JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Arhīvs

Nākamnedēļ sākas Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss!

    Jau 26. oktobrī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē sāksies prestižākais Latvijas atskaņotājmākslinieku notikums – Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss, kuru organizē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Liepājas Simfonisko orķestri un Borisa un Ināras Teterevu fondu.


Lasīt vairāk

Seminārs par Kodāja metodi mūzikas izglītībā

No 24. oktobra līdz 26. oktobrim, Ungārijas dienu ietvaros, Latvijas Mūzikas akadēmijā katru dienu no plkst. 10.00 – 14.00 205. auditorijā notiks Šaroltas Plathi /Sarolta Platthy, Ungārija/ seminārs par pazīstamā ungāru komponista Zoltāna Kodāja unikālo mūzikas mācīšanas metodi.


Lasīt vairāk

Trio Metamorfoze iegūst trešo vietu prestižajā Frīdriha Kūlava flautu konkursā

Sestdien, 14. oktobrī kameransamblis Trio Metamorfoze, kura sastāvā ir flautistes Liene Dobičina, Zane Jurēvica un pianiste Zane Rubesa, ieguva 3. vietu prestižajā 17. Starptautiskajā Frīdriha Kūlava flautistu konkursā romantisma laikmeta komponista dzimtajā pilsētā Ulcenā, Vācijā.

Starptautiskais Frīdriha Kūlava flautistu konkurss kā tradīcija dibināta par godu izcilajam dāņu komponistam Frīdriham Danielam Rūdolfam Kūlavam. Par konkursa norises vietu izvēlēta Kūlava dzimtā pilsēta – Ulcena, Vācijā, kurā Kūlavs dzimis 1786.gadā. Konkursu kopš 1970. gada katru otro gadu, organizē Ulcenas Mākslas biedrība sadarbībā ar Ulcenas pilsētas domi, pulcējot vairāk nekā 100 flautistus no vairāk nekā 30 pasaules valstīm.


Lasīt vairāk

JVLMA Klavieru katedra viesojas Stokholmas Karaliskajā Mūzikas koledžā

2017. gada 13. oktobrī projekta Crossing Keyboards ietvaros JVLMA Klavieru katedras docētāji un studējošie apmeklēja Stokholmas Karalisko Mūzikas koledžu (KMH). JVLMA studējošie Laura Balabane, Lelde Rasnace, Kristīne Pričina un Ēvalds Lazarevičs koncertā zviedru publikai atskaņoja F. Lista, F. Šopēna, N. Metnera, J. Vītola, A. Skrjabina, K. Šimanovska, O. Mesiāna un S. Gubaiduļinas skaņdarbus, savukārt docenti Juris Žvikovs un Toms Ostrovskis Karaliskās Mūzikas koledžas klavierspēles studējošajiem sniedza meistarklases.

Stokholmas Karaliskās Mūzikas koledžas Klavieru katedras vadītājs profesors Stefans Bojstens komentē projektu sekojoši: “Mūsu laikmetā akadēmiskā mūzika un klaviermūzika eksistē ļoti piesātinātā kultūras vidē - jaunajiem pianistiem datoros un viedtālruņos pieejams gandrīz visas pasaules klaviermūzikas mantojums un neaptverams informācijas apjoms klavierspēles teorijas jomā. Tādēļ šobrīd īpaši svarīgi augstākajā izglītībā studējošajiem nodrošināt cilvēcisko kontaktu ar domubiedriem, gan savā zemē, gan arī starptautiskā līmenī. Projekts Crossing Keyboards nodrošina ļoti kvalitatīvas koncertprakses iespējas, taču es īpaši priecājos vērot, kā pēc koncerta latviešu un zviedru jaunieši brīvā gaisotnē veidoja profesionālus kontaktus. Tie neapšaubāmi būs ļoti vērtīgi turpmākajā mūziķu dzīves ceļā.”


Lasīt vairāk

JVLMA notiks IV Starptautiskais Rīgas Koka pūšaminstrumentu simpozijs

No 11. līdz 14. oktobrim JVLMA aicina uz IV Starptautisko Rīgas Koka pūšaminstrumentu simpoziju.

Kā katru gadu, arī šoreiz simpozijs pulcē izcilus koka pūšaminstrumentu spēles meistarus, kas dalīsies prasmēs ar jaunajiem mūziķiem. Šogad simpozijā piedalās Louise Pellerin / Luīze Pelerēna, oboja, Šveice/, Jürgen Franz/ Jirgens Francs, flauta, Vācija/, Karel Dohnal /Karels Dohnals, klarnete, Čehija/, Diego Chenna /Djego Kenna, fagots, Vācija/.

Par tradīciju izveidojusies arī simpozija viesošanās kādā no Latvijas reģionu mūzikas skolām. Šogad, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, simpozijs 12. oktobrī izbraukuma meistarklasēs dosies uz Ogres Mūzikas skolu, kur individuālajās nodarbībās strādās ar šīs un apkārtnes mūzikas skolu audzēkņiem.


Lasīt vairāk

"Ansītis un Grietiņa" aicina uz tikšanos!

Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija "Figaro" jau atkal aicina visjaunākos skatītājus un viņu vecākus uz tikšanos ar iemīļotajiem pasaku varoņiem – Ansīti un Grietiņu,...


Lasīt vairāk

Klavieru kvartets TEMPUS gūst panākumus konkursā Spānijā

No 27. līdz 29. septembrim Granādā, Spānijā, norisinājās spāņu komponista Antona Garsijas Avrila /Antón García Abril/ vārdā nosauktais VI Starptautiskais kameransambļu konkurss, kurā otro vietu 30 kameransambļu konkurencē ieguva JVLMA studentu klavieru kvartets Tempus. Kvartetā muzicē Evija Auziņa /klavieres/, Eleonora Pīrāga /vijole/, Marta Rācene /alts/ un Kristers Mārtiņš Šīmanis /čells/.

Konkurss norisinājās divās kārtās, un tajā piedalījās kameransambļi no Spānijas, Latvijas, Francijas, Anglijas, Vācijas, Šveices, Polijas, Austrijas un Somijas. Dalībniekus vērtēja komponists Antón García Abril, čellists Ángel Luis Quintana, pianists Javier Herreros, flautiste Juana Guillem un mežradznieks Ramón Cueves.


Lasīt vairāk

Uzmanību - JVLMA studējošie!

JVLMA Studējošo pašpārvalde izsludina pieteikšanos Radošo braucienu finansēšanas konkursam. Lai piedalītos Studējošo pašpārvaldes Radošo braucienu finansēšanas konkursa oktobra izvērtēšanā, pieteikumi jāiesniedz līdz 19. oktobra plkst. 15:00 Studiju programmu direkcijas darba koordinatorei 101. telpā.

Visa nepieciešamā informācija atrodama nolikumā! Radošo braucienu konkursa finansēšanas izvērtēšana un rezultātu paziņošana notiks laikā no 24. - 31. oktobrim. Rakstot pieteikumu, pārliecinieties, vai viss ir aizpildīts precīzi! Konkursa nolikums un pieteikuma forma atrodama www.jvlma.lv


Lasīt vairāk

JVLMA piešķirts ES struktūrfondu finansējums studiju programmu modernizācijai

Otrdien, 3.oktobrī, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra parakstīja vienošanos par projekta ieviešanu, kas paredz modernizēt radošo industriju studiju programmas, lai nodrošinātu kvalitatīvu un mūsdienu prasībām atbilstošu studiju vidi un aprīkojuma pieejamību.

Projekta "Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas īstenoto radošo industriju studiju programmu modernizācija" (nr. 8.1.1..0/17/I/004) ietvaros plānots modernizēt sekojošas radošo industriju studiju programmas: profesionālās bakalaura studiju programmas Diriģēšana, Instrumentālā mūzika, Kompozīcija, Horeogrāfija, Mūzikas vēsture un teorija, Vokālā mūzika, Mūzika un skatuves māksla; akadēmiskā maģistra studiju programmu Mūzika; profesionālā maģistra studiju programmu Mūzikas un skatuves māksla; akadēmiskā doktora studiju programmu Muzikoloģija.

Līdz 2019. gadam JVLMA īstenos sekojošas aktivitātes:


Lasīt vairāk

Islandes Mākslu akadēmijas Mūzikas koledžas pianisti apmeklē JVLMA

2017. gada 29. septembrī JVLMA apmeklēja Islandes Mākslu akadēmijas Mūzikas koledžas docētājs Peters Máté un klavierspēles studenti. Projekta Crossing Keyboards ietvaros 207. telpā docētājs sniedza meistarklases JVLMA studentiem, savukārt JVLMA LMT Kamerzālē klausītājiem vakara koncertā bija iespēja baudīt islandiešu komponistu klaviermūziku un klasiskā klaviermūzikas repertuāra meistardarbus islandiešu jauno pianistu izpildījumā.

JVLMA Klavieru katedras studente Viktorija Trofimova komentē docētāja Petera Máté meistarklasē pieredzēto: "Docētājs bija ļoti konkrēts un precīzs savos ieteikumos, šos ieteikumus pamatoja un arī demonstrēja uz instrumenta. Interesanti, ka darbs vairāk noritēja nevis pie tehnikas, bet gan tembru veidošanas un skaņas kvalitātes jautājumiem. Uzzināju arī par jaunām interpretācijām, kuras plānoju noklausīties."

Ziemeļvalstu projekts Crossing Keyboards sekmē Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Somijas, Zviedrijas un Islandes mūzikas augstskolu studējošo un docētāju savstarpējo mobilitāti. Projekta turpinājumā JVLMA docētāji un pianisti no 12. līdz 14. oktobrim viesosies Stokholmas Karaliskajā mūzikas koledžā. Projektu atbalsta Erasmus un Nordplus.


Lasīt vairāk

JVLMA rektora prof. Guntara Prāņa vizīte Ķīnā

JVLMA rektors prof. Guntars Prānis kopā ar LR Kultūras ministri Daci Melbārdi no š.g. 21. līdz 26. septembrim viesojās Ķīnas pilsētā Hangzhou, kur tika parakstīta vienošanās starp Ķīnas, Centrāleiropas un Baltijas valstu mūzikas un mākslu augstskolu rektoriem par savstarpējas sadarbības veicināšanu un pieredzes apmaiņu. Vienošanās parakstīta 16 augstskolu starpā. JVLMA sadarbība paredzēta ne tikai ar Zhejiang Mūzikas konservatoriju, bet arī ar mūzikas un mākslu augstskolām no Albānijas, Bulgārijas, Horvātijas, Čehijas, Igaunijas, Ungārijas, Lietuvas, Maķedonijas, Montenegro, Polijas, Rumānijas , Serbijas, Slovākijas un Slovēnijas.

Viesošanās laikā Zhejiang Mūzikas konservatorijā prof. Guntars Prānis sniedza arī lekciju par latviešu mūziku un kordziedāšanas tradīcijām


Lasīt vairāk

Zviedru pianistu vizīte JVLMA Crossing Keyboards projekta ietvaros

2017. gada 26. un 27. septembrī JVLMA ar meistarklasēm un koncertu projekta Crossing Keyboards ietvaros viesojās Zviedrijas Karaliskās Mūzikas koledžas docētāji un studējošie. 26. septembra vakarā klausītājiem bija iespēja baudīt Karaliskās Mūzikas koledžas studējošo atskaņotus L. van Bēthovena, R. Šūmaņa, K. Debisī, F. Lista, kā arī zviedru komponista Vilhelms Stenhammara (1871-1927) klavierdarbus. Savukārt 27. septembra meistarklasēs docētāji Anderss Kilstrems (Anders Kilström), Matss Vidlunds (Mats Widlund), Stefans Bojstens (Stefan Bojsten) strādāja ar JVLMA Klavieru katedras studējošajiem.

Studente Kristīne Pričina komentē sadarbību: "Darbs meistarklasēs bija produktīvs, interesants un noderīgs. Ar prieku piedalījos tajās - gan spēlējot, gan kā klausītājs. Guvu svaigu skatījumu no malas un smēlos daudz jaunu ideju, ko noteikti izmantošu, iestudējot meistarklasēs spēlētos skaņdarbus un attiecinot gūtās zināšanas uz citiem sava repertuāra skaņdarbiem. Atmosfēra meistarklasēs bija jauka un sirsnīga." Savukārt studente Lelde Rasnace īpaši izceļ viesdocētāju individuālo pedagoģisko pieeju: "Stokholmas Karaliskās Mūzikas koledžas pasniedzēju meistarklasēs jutos brīvi, pateicoties labvēlīgajai un koleģiālajai attieksmei. Pedagogi skaidroja savu skatījumu uz skaņdarbu niansēm, tajā pašā laikā atstājot vietu katra paša interpretācijām un neuzspiežot savu viedokli. Galvenā vērtīgā atziņa, ko es guvu - nebaidīties būt interesantam un atšķirīgam savā izpildījumā!"


Lasīt vairāk

JVLMA simfoniskā orķestra dalība 23. augusta atceres dienas koncertā Lietuvā

Š.g. 23. augustā, notikumā par godu Eiropas staļinisma un nacisma upuru atceres dienai un Baltijas ceļa gadadienai, Lietuvas Republikas Seimā JVLMA simfoniskais orķestris Baltijas Akadēmiju orķestra sastāvā,...


Lasīt vairāk

Andas Beitānes publikācijas prezentācija Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslu universitātē

Piektdien, 29. septembrī Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslas universitātes tautas mūzikas pētniecības un etnomuzikoloģijas institūtā Starptautiskās tradicionālās mūzikas padomes (ICTM) simpozija Musics Matter! ietvaros notiks kolektīvās monogrāfijas European Voices III. The Instrumentation and Instrumentalization of Sound. Local Multipart Music Practices in Europe [Eiropas balsis III. Skaņas instrumentācija un instrumentalizācija. Lokālās daudzbalsīgās mūzikas prakses Eiropā] atvēršana.

Grāmatas atvēršanas godībās kopā ar kolēģiem no Austrijas, ASV, Francijas, Itālijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Igaunijas, Rumānijas, Slovākijas, Spānijas un Ungārijas piedalīsies arī Anda Beitāne no Latvijas.


Lasīt vairāk

JVLMA zinātniskās un radošās darbības attīstības projektu konkursa rezultāti

JVLMA zinātniskās un radošās darbības attīstības projektu konkursā no kopumā iesniegtajiem 24 projektiem pilnībā un daļēji atbalstīti 14 projekti. Konkursa mērķis ir veicināt zinātnisko...


Lasīt vairāk

JVLMA pianistu koncerts un meistarklases Reikjavīkā projekta "Crossing Keyboards" ietvaros

2017. gada 18. septembrī JVLMA Klavieru katedras docētāji un studējošie ar meistarklasēm un koncertu projekta Crossing Keyboards ietvaros viesojās Islandes Mākslu akadēmijā. JVLMA studējošie Lāsma Neulāne, Viktorija Trofimova, Jānis Karpovičs un Aleksandrs Kalējs islandiešu publikai atskaņoja Jāzepa Vītola, Ferenca Lista, Friderika Šopēna, Dmitrija Šostakoviča, Kloda Debisī un citu komponistu klavierdarbus, savukārt profesors Juris Kalnciems un docents Toms Ostrovskis sniedza meistarklases Islandes Mākslu akadēmijas jaunajiem pianistiem.

Prof. Arņa Zandmaņa klases maģistrants Jānis Karpovičs komentē pieredzēto sekojoši: "Islande ir vieta mākslai, atpūtai un ļoti daudzkrāsainām izjūtām. Gleznaina, ar mežonīgu dabu, pilna pārsteigumu. Tur ikviens mākslinieks var gūt iedvesmu, grimt dziļās pārdomās par pasauli. Crossing Keyboards kolēģi Islandē mūs sagaidīja ar ļoti pozitīvām emocijām un atvērtām sirdīm. Bija jauki redzēt, cik daudz islandiešiem nozīmē māksla un cik aizrautīgi ir Islandes Mākslas akadēmijas studenti un profesori."


Lasīt vairāk

Mākslas augstskolu rektoru un prorektoru tikšanās JVLMA


Š.g. 19. septembrī JVLMA noritēja tikšanās starp Latvijas mākslas augstskolu rektoriem un prorektoriem, kurā tika pārrunātas augstskolu sadarbības perspektīvas un stratēģiskās attīstības vīzijas.


Lasīt vairāk

JVLMA simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncerti

   Svētdien, 1. oktobrī, Starptautiskajā mūzikas dienā, plkst. 16.00 Lielajā zālē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija visus mūzikas mīļotājus aicina uz JVLMA simfoniskā...


Lasīt vairāk

LNB aicina uz ekskursijām izstādē "Pierakstītā skaņa" JVLMA rektora prof. Guntara Prāņa un Mūzikas tehnoloģiju katedras vadītāja asoc. prof. Rolanda Kronlaka vadībā

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina uz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektora un senās mūzikas pētnieka prof. G.Prāņa un izstādes "Pierakstītā skaņa" (1. stāvā) kuratora, komponista un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Rolanda Kronlaka ekskursijām izstādē "Pierakstītā skaņa".

19. septembrī plkst. 10.00 par izstādes saturu, kas atspoguļo notāciju līdz 19. gs., stāstīs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) rektors un senās mūzikas pētnieks profesors Guntars Prānis, bet 22. septembrī plkst. 10.00 un 27. septembrī plkst. 14.30 par izstādes saturu, kas atspoguļo notāciju 20. un 21. gs. stāstīs izstādes kurators, komponists un JVLMA profesors Rolands Kronlaks. Ieeja bez maksas.


Lasīt vairāk

Uzmanību - studējošie!

Sakarā ar pāreju uz jauna tipa lietotāju pierakstīšanos JVLMA e-resursu sistēmās, semestra sākumā novēroti traucējumi e-pasta servisa darbībā. Ar mērķi nodrošināt vienlīdzīgu attieksmi pret visiem JVLMA studējošajiem, termiņš pieteikumiem uz minimālo stipendiju studējošajiem par valsts budžeta līdzekļiem pagarināts līdz 15. septembrim. Informācija par pieteikšanos un saite uz pieteikuma veidlapu pieejama Jūsu @jvlma.lv e-pastos - ja informācija nav saņemta, lūdzam sazināties ar it@jvlma.lv


Lasīt vairāk

Uzmanību - programmu "Mūzikas skolotājs" un "Deju un ritmikas skolotājs" studējošie!

Lai mērķtiecīgi izvēlētos un kvalitatīvi apgūtu C daļas (brīvā izvēle) studiju kursus, lūdzam programmu "Mūzikas skolotājs" 2. un 3. kursa studentus, un "Deju un ritmikas skolotājs" 2. kursa studentus līdz š.g. 22.septembrim ieskaitot darīt zināmu savu izvēli elektroniski JVLMA mājas lapā: www.jvlma.lv (Dokumenti → Veidlapas → C-daļas - Mūzikas skolotājs, Deju un ritmikas skolotājs).

Programmas "Deju un ritmikas skolotājs" 3.kursa C daļā (1. un 2. pusgadā) tiek īstenota studiju kursa "Mūzikas teorija" apguve (docente Ieva Rozenbaha).

Šī iesnieguma neiesniegšanas gadījumā C daļas (brīvās izvēles) studiju kursus nozīmēs attiecīgās programmas koordinators pēc saviem ieskatiem.


Lasīt vairāk

Atbalstītie iesniegumi par ERASMUS+ pasniedzēju mācību mobilitātēm

11.09.17  Rektorātā sēdē atbalstītie iesniegumi par ERASMUS+ pasniedzēju mācību mobilitātēm, kas veicina studiju programmu modernizāciju JVLMA:

Herta Hansena            ...


Lasīt vairāk

DEMOLA Latvia aicina studentus piedalīties rudens sezonas projektos

JVLMA studenti tiek aicināti piedalīties starpaugstskolu inovāciju platformas DEMOLA projektos, 4 mēnešu laikā starpdisciplinārā komandā attīstot savas kompetences, izstrādājot un piedāvājot realizācijai Latvijas uzņēmumu problēmsituāciju risinājumus.

Pieteikšanās līdz 18. septembrim: https://latvia.demola.net/

DEMOLA koncepts: Uzņēmums, iestāde vai organizācija iesniedz risināšanai studentu komandai savu problēmjautājumu, kas saistīts ar produktu vai pakalpojumu attīstību. DEMOLA Latvia ekspertu grupa nokomplektē multidisciplināras un katram projekta saturam atbilstošas komandas, iekļaujot tajās aktīvākos studentus no Latvijas augstskolām. Projekta gaitā studenti apgūst radošās domāšanas, ideju izvērtēšanas un prezentēšanas prasmes, ģenerē netradicionālas idejas ar skatu no malas, pārbauda tās dzīvē un praksē, konsultējas ar labākajiem pasniedzējiem un zinātniekiem. DEMOLA nodrošina darba plānu, metodiku, mentoru atbalstu, izglītojošus seminārus, lai 3,5 mēnešu laikā studentu grupa nonāktu līdz rezultātam. Visus projektus darba gaitā vairākas reizes izvērtē pieaicinātie eksperti, kas sniedz konsultācijas, padomus un novērtējumu studentu darbiem. Ja rezultāts ir labs vai apmierinošs, studenti saņem no partnera iepriekš līgumā atrunāto atlīdzību. Savukārt partneris iegūst jaunus, radošus risinājumus bez finansiāla riska (līgums paredz, ka atlīdzību tiek izmaksāta tikai tad, ja rezultāts ir apmierinošs).


Lasīt vairāk

Paziņoti Jāzepa Vītola 7. starptautiskā pianistu konkursa dalībnieki

Noslēgusies priekšatlases kārta Latvijas nozīmīgākajai jauno pianistu sacensībai – Jāzepa Vītola 7.starptautiskajam pianistu konkursam, kurš noritēs Rīgā un Liepājā no 2017. gada 26. oktobra līdz 3. novembrim.

Konkursu organizē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Liepājas Simfonisko orķestri, un Borisa un Ināras Teterevu fondu. Priekšatlases kārtā konkursantus pēc iesūtītajiem video un audio ierakstiem vērtēja JVLMA Klavieru katedras mācībspēki, izvēloties tos jaunos pianistus, kuri klātienē uzstāsies konkursa pirmajā kārtā JVLMA Lielajā zālē.


Lasīt vairāk

Rīgas Saksofonu kvartets ar koncertiem un meistarklasēm viesojas Baltkrievijā

Rīgas Saksofonu kvartets (RSK) 11. septembrī sniegs koncertu Baltkrievijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē Minskā un 13. septembrī Mogiļevā. Baltkrievijas vizītes ietvaros šo pilsētu mūzikas augstskolās Rīgas Saksofonu kvarteta dalībnieki vadīs arī meistarklases jaunajiem baltkrievu saksofonistiem. RSK koncertā Minskā piedalīsies arī Baltkrievijas Mūzikas akadēmijas mūziķi – 4 kursa students Gregorijs Horoņenko (saksofons) un profesors Aleksejs Daraganovs (akordeons).


Lasīt vairāk

Instruktāža darba aizsardzībā 13. septembrī


Lasīt vairāk

"Crossing Keyboards" nedēļa JVLMA

2017. gada septembra nogalē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā norisināsies Klavieru katedras projekta “Crossing Keyboards” nedēļa – tās ietvaros JVLMA viesosies Stokholmas Karaliskās Mūzikas koledžas un Īslandes Mākslu akadēmijas Mūzikas koledžas pianisti.

Vizītes ietvaros meistarklases JVLMA jaunajiem māksliniekiem 27.septembrī no 10.00 līdz 13.00 sniegs zviedru docētāji Anderss Kilstrems (Anders Kilström), Matss Vidlunds (Mats Widlund), Stefans Bojstens (Stefan Bojsten), bet 29.septembrī no 10.00 līdz 14.00 - profesors no Īslandes Peters Mate (Peter Máté). Zviedrijas pianisma skolu koncertā JVLMA 26.septembrī 18.00 demonstrēs studenti Emma Johansone, Matilda Lindholma, Joakims Martinsens un Pontus Karrons, savukārt Īslandes pianisma skolu 29.septembrī 18.00 ar priekšnesumiem pārstāvēs Anela Bakraki, Anna Torhildura Gunarsdotira, Elisa Eliasdotira, Matiass Martiness Karanca un Romēns Tors Denuī. Koncertos skanēs dažādu gadsimtu skaistākie klaviermūzikas opusi. 

Meistarklašu norises plānojums pieejams lejupielādei šeit (Peter Mate) un šeit (Anders Kilström, Mats Widlund, Stefan Bojsten)


Lasīt vairāk

Ko darīt - ja netieku e-pastā / e-vidē / ASIMUT?

Tehnisku problēmu gadījumā lūdzam sazināties ar atbildīgo struktūrvienību pa e-pastu it@jvlma.lv !


Lasīt vairāk

Orķestra Sinfonia Concertante 15. sezonas atklāšanas koncerts

    Orķestris "Sinfonia Concertante" aicina uz 15. sezonas atklāšanas koncertu ceturtdien, 2017. gada 14. septembrī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas...


Lasīt vairāk

Peldēšanas treniņi Ķīpsalas peldbaseinā

Informējam, ka treniņi Kīpsalas peldbaseinā sāksies š.g. 5. septembrī plkst. 8:45. Ierašanās laicīgi, vismaz 8. 30. Sīkākai informācijai vērsties pie JVLMA Sporta centra vadītāja Ulda Jāņa Veispala pa tālruni...


Lasīt vairāk

Mūzikas akadēmijā noritēs starptautiskais simpozijs „Eduards Erdmanis – mūziķis starp divām pasaulēm”

   Šī gada 7. un 8. septembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) aicina uz vācbaltu pianistam, komponistam un pedagogam Eduardam Erdmanim (1896–1958)...


Lasīt vairāk

Pieteikšanās mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsta stipendijai mūzikā

“Latvijas Mūzikas akadēmija ir mūsu mūzikas dzīves sirds, kuras darbība sekmē aizvien jaunu talantu rašanos. Mēs varam būt lepni par daudziem akadēmijas absolventiem, kuru vārds skan tālu aiz valsts robežām. Ceram, ka iespēja piedalīties prestižos starptautiskos konkursos būs labs impulss slīpēt studentu un pedagogu meistarību,” stāsta mecenāte Ināra Tetereva.


JVLMA un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības ietvaros talantīgākajiem studentiem ir iespēja doties uz prestižākajiem starptautiskajiem izpildītāju konkursiem. Iespēju piedalīties šajā programmā studenti var izcīnīt stipendiju konkursa kārtībā. Iepazīties ar stipendijas nolikumu un pieteikuma veidlapu aicinām šeit


Lasīt vairāk

Orķestra sapulce plānota 4. septembrī pl. 14.30 Lielajā zālē


Lasīt vairāk

JVLMA PROFESORU PADOMES informācija

2017. gada 30. augusta akadēmiskā personāla vēlēšanu rezultātus skatīt šeit

...
Lasīt vairāk

Studējošo tikšanās katedrās 1. septembrī plkst.13.00

Studējošo tikšanās katedrās 1. septembrī plkst.13.00 noritēs sekojoši:


Lasīt vairāk

Klašu (telpu) izmantošana no 2017.gada 29.augusta līdz 22. decembrim

No šī gada 29. augusta līdz 23. decembrim  noteikti šādi klašu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:     

-        ...


Lasīt vairāk

JVLMA PROFESORU PADOMES informācija

Sakarā ar izsludinātajām vēlēšanām uz vakanto asociētā profesora akadēmisko amatu (1 vakance) Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes Mūzikas katedrā, ir izvērtēta pretendentu dokumentu atbilstība...


Lasīt vairāk

2017./2018. akadēmiskā gada sākums


Lasīt vairāk

Black Ribbon Day Concert 2017 tiešraide 19:00!

 Approved and supported by the Government of the Republic of Lithuania, Baltic Wave is a unique real time expression, uniting musicians from around the World to perform simultaneously as one integral orchestra and choir. With the help of innovative approaches and the latest technology it connects global audience with local participants.

P R O G R A M E

 All of the selected pieces are by the most prominent Lithuanian, Latvian and Estonian composers, which will be accompanied by well-known conductors, choirs and orchestras from three different continents. In addition to that, special scenography and large screens will be on display to feature church bells from Chicago, USA and the biggest carillon in Lithuania, Vilnius.

Conductors:

Modestas Pitrėnas & Maris Kupcs

Composers:

Bronius Kutavičius, Peters Vasks, Arvo Part, Michael Gordon

Performers:

Baltic orchestra from Riga, Latvia and Lithuanian Chamber Orchestra from Vilnius, Toronto quartet, Vilnius Carillon, singers from Chicago Symphony Orchestra and Melbourne RMIT University, Chicago Lithuanian Opera choir, ”Aidija” choir, United Baltic Military Orchestra group (Lithuania/Latvia/Estonia).


Lasīt vairāk

Š.g. 16. augusta LR Ministru kabineta sēdē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektora amatā apstiprināts prof. Guntars Prānis

Š.g. 16. augusta sēdē valdība apstiprināja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektora amatā – profesoru Guntaru Prāni, kā arī Kristapu Zariņu Latvijas Mākslas akadēmijas rektora amatā. Prof. G. Prānis JVLMA rektora amatā stāsies š.g. 23. augustā.

Jautāts par mērķiem, kas izvirzīti jaunajā amatā, G. Prānis norāda, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas galvenais mērķis ir nodrošināt visaugstākās kvalitātes starpdisciplināru un uz nākotni orientētu izglītību. Lai to sasniegtu, nepieciešama mūsdienīga attīstība ar plaša mēroga starptautisku sadarbību, taču neaizmirstot par mūsu vēstures un kultūras pamatvērtībām, kas piešķir mūsu kultūrai pasaulē unikālu identitāti.

Latvijā nav nemaz tik daudz vērtību un lietu, ar kurām šodien varam būt izcili un konkurētspējīgi pasaulē, viena no šādām vērtībām ir mūzika. Tāpēc arī šodien mūzikas akadēmijas atbildība un misija ir izglītot kompetentus, radošus, pieprasītus, starptautiski konkurētspējīgus speciālistus. Mana motivācija, pretendējot uz rektora amatu, ir veidot Mūzikas akadēmiju par augsta līmeņa Eiropas mūzikas izglītības centru, kas atvērts radošo industriju jaunām starpdisciplinārām studiju programmām, mākslinieciski radošiem un zinātnisko pētījumu projektiem. Tās reputācija balstās vērtību sistēmā, kas saistīta ar Latvijas nacionālās kultūras uzturēšanas un kopšanas centieniem un šai ziņā ir ar stingru mugurkaulu


Lasīt vairāk

JVLMA mācībspēki un studenti piedalās tradīcijām bagātajā Pommersfeldes Starptautiskajā vasaras akadēmijā Collegium Musicum

No 27. jūlija līdz 13. augustam Dienvidvācijā, Bavārijas pilsētā Pommersfeldē, 18. gadsimtā celtajā Vaizenšteinas pilī jau 60. reizi notika Collegium Musicum Starptautiskā vasaras akadēmija, kurā ceturto gadu pēc kārtas aicināti piedalīties mūsu mācībspēki – JVLMA simfoniskā orķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs, Kompozīcijas katedras profesors Andris Vecumnieks un orķestra Kremerata Baltica vijolniece, Stīgu instrumentu spēles katedras asociētā profesore Eva Bindere.


Lasīt vairāk

Papildu uzņemšana JVLMA

JVLMA izsludina papildus uzņemšanu par studiju maksu visās bakalaura, maģistra un doktora studiju programmās, izņemot profesionālā bakalaura studiju programmu "Mūzika un skatuves māksla", apakšprogrammu "Skaņu režija".
Reģistrēšanās papildus uzņemšanai - 23. augustā no plkst. 10.00 līdz 13.00.
Papildu prasību pārbaudes un iestājpārbaudījumi - 28.augustā.

Informācija par nepieciešamajiem dokumentiem, pārbaudījumu prasībām un citiem ar uzņemšanu saistītiem jautājumiem pieejama šeit.
Lasīt vairāk

Rīgā notiks pasaules kordziedāšanas ekspertu meistarklases

Eiropas koru olimpiādes laikā no 16. līdz 23. jūlijam Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā /JVLMA/ notiks četras meistarklases, sniedzot iespēju ikvienam, kurš...


Lasīt vairāk

Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss norisināsies Rīgā un Liepājā

 

Klasiskās mūzikas cienītājus Rīgā un Liepājā no 26. oktobra līdz 3. novembrim priecēs starptautiska...


Lasīt vairāk

Informācija par remontdarbiem JVLMA vasaras periodā

Šovasar ERAF projekta ietvaros JVLMA plānoti sekojoši remontdarbi:
- 013.,020.,403.,409.klasēs /18.07. - 18.08/;
- Sporta/horeogrāfijas zālē - jauno koka pakešu logu, aizsargrestu montāža un iekšējo/ārējo aiļu apdare /03.08.-22.08./;

Par pārējiem plānotiem darbiem sekos papildinformācija.


Lasīt vairāk

JVLMA jaunās pianistes gūst laurus konkursā Itālijā.

JVLMA profesionālā bakalaura studiju programmas "Instrumentālā mūzika", apakšprogrammas "Taustiņinstrumentu spēle", specializācijas "Klavierspēle" studentes Laura Balabane (doc. J. Žvikova klase) un Lelde Rasnace (prof. Kalnciema klase) ieguvušas dalītu 3. vietu 5. Starptautiskajā Iskijas pianistu konkursā, Itālijā.

Jauno pianistu sacensība ik gadu notiek uz Iskijas salas, netālu no Neapoles. Asociācijas "Note Sul Mare" organizētajā konkursā mūziķi no visas sacenšas solo klavierspēles un duetu kategorijās - JVLMA studentes godalgotās vietas ieguvušas solo klavierspēles E-kategorijā, mērojoties spēkiem ar divdesmit pianistiem no Itālijas, Japānas, Korejas, Krievijas, Azerbaidžānas, Albānijas, Taivānas un Čehijas.


Lasīt vairāk

Studiju līgumi ar RPIVA studējošajiem

JVLMA pateicas RPIVA studējošajiem par vēlmi turpināt studijas savās studiju programmās JVLMA paspārnē! Šobrīd JVLMA gatavo studiju līgumus profesionālā bakalaura studiju programmas “Mūzikas skolotājs” 24 studējošajiem, profesionālās bakalaura studiju programmas “Deju un ritmikas skolotājs” 49 studējošajiem, kā arī maģistra studiju programmas “Mūzikas pedagoģija” 10 maģistrantiem.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija studējošos aicinās uz līgumu slēgšanu pēc tam, kad no RPIVA tiks saņemta informācija par pavasara semestra studiju rezultātiem, kā arī par rotācijas rezultātiem (t.i., pēc 17. jūlija). Kā aizvien, aktuālā informācija tiks ievietota JVLMA mājaslapas sadaļā “RPIVA studentiem un docētājiem”.


Lasīt vairāk

Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss

Klasiskās mūzikas cienītājus Rīgā un Liepājā no 26. oktobra līdz 3. novembrim priecēs starptautiska jauno pianistu parāde. Divās solo kārtās JVLMA Lielajā zālē un fināla kārtā ar orķestri Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” talantīgi jaunieši muzicēs Jāzepa Vītola 7. starptautiskā pianistu konkursa ietvaros.

Konkursa organizāciju un atbalstu nodrošina četri valsts mēroga kultūras pīlāri – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, vecākais Baltijas valstu simfoniskās mūzikas kolektīvs – Liepājas Simfoniskais orķestris, dāsnie Latvijas labdarības projektu un kultūras norišu atbalstītāji Borisa un Ināras Teterevu fonds, kā arī valsts kultūrpolitikas centrs - Latvijas Republikas Kultūras ministrija.


Lasīt vairāk

JVLMA jaunais rektors- profesors Guntars Prānis

Trešdien, 21. jūnijā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Satversmes sapulces dalībnieku atbalstu JVLMA rektora amatā ievēlēts JVLMA Muzikoloģijas katedras profesors Guntars Prānis.

Kopš 2014. gada Guntars Prānis ir JVLMA Senāta priekšsēdētājs un kopš 2011. gada ir JVLMA Ētikas komisijas prieksšēdētājs. 2009. gadā ieguvis maģistra grādu muzikoloģijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, studiju ietvaros aktīvs pētniecības darbs Grācas Mūzikas augstskolā (Austrija).No 1989. -1993.g. studējis kordiriģēšanu JVLMA, pēc tam no 1993.-1995.g. kora un orķestra diriģēšanu, kā arī seno mūziku maģistra līmenī Vācijā.

Studējis seno mūziku Austrijā, Vācijā un Šveicē, īpaši pievēršoties viduslaiku mūzikai. Guntars Prānis ir pieprasīts lektors dažādos senās mūzikas kursos un konferencēs Latvijā un ārzemēs. Guntars Prānis ir senās mūzikas ansambļa "Schola Cantorum Riga" dibinātājs un vadītājs, ar ko veic aktīvu koncertdarbību Latvijā un ārzemēs (Austrija, Vācija, Beļģija, Norvēģija, Somija, Polija, Igaunija u.c.), kā arī ir ieskaņoti neskaitāmi mūzikas ierakstu albumi (par CD "Rīgas mesa" saņemta Latvijas Ierakstu gada balva). Par spilgtu koncertdarbību 2016. gadā ansamblis nominēts Latvijas Lielajai Mūzikas balvai.

Saskaņā ar Nolikumu par kārtību, kādā tiek organizētas rektora vēlēšanas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, līdz 2017. gada 23. maijam tika izsludināta kandidātu pieteikšanās uz JVLMA rektora amatu. Pretendēt uz amatu tika aicinātas personas, kas ir profesori – mūzikas nozares speciālisti, vai personas, kurām ir doktora zinātniskais grāds. Piesakoties uz amatu, kandidātiem, bija nepieciešams iesniegt JVLMA Satversmes sapulcei adresētu pieteikumu vēlēšanām, dzīves gājuma aprakstu, profesora statusu un/vai doktora zinātnisko grādu apliecinošā dokumenta kopiju, kā arī JVLMA attīstības programmu piecu gadu laika periodam sākot no 2017./2018. akadēmiskā gada sākuma


Lasīt vairāk

Latvijas Mūzikas akadēmijā vēsturisks moments

Latvijas Mūzikas akadēmijā šodien notika Izlaidumi. JVLMA Lielajā zālē svinīgā diplomu pasniegšanas ceremonijā izglītību apliecinošus dokumentus saņēma 135 bakalaura un maģistra studiju programmu absolventi, starp kuriem iezīmējas spoži, jau sevi pieteikuši, publikas atzīti mākslinieki un starptautisku konkursu laureāti.

Taču šo svētku brīdi paspilgtināja kāds īpašs notikums - mājās atgriezies JVLMA, senāk Latvijas Konservatorijas pirmais zīmogs. Ārlietu ministrija svinīgi nodeva Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai vēsturisko Latvijas Konservatorijas spiedogu, kas sākotnēji glabāts sūtniecībā - pēc tam Latvijas vēstniecībā - ASV.

Iespējams, ka pirmais Latvijas Konservatorijas rektors Jāzeps Vītols, 1944. gadā, dodoties bēgļu gaitās kopā ar sievu Anniju Vītolu, spiedogu paņēmis līdzi.
Pēc J. Vītola nāves Annija Vītols emigrēja uz Ņujorku, spiedogu ņemot līdzi un vēlāk to nododot Latvijas sūtniecībai Vašingtonā.Lasīt vairāk