pirmā klavierkoncerta nošu izdevuma atvēršanas svētki

Ir liels prieks un gandarījums par jauno nošu izdevumu Arvīda Žilinska Pirmajam klavierkoncertam (izdevniecība "Musica Baltica"). Koncerts būs pieejams gan klavierizvilkuma formātā divām klavierēm, gan partitūras formātā ar visām orķestra instrumentu balsīm.


Lasīt vairāk

Aktuāla informācija STUDENTIEM par studiju-prakses nedēļu no 22. līdz 28. oktobrim!

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija atbilstoši Senāta lēmumam 2018./2019. akadēmiskajā gadā turpina īstenot studiju ciklogrammu, kurā 20 semestra nedēļas sadalītas 15 studiju nedēļās un 5 prakses darba nedēļās. Studiju prakses nedēļu risinājums izveidots, lai sekmētu JVLMA studiju procesa kvalitatīvu īstenošanu, nodrošinot studējošajiem tiesības izmantot visu iespējamo veidu studiju metodes, iespēju praksē un patstāvīgajā darbā nostiprināt teorijā un kontaktstundās iegūtās zināšanas un iemaņas, iespēju piedalīties atklātās nodarbībās, JVLMA un ārvalstu docētāju meistarklasēs (nekavējot grupu nodarbības), atbilstoši studējošo individuālajām vajadzībām – saņemt konsultācijas un citus nodarbību veidus, pilnvērtīgi apgūt grupu kursu saturu, nekavējot nodarbībās kolektīvās muzicēšanas projektu dēļ, utt.


Lasīt vairāk

Par telpu izmantošanu JVLMA no š. g. 17. līdz 19. novembrim

No šī gada 17. līdz 19. novembrim tiek noteikti sekojoši klašu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:


Lasīt vairāk

O. Mesiāna "Harawi" atskaņojums LNB korē

2018. gada 6. novembrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē skanēs O. Mesiāna dziesmu ciklu soprānam un klavierēm "Harawi “ (Mīlas un nāves dziesmas) – šo augstvērtīgo, reti atskaņoto vokālās kamermūzikas pērli interpretēs Marija Elizabete Sīgere (mecosoprāns, Francija) un Toms Ostrovskis (klavieres, Latvija).

Savdabīgā, dziļi reliģiozā 20. gadsimta mistiķa, filozofa, ornitologa un komponista Olivjē Mesiāna daiļrade kamermūzikas jomā mēdz tikt uzskatīta par elitāru un klausītājam sarežģīti uztveramu – publiku viņa opusu pirmatskaņojumi savulaik pārsteiguši un šokējuši, taču dziļi emocionālā un izteiksmīgā mūzikas valoda nodrošinājusi skaņdarbiem paliekošu vietu klasiskās mūzikas vēsturē. Iespējams, tieši vokālās kamermūzikas darbi, kuri Latvijā klausāmi ļoti reti, ir vispersoniskākie un klausītājus uzrunājošākie; tajos pasaule tverta ļoti smalkās dimensijās, skaņu rakstā iemūžinot pretpolus – pasaulīgo un mūžīgo, garīgās un fiziskās pasaules izaicinājumus, dzīvi un nāvi.


Lasīt vairāk

Pianistes Antoņinas Suhanovas meistarklase JVLMA

2018. gada 16. oktobrī JVLMA 409. telpā plkst.10.00 Klavieru katedra organizē pianistes Antoņinas Suhanovas meistarklases. Antoņina Suhanova uz starptautiskām skatuvēm uzstājas kopš 2000. gada. Klavierspēli apguvusi Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā pie Guntas Božas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie prof. Jura Kalnciema un Gildholas Mūzikas un drāmas skolā pie prof. Ronana O'Horas. Antoņina sadarbojusies ar orķestriem Latvijā, Krievijā un Lielbritānijā, kā arī ar tādiem diriģentiem kā Andris Nelsons un Vladimirs Spivakovs. Viņa sniegusi neskaitāmus priekšnesumus Lielbritānijā, Itālijā, Vācijā, Holandē, Austrijā, Krievijā un citās pasaules valstīs. 2016. gadā Antoņina Suhanova debitējusi Bārbikana zālē, Londonā, uzstājoties ar Gildholas Simfonisko orķestri. Pianiste ir Gildholas stipendiāte, kā arī Hattori balvas un Keneta Lavlenda fonda balvas ieguvēja. Piedalījusies tādu pazīstamu pianistu meistarklasēs kā Vladimirs Aškenazi, Ričards Gūds, Roberts Levins, Mati Raekalio un Jefims Bronfmans. Pirms neilga laika Antoņina Suhanova Gildholas Mūzikas un drāmas skolā ieguvusi Mākslinieces Diplomu (Artist Diploma) un kļuvusi par šīs prestižās augstskolas asistējošo docētāju. Šī gada sezonā viņai plānoti priekšnesumi Londonas Vigmora zālē, Milton Court zālē un uz citām starptautiskām skatuvēm.


Lasīt vairāk

JVLMA izsludina konkursu diviem amatiem!

JVLMA izsludina konkursu Jurista - iepirkumu speciālista un Kvalitātes un pārmaiņu vadības eksperta amatiem.


Lasīt vairāk

Grammy balvai nominētais altists Mets Maneri sniegs meistarklasi Mūzikas akadēmijā

Nepieradinātās mūzikas festivāla „Skaņu mežs’2018” ietvaros mūzikas namā „Daile”  13. oktobrī uzstāsies „Grammy” balvai nominētais altists Mets Maneri /Mat Maneri/ – viens no redzamākajiem mikrotonālās improvizācijas proponētājiem mūsdienu mūzikā. Maneri uz skatuves kāps kopā ar portugāļu brīvās improvizācijas ansambli RED Trio – šī būs mūziķu pirmā sadarbība.

11. oktobrī, plkst. 12:00 Maneri sniegs arī mikrotonālās improvizācijas meistarklasi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, 328. auditorijā.


Lasīt vairāk

Gintaras Januševičius (Lietuva) meistarklases JVLMA

13. oktobrī plkst. 13:00 JVLMA Klavieru katedra organizē lietuviešu pianista Gintaras Januševičius meistarklases (209. kabinets).

Gintaras Januševičius ir 15 starptautisku konkursu laureāts. Viņš ir sadarbojies ar Montreālas, Maskavas, Sčecinas un Lietuvas simfoniskajiem orķestriem, kā arī piedalījies dažādos pianisma festivālos Eiropā un Ziemeļamerikā, koncertējot Ņujorkā, Vašingtonā, Riodežaneiro, Londonā, Parīzē, Maskavā, Berīnē, Madridē, Romā, Vīnē, Barselonā, Stokholmā, Telavivā, Varšavā, Cīrihē un citviet. Līdzās mākslinieciski radošajām aktivitātēm, Gintaras Januševičius regulāri sniedz meistarklases prestižās mūzikas augstskolās un festivālos.


Lasīt vairāk

JVLMA Studējošo pašpārvalde izsludina pieteikšanos Radošo braucienu finansēšanas konkursam!

Lai piedalītos konkursa 2018. gada oktobra izvērtēšanā, pieteikumi jāiesniedz līdz 19. oktobra plkst. 15:00 Studiju programmu direkcijas sekretārei (101. kabinets).


Lasīt vairāk

Laba ziņa - profesionālais doktora grāds mākslās!

Nākamgad Latvijas kultūras un mākslas augstskolas varēs attīstīt studiju programmas profesionālā doktora grāda mākslās ieguvei.


Lasīt vairāk

Nepalaid garām - V Starptautiskais koka pūšaminstrumentu simpozijs!

Oktobra otrajā nedēļā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā /JVLMA/ un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā notiks V Starptautiskais koka pūšaminstrumentu simpozijs....


Lasīt vairāk

JVLMA Klavieru katedras docētāji piedalās EPTA konferencē Maltā

No 2018. gada 27. līdz 30. septembrim JVLMA Klavieru katedras docētāji un Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas valdes locekļi profesors Juris Kalnciems un docents Toms Ostrovskis pārstāvēja akadēmijas mācībspēkus un Latvijas skolu klavierspēles pedagogus 40. Starptautiskajā Klavieru skolotāju asociācijas (EPTA) konferencē "Brīnumbērni pie klavierēm" Maltā, Valetā. Konferences ietvaros noritēja tādas lekcijas un semināri kā "Brīnumbērni un pedagoģija: audzēkņu potenciāla optimizācija", "Krāsu taustiņi - jauna pianisma pedagoģijas metode", "Marta Argerīča - brīnumbērns un dzīvā leģenda", "Veselīga klavierspēle", u.c.


Lasīt vairāk

Divdesmit pirmo koncertsezonu sākot

Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija laipni ielūdz klausītājus biedrības Zelta zālē apmeklēt komisijas rīkotos 21. koncertsezonas KAMERMŪZIKAS VAKARUS, kuros, ieskandinot...


Lasīt vairāk

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā atkal viesosies vokālā speciāliste Lisa Popeila

Trešdien, 3.oktobrī no plkst. 11.00 JVLMA LMT kamerzālē atkal viesosies Lisa Popeil ar meistarklasi, veltītu Amerikas populāriem vokālajiem stiliem - pop, rock, jazz, R&B, soul,...


Lasīt vairāk

Mūzikas neirozinātnes attīstība JVLMA

No 19. līdz 22. septembrim Mūzikas akadēmijā viesojās zinātnieki no Heidelbergas universitātes klīnikas /Universitätsklinikum Heidelberg/ – Pēters Šneiders /Peter Schneider/ un Jans Benners /Jan Benner/, kuri tikās ar akadēmiskā darba prorektoru prof. Valdi Bernhofu, JVLMA doktorantu Džeikinu Pusonu /Jachin Pousson/ un JVLMA zinātnisko projektu vadītāju un doktoranti Lanu Burmistrovu.


Lasīt vairāk

JVLMA docētāja Dzintra Erliha sniegs koncertus ASV

Šī gada septembrī un oktobrī JVLMA Vispārējo klavieru katedras docētāja Dzintra Erliha dosies uz ASV, lai kopā ar pasaulē atzīto soprānu, JVLMA goda profesori Maiju Kovaļevsku sniegtu koncertus vairākās ASV pilsētās – Bostonā, Vašingtonā, Klīvlandē, Ņūdžersijā un Ņujorkā.


Lasīt vairāk

Informācija STUDENTIEM par studiju-prakses nedēļu no 25. līdz 29. septembrim!

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija atbilstoši Senāta lēmumam no 2018./2019. akadēmiskā gada sāk īstenot studiju ciklogrammu, kurā 20 semestra nedēļas sadalītas 15 studiju nedēļās un 5 prakses darba nedēļās.


Lasīt vairāk

JVLMA Tālākizglītības nodaļa aicina pieteikties kursiem pedagoģijā!

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Tālākizglītības nodaļa aicina pieteikties

B programmā pedagoģijā „ Pedagoģiskās darbības pamati mūzikas, dejas un mākslas nozarēs”


Lasīt vairāk

Ir rasta iespēja ASIMUT sinhronizēt ar personīgajiem kalendāriem!

Pēc Studējošo pašpārvaldes un JVLMA akadēmisko struktūrvienību lūguma, no šīs nedēļas ASIMUT sadarbībā ar JVLMA nodrošina datubāzes sinhronizāciju ar Google Calendar, Outlook, Apple Calendar un citiem personisko kalendāru formātiem. Lai veiktu sava personiskā ASIMUT plānojuma sinhronizēšanu ar kalendāru aplikācijām, jādodas uz ASIMUT saskarnes saiti "Kalendāra barotne" (Calendar feed) un jāveic šajā sadaļā aprakstītās darbības.


Lasīt vairāk

Noskaidrota soliste JVLMA sezonas atklāšanas koncertam!

Pagājušās nedēļas izskaņā tika noskaidrots Pētera Plakida dzirkstoši asprātīgās parodijas Vēl viena Vēbera opera klarnetes solo izpildītājs!

Iespēju muzicēt kopā ar saviem studiju biedriem un atskaņot komponista spilgti teatrālo un romantiskās operas klišejām, citātiem, kolāžām un alūzijām pārpilno kompozīciju ieguva 1. semestra studente Laima Ratniece-Miltiņa


Lasīt vairāk

Par JVLMA telpu izmantošanu š. g. 24. septembrī

2018. gada 24. septembrī JVLMA telpas pieejamas no plkst. 08:00 līdz 20:00.


Lasīt vairāk

Uzmanību visiem, kas interesējas par Aleksandra tehniku!

Ja vēlaties iepazīties ar nedaudz savādāku šīs metodes interpretāciju un izpratni, esat laipni aicināti uz Stīvena Parkera (Stephen Parker https://www.thoughtinmovement.com ) nodarbībām 2.10-4.10.2018.

Stīvens Parkers pasniedz Aleksandra tehniku Norvēģijas Mūzikas akadēmijā, strādā ar Norvēģijas Karaliskās Operas māksliniekiem, Bergenas Filharmonijas orķestra mūziķiem, Gēteborgas simfoniskā orķestra un Operas māksliniekiem un citiem Zviedrijas un Norvēģijas mūziķiem. Viņš izstrādājis t.s. “Oslo modeli”, kuru taisās ieviest arī vienā no labākajām Amerikas mūzikas skolām – Eastman School of Music: šo modeli viņš izstrādājis pēdējo 4 gadu laikā – sadarbībā ar 10 Norvēģijas Mūzikas akadēmijas pedagogiem.  Studenti nelielās grupās (no 3 līdz 6) kopā ar savu specialitātes pasniedzēju un Stīvenu mēģina attīstīt savas novērošanas spējas.  Studenti novēro viens otru izpildījuma procesā un komentē to, bet abi pasniedzēji komentē šos vērojumus. 


Lasīt vairāk

Kontrabasists Matīss Eisaks ieguvis pirmo vietu prestižajā Leoša Janāčeka konkursā

JVLMA docētāja Sergeja Brīnuma klases bijušais students un 2017. gada Lielās Mūzikas balvas Gada jaunā mākslinieka titula ieguvējs Matīss Eisaks pagājušajā sestdienā, 15. septembrī, plūcis vēl vienus uzvaras laurus – ieguvis pirmo vietu prestižajā Leoša Janāčeka 24. Starptautiskajā konkursā Čehijas pilsētā Brno. Pirmajā kārtā startēja 29 jaunie kontrabasisti, līdz otrajai nokļuva 12, bet finālā iekļuva seši. Otrajā vietā ierindojās pārstāve no Somijas, trešajā – Nīderlandes jaunais kontrabasists. Mūsu kaimiņvalsts Lietuvas pārstāvis Donatas Butkevičius ieņēma ceturto vietu, bet veicināšanas balvas saņēma mūziķi no Ķīnas un Korejas.


Lasīt vairāk

BEZMAKSAS MEISTARKLASES BRAZILIAN BALTIC FESTIVAL IETVAROS

Brazilian Baltic Festival ietvaros no 18. līdz 20. septembrim norisināsies sešas meistarklases Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (K.Barona iela 1, Rīga) un Rīgas Doma kora skolā (Meža iela 15, Rīga), kuras vadīs visi festivāla mūziķi. Meistarklases notiks bez maksas angļu valodā un tās var apmeklēt ikviens interesents.

Brazīliešu komponists Felipe Radicetti piedāvā noklausīties sešu stundu lekciju par kino mūziku. Tās ietvaros tiks apskatītas atšķirības starp jēdzieniem redzēt un dzirdēt, dzirdēt un  klausīties, kas ar mums notiek, kad skatāmies filmu, cik liela nozīme ir tituldziesmas izvēlei un citas ar kino mūziku saistītas aktualitātes. Meistarklašu noslēgumā dalībnieki varēs piedalīties konkursā, sakomponējot īsu melodiju mēmajam kino un labākās melodijas autors saņems balvu festivāla noslēguma koncertā. Kino mūzikas lekcijas notiks 18. un 19. septembrī plkst.10.00 – 13.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (K.Barona iela 1, Rīga).


Lasīt vairāk

Veselā miesā vesels gars!

Lai stiprinātu savu imunitāti un uzlabotu fizisko formu, JVLMA piedāvā dažādas izkustēšanās iespējas.


Lasīt vairāk

Audiovizuālās mākslas performance “Spārnos”

14. septembrī plkst.18.00 Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē visi interesenti tiek aicināti uz apvienības "Endless Roar" audiovizuālās mākslas performanci “Spārnos”.

Lasīt vairāk

JVLMA lektore Dr. art. Diāna Zandberga viesojas konferencē "Doctors in Performance"!

No 4. līdz 6. septembrim Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā notika trešā starptautiskā atskaņotājmākslas pētniecības konference “DOCTORS IN PERFORMANCE”.


Lasīt vairāk

Aicinām JVLMA docētājus pieteikties E-studiju vides MOODLE apmācību semināriem!

JVLMA docētāji tiek aicināti pieteikties E-studiju vides MOODLE apmācību semināriem. Tos vadīs Latvijas Universitātes Informācijas tehnoloģiju departamenta speciāliste laika posmā no 2018.gada 29. oktobra līdz 11. novembrim.


Lasīt vairāk

JVLMA simfoniskais orķestris un jauktais koris atklās sezonu Valkā un Rīgā

Septembra beigās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija /JVLMA/ visus mūzikas mīļotājus aicina uz JVLMA simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncertiem.  27. septembrī plkst. 19.00, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, orķestris kopā ar Akadēmijas jaukto kori viesosies Valkas pilsētas Kultūras namā, bet jau nākamajā dienā, 28. septembrī plkst. 18.00  klausītājus gaidīs Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē.  Programmā Karla Marijas fon Vēbera Uvertīra operai Oberons, Pētera Plakida Vēl viena Vēbera opera klarnetei un orķestrim, Jura Karlsona Magna opera Domini solistiem, korim un orķestrim, Ludviga van Bēthovena Fantāzija do minorā klavierēm, korim un orķestrim, solists, viens no Latvijas redzamākajiem un atraktīvākajiem pianistiem - Andrejs Osokins.


Lasīt vairāk

JVLMA un LMTA Klavieru katedru sadarbība "Baltās nakts" ietvaros.

2018. gada 8. septembrī mākslas foruma “Baltā nakts” ietvaros uz 15 dažādu pianistu koncertiem aicina “Melns un balts”! No plkst. 18:00 līdz 3:00 Vērmanes dārzā būs iespējams dzirdēt klasiskās klaviermūzikas skaistākās pērles.

Klausītājus ar priekšnesumiem priecēs pieredzes bagātie un starptautisku atzinību guvušie pianisti - JVLMA Klavieru katedras lektors Andrejs Osokins (Latvija) un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas profesors Petras Geņušas (Lietuva), kā arī seši Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas studenti un seši JVLMA Klavieru katedras studenti – Viktorija Trofimova, Aleksandrs Kalējs, Pāvels Laganovskis, Ēvalds Lazarevičs, Lāsma Neulāne un Laura Tamane.


Lasīt vairāk

TREŠĀ SEMESTRA studentiem!

TREŠAJĀ SEMESTRĪ studējošajiem profesionālā bakalaura studiju programmā/ apakšprogrammā Instrumentālā mūzika (izņemot apakšprogrammu Džeza mūzika), Kora diriģēšana,...


Lasīt vairāk

Kamerorķestris Sinfonia Concertante atklāj sezonu

Kamerorķestris "Sinfonia Concertante" aicina uz sezonas atklāšanas koncertu 12. septembrī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē, kur tiks pirmatskaņots latviešu komponistes...


Lasīt vairāk

Eiropas Savienības jauniešu orķestris izsludina pieteikšanos 2019.gada sezonai!

Atlase RĪGĀ – 2018.gada 5.novembrī – Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā.

Pieteikšanās līdz 15.oktobrim.

Pievērsiet uzmanību – ir izmaiņas orķestra...


Lasīt vairāk

JVLMA veiktie infrastruktūras darbi vasarā

1. Jaunās gaismu sistēmas montāža Lielajā zālē (ERAF finansējums);

2. Telpu Nr. 109, 110 remonti (KM finansējums);

3. Maģistrālo elektrotīklu izbūve pagrabstāvā (KM finansējums);

4. Taustiņinstrumentu...


Lasīt vairāk

Andra Dārziņa, Ilona Meija un Herta Hansena pirmatskaņos Maijas Einfeldes un Mārītes Dombrovskas jaundarbus

Pirmdien, 10. septembrī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē  gaidāms koncerts “Sapņu tālumā”, kurā muzicēs trīs spožas latviešu...


Lasīt vairāk

Orķestra kopsapulce!

Trešdien, 5. septembrī plkst. 13.30 Lielajā zālē notiks JVLMA SIMFONISKĀ ORĶESTRA KOPSAPULCE.

Aicināti visi stīgu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu...


Lasīt vairāk

IZMAIŅAS! JVLMA mācībspēku un vispārējā personāla ievērībai!

12. septembrī plkst. 14:10 ĒRĢEĻU ZĀLĒ notiks ikgadējā instruktāža DARBA AIZSARDZĪBĀ. Ierašanās obligāta!


Lasīt vairāk

Student, ir laiks!

Vai esi jau paspējis sajust septembra vēsmas? Pienācis laiks mazajiem un lielajiem atkal sēsties skolas solā.

Aicinām arī Tevi, JVLMA student, uz svinīgo studiju gada atklāšanu 3. septembrī!

...
Lasīt vairāk