JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Arhīvs

JVLMA un LMT gada balva 2017. Pasniegšanas ceremonija un koncerts. Tiešraide no 18:00.

Tiešraidi nodrošina LMT STRAUME.
Lasīt vairāk

Studējošo pašpārvaldes aptauja

Neskatoties uz to, ka valsts atvēl sportam augstskolā uz vienu studējošo 5,69 EUR gadā, par savu veselību atbildam paši un nauda šeit nav galvenais! SP ar mērķi attīstīt kustīgas aktivitātes JVLMA vēlas dzirdēt Jūsu viedokli par sportu mūsu alma mater. Lūdzam aizpildīt šo anketu, tā ir tiešām īsa un prasīs vien pāris minūtes Jūsu laika!

Paldies!
Jūsu SP


Lasīt vairāk

24. janvārī informatīva tikšanās par izmaiņām algas nodokļu likumdošanā

Ņemot vērā 2018. gada izmaiņas algu nodokļu likumdošanā, aicinām visus interesentus 24.janvārī. plkst.14.00 JVLMA 231.telpā uz informatīvu tikšanos par aktuālajām izmaiņām. 

Tikšanās...


Lasīt vairāk

Pieteikšanās konferencei Muzikoloģija+ līdz 2018. gada 1. februārim

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Zinātniskās pētniecības centrs un Muzikoloģijas katedra 2018. gada 19. – 21. aprīlī rīko zinātnisko konferenci Muzikoloģija+ Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas...


Lasīt vairāk

Kabuki dejas izrāde Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē

Japānas vēstniecība aicina apmeklēt Kabuki dejas izrādi, kurā uzstāsies kabuki dejas izpildītājs Takamasa Fudžima, kurš aktīvi darbojas gan Japānā, gan ārpus tās.
Izrāde notiks...


Lasīt vairāk

JVLMA apsveikums Ziemassvētkos un Jaunajā gadā!


Lasīt vairāk

Klašu izmantošana no 2017. gada 23. decembra līdz 2018. gada 1. janvārim

No š.g. 23.decembra līdz 2018.gada 1.janvārim noteikti šādi klašu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:

  • Sestdien, 23.12.2017.g.  –...

Lasīt vairāk

Klašu izmantošanas laiki no 2018. gada 2. janvāra līdz 21. janvārim un no 22.janvāra līdz 28. janvārim

No 2018.gada 2.janvāra līdz 21.janvārim noteikti šādi klašu izmantošanas laikus Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:

-         ...


Lasīt vairāk

Jaungada sveiciens

Dr. Izolde Zīversa Preisa (ASV) sūta visai Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas saimei veiksmes un radošuma vēlējumus Jaunajā 2018. gadā. Īpašs sveiciens prof. O. Zīversa vārdā nosauktās mecenātu balvas...


Lasīt vairāk

Studējošo pašpārvaldes vēlēšanu rezultāti

20. decembrī norisinājās JVLMA studējošo kopsapulce, kur līdz ar dažādiem citiem darba kārtības jautājumiem notika arī Studējošo pašpārvaldes vēlēšanas. Iepriekš izsludinātajā pieteikšanās laikā interesi strādāt Studējošo pašpārvaldē izrādīja 12 kandidāti, no kuriem saskaņā ar pašpārvaldes nolikumu un Kopsapulces lēmumu tika ievēlēti pieci:


Lasīt vairāk

Priecīgus svētkus!


Lasīt vairāk

Maģistrantu diplomreferātu aizstāvēšanas norise

Uzmanību - 3. semestra maģistranti! Maģistra diplomreferātu aizstāvēšana 2018.gada 16.-18. janvārī JVLMA 120. klasē notiks šādā secībā.


Lasīt vairāk

JVLMA prof. Artis Sīmanis saņem Goda profesora titulu Baltkrievijas Mūzikas akadēmijā

15. decembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors un bijušais rektors Artis Sīmanis saņēma Baltkrievijas Mūzikas akadēmijas Goda profesora titulu. Tituls tika piešķirts Baltkrievijas Mūzikas akadēmijas 85 gadu jubilejas svinībās.

Svinībās piedalījās arī JVLMA rektors prof. Guntars Prānis.

No sirds priecājamies un apsveicam prof. Arti Sīmani!


Lasīt vairāk

JVLMA Džeza mūzikas studenti katedras vadītāja Indriķa Veitnera vadībā piedalījušies projektā LAT-EST Vīlandē

No 6. līdz 8. decembrim JVLMA Džeza katedras studenti viesojās Igaunijas pilsētā Vīlandē, lai piedalītos programmas NordPlus intensīvajā projektā sadarbībā ar Vīlandes Kultūras akadēmijas Mūzikas nodaļu.

LAT-EST ir ilglaicīgs sadarbības projekts, kura ietvaros reizi gadā studentu grupa uz vairākām dienām dodas uz vienu no augstskolām, veido studentu kombo un pieredzējušu pedagogu vadībā gatavo daudzveidīgu koncertprogrammu.


Lasīt vairāk

JVLMA docētāju aptauja par administratīvo noslodzi

Uzmanību docētājiem! Lūgums aizpildīt docētāju aptaujas anketu par administratīvo noslodzi, studiju dokumentācijas organizēšanas kārtības uzlabošanas nolūkos. Paldies!


Lasīt vairāk

UZMANĪBU!!!

Informējam, ka no š.g. 8. decembra, sakarā ar vestibila labiekārtošanas darbiem, iespējami īslaicīgi traucējumi/pārtraukumi reģistrējoties Asimut sistēmā un saņemot telpu atslēgas.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām un lūdzam būt iecietīgiem!


Lasīt vairāk

Radošo braucienu finansējums

Lai piedalītos Studējošo pašpārvaldes Radošo braucienu finansēšanas konkursa decembra izvērtēšanā, pieteikumi jāiesniedz līdz 18. decembra plkst. 15:00 Studiju programmu direkcijas darba koordinatorei 101. telpā.

Visa nepieciešamā informācija atrodama nolikumā! Radošo braucienu finansēšanas konkursa izvērtēšana un rezultātu paziņošana notiks laikā no 19.–22. decembrim. Rakstot pieteikumu, pārliecinies, vai viss ir aizpildīts precīzi! Konkursa nolikums un pieteikuma forma atrodama www.jvlma.lv


Lasīt vairāk

JVLMA Studējošo pašpārvaldes vēlēšanas

JVLMA Studējošo pašpārvalde izsludina Pašpārvaldes locekļu vēlēšanas un studējošo Kopsapulci. Studējošajie, kuri vēlas iesaistīties pašpārvaldē ir jāiesūta pieteikumus līdz 11. decembra plkst. 15:00 uz e-pasta adresi pasparvalde@jvlma.lv. Pieteikumā jānorāda: vārds, uzvārds, programma, semestris un motivācija piedalīties pašpārvaldes darbam.

Studējošo Kopsapulce notiks 20.decembrī plkst. 14:30 231.kabinetā. Pie klinģera un tējas tases balsosim par SP jaunajiem locekļiem un iepazīsimies ar visiem tuvāk. Jautājumu gadījumā vērsties pie Artūra Liepiņa - arturs.liepins@jvlma.lv


Lasīt vairāk

Igaunijas kordiriģenšu koris koncertēs Mūzikas akadēmijā

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē sestdien, 9. decembrī plkst. 18.00 uzstāsties Igaunijas kordiriģenšu koris, kas nākamajā gadā svinēs savu trīsdesmito jubileju....


Lasīt vairāk

JVLMA notiks Orchestre de Paris vadošā sitaminstrumentālista Frédéric Macarez meistarklases

Šī gada 8. un 9. decembrī JVLMA aicina sitaminstrumentālistus un citus interesentus uz Frédéric Macarez (Frederika Makareza) meistarklasēm.

Lasīt vairāk

Rīgas Saksofonu kvartets rīko meistarklašu un koncertu ciklu “Nāc, muzicēsim kopā” Latvijas mūzikas skolās

Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas Latvijai 100 un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Radošo projektu atbalstam , Rīgas Saksofonu kvartets (RSK) sadarbībā ar Latvijas reģionu mūzikas skolām organizē meistarklašu un koncertu ciklu jaunajiem mūziķiem “Nāc, muzicēsim kopā”.

"Mēs vēlamies tieši uzrunāt attālu reģionu mūzikas skolu audzēkņus - potenciālos jaunos mūziķus, iesaistot viņus kopējā muzicēšanā. Projekta ideja sevī ietver meistarklašu organizēšanu vietējās mūzikas skolas un reģiona jaunajiem saksofonistiem ar kopīgu noslēguma koncertu, kurā uzstājas gan RSK, gan skolu audzēkņi, noslēgumā veidojot apvienotu saksofonu ansambli."- par ideju stāsta kvarteta mūziķi.

2017. gada izskaņā ieplānoti četri šādi pasākumi. Pirmais jau izskanējis 19. oktobrī Krāslavas mūzikas skolā. Vēl priekšā RSK viesošanās:


Lasīt vairāk

5. decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā saruna ar JVLMA rektoru prof. Guntaru Prāni- "Lutera mūzika un Burkards Valdiss"

2017. gada 5. decembrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Virtakas klasē (1. stāvā) notiks saruna ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoru, muzikologu un senās mūzikas pētnieku profesoru Guntaru Prāni par tēmu-  "Lutera mūzika un Burkards Valdiss"


Lasīt vairāk

Mūsu absolventi gūst panākumus prestižajā Sergeja Taņejeva kameransambļu konkursā Krievijā

Roksanas Tarvides un Kaspara Bumbiša klavieru duets prestižajā Sergeja Taņejeva kameransambļu konkursā Kalugā ieguvis otro vietu, kā arī trīs speciālbalvas –
Lasīt vairāk

Orķestris Sinfonia Concertante aicina uz koncertu Flautissimo!

4. decembra vakarā, orķestra Sinfonia Concertante cikla Meistari un mācekļi koncertā Flautissimo! mums būs iespēja tikties ar trīs paaudžu izciliem flautistiem.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas emeritēto profesoru Vilni Strautiņu vairākas flautistu paaudzes vislielākajā cieņā un mīlestībā uzrunā ar vārdu “Skolotāj”. Viņu vidū arī Ilona Meija, kura pati nu jau daudziem jaunajiem flautistiem ir lielisks piemērs un paraugs, kurā apvienojas universāla mūziķa īpašības – spēja ar savu filigrāno spēli papildināt orķestra skanējumu, būt iejūtīgai un izsmalcinātai partnerei kamermūzikā, kā arī uzmirdzēt solo visa orķestra un klausītāju priekšā.


Lasīt vairāk

JVLMA simfoniskais orķestris muzicēs diriģenta Normunda Šnē vadībā

Sestdien, 2. decembrī plkst. 16.00 JVLMA Lielajā zālē Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfoniskais orķestris aicina visus mūzikas interesentus uz savu nākamo koncertu. Šajā...


Lasīt vairāk

Mūsējie ir visur! Agnese Egliņa Āfrikā

Pianiste, Instrumenta spēles skolotāju katedras docente Agnese Egliņa 2017. gadā vairākkārt apmeklēja Dienvidāfrikas Republiku un Zambiju, sniedzot koncertus un meistarklases.

Lasīt vairāk

Zināmi JVLMA Gada balvas 2017 laureāti

22. novembra Senāta sēdē noskaidroti 2017. gada JVLMA Gada balvas laureāti. Šogad Gada balva labākajam mācībspēkam ir piešķirta JVLMA Operas klases vadītājam prof. Viesturam Gailim. Gada balva jaunajam mūziķim, kā ik gadu, saņems 2 studenti:  Kordiriģēšanas katedras 3. semestra maģistra studiju programmas students Jurģis Cābulis un Stīgu instrumentu katedras 3. semestra maģistra studiju programmas students Pēteris Trasuns.

No sirds apsveicam laureātus un novēlam radošus panākumus arī turpmāk!

Gada balvas saņēmējus sveiksim JVLMA dzimšanas dienas svinībās 2018. gada 11. janvārī.


Lasīt vairāk

JVLMA notiks kontrabasista Christian Meaas Svendsen meistarklase

Šo sestdien, 25. novembrī plkst. 12:00 JVLMA Džeza klasē /328. telpā/ notiks norvēģu džeza kontrabasista Christian Meaas Svendsen meistarklase. Meistarklase notiek sadarbībā...


Lasīt vairāk

JVLMA rektora prof. Guntara Prāņa dalība 44. Eiropas mūzikas skolu un augstskolu asociācijas rīkotajā kongresā

No š.g. 9. līdz 11. novembrim JVLMA rektors prof. Guntars Prānis piedalījās 44. Eiropas mūzikas skolu un augstskolu asociācijas rīkotajā kongresā Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā, kura moto un galvenā tēma šogad bija “Vadība mākslā un māksla vadīt”.

Kongresā piedalījās mūzikas skolu un augstākās izglītības iestāžu vadītāji no visas Eiropas, un tā programma sevī ietvēra lekcijas un seminārus par visdažādākajām tēmām no mūzikas un politikas attiecībām līdz mūzikas izglītības iestāžu vadības principiem nākotnē


Lasīt vairāk

Konkurss YAMAHA stipendija 2018 – klarnetes spēles studentiem

Jau 24. reizi, pateicoties sadarbībai ar japāņu mūzikas instrumentu ražotāju – kompāniju Yamaha, Mūzikas akadēmijai ir iespēja atbalstīt vienu studentu, piešķirot...


Lasīt vairāk

Side by Side ar Amsterdamas Royal Concertgebouw orķestri

Amsterdamas Royal Concertgebouw orķestris šajā koncertsezonā uzsāka projektu RCO meets Europe, kura mērķis ir nodot savu muzikālo mantojumu jaunākajai paaudzei. ...


Lasīt vairāk

Simtā operas Ansītis un Grietiņa izrāde tiešraidē

JVLMA Operstudija „Figaro” šodien plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē svinēs Engelberta Humperdinka operas „Ansītis un Grietiņa” iestudējuma 100. izrādi. JVLMA vokālās mūzikas studentu iemiesoti, izrādes varoņi priecējuši bērnus kopš 1996. gada un šī – simtā - būs pēdējā šīs operas izrāde. Tos, kuriem nebūs iespējas noskatīties jubilejas izrādi klātienē, aicinām pievienoties svinībām interneta tiešraidē JVLMA Facebook profilā /Jāzepa Vītola Lma/. Jauku skatīšanos!


Lasīt vairāk

Marijas Elizabetes Sīgeres meistarklase vokālajā mākslā

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija aicina vokālās mākslas cienītājus uz mecosoprāna Marijas Elizabetes Sīgeres meistarklasi JVLMA Lielajā zālē 21. novembrī plkst.11.00 un 209. telpā plkst.15.00, kurā JVLMA Vokālās katedras studējošie izpildīs V.A. Mocarta, Ž. Bizē, Š. Guno, G. Forē, Dž. Pučīni un citu komponistu operu ārijas. Dziedātāja komentē gaidāmās meistarklases: "Priecāšos par iespēju strādāt ar JVLMA vokālistiem, kā arī dalīties zināšanās par dziedātāja profesijas praktisko pusi mūsdienu pasaulē. Šobrīd izcilu vokālistu kļūst aizvien vairāk, tādēļ jaunajiem māksliniekiem ļoti svarīgi apzināt un attīstīt tieši sava talanta īpašās un individuālās iezīmes."


Lasīt vairāk

Igaunijas Nacionālais muzejs svinēs Latvijas dzimšanas dienu ar JVLMA studentu vadīta kora koncertu un piedāvās pamatekspozīciju latviešu valodā

Sākot no 18. novembra, Latvijas Republikas 99. gadadienā Igaunijas Nacionālais muzejs (Eesti Rahva Muuseum) Tartu, kas atzīts par modernāko muzeju Ziemeļeiropā, saviem apmeklētājiem...


Lasīt vairāk

‘’LULU bērniem’’ – operas un baleti pašiem mazākajiem

"LULU bērniem’’ nu jau kļuvis par neatņemamu sezonas notikumu tiem vecākiem un bērniem, kuri vēlas sadraudzēties ar laikmetīgās operas un baleta pasauli. Arī šoziem...


Lasīt vairāk

JVLMA jaunās mūzikas ansamblis atklāj festivālu Crossroads Zalcburgā

Starp JVLMA un Zalcburgas Mozarteum universitātes kompozīcijas katedrām pastāv ilga un cieša sadarbība. Jau vairākas reizes JVLMA viesojušies šīs augstskolas profesori...


Lasīt vairāk

E. Humperdinks opera bērniem "Ansītis un Grietiņa". 100-tā (pēdējā) izrāde

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Operstudija „Figaro” 2017. gada 17. novembrī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē svinēs Engelberta Humperdinka operas „Ansītis...


Lasīt vairāk

UZMANĪBU!!!

Tehnisku iemeslu dēļ Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija š.g. 12. novembrī būs SLĒGTA!


Lasīt vairāk

Līgas Griķes panākumi 3. Starptautiskajā Dž. Geršvina Mūzikas konkursā Ņujorkā

JVLMA lektores Andas Eglites Kokles klases studente Līga Griķe novembra sākumā ar Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalstu piedalījās 3. Starptautiskajā Dž. Geršvina Mūzikas konkursā Ņujorkā, ASV, un ļoti spēcīgā konkurencē starp vijolniekiem, čellistiem, arfistiem, izturot trīs atlases kārtas, ieguva Finālista diplomu un žūrijas speciālo diplomu par "unikālā instrumenta - kokles" spēli!

No sirds apsveicam Līgu un viņas pedagogus


Lasīt vairāk

RSU jauktais koris “Rīga” un Rīgas Saksofonu kvartets ar koncertu sveiks komponistu Ēriku Ešenvaldu

Iekļaujoties Ērika Ešenvalda 40 gadu jubilejas pasākumu sērijā, Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris “Rīga”, Rīgas Saksofonu kvartets un ērģelniece Kristīne...


Lasīt vairāk

Noslēdzies Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss!

Pēc aizvadītas spraigas un emocionāli piesātinātas nedēļas Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss noslēdzies Liepājā. Starptautiskā žūrija konkursa "Grand Prix" un 3000 eiro lielo Borisa un Ināras Teterevu fonda naudas balvu piešķīra 21 gadus jaunajam pianistam Aleksandram Kašpurinam no Krievijas. Aleksandrs kļuva arī par labāko Jāzepa Vītola skaņdarbu interpretu, kā arī ieguva iespēju tuvākajā koncertsezonā vēlreiz uzstāties kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri.


Lasīt vairāk

JVLMA notiks trompetista, pianista un džeza komponista Sebastian Studnitzky meistarklase

Otrdien, 7. novembrī no plkst. 15.00 līdz 17.00 JVLMA 328. džeza klasē  notiks vācu trompetista, pianista un džeza komponista Sebastian Studnitzky meistarklase. Meistarklases...


Lasīt vairāk

Mūzikas akadēmijā notiks Nacionālo bruņoto spēku klarnešu kvarteta “Quattro Differente” koncerts “Vasaras smaržas”

Otrdien, 7. novembrī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē notiks Nacionālo bruņoto spēku klarnešu kvarteta “Quattro Differente” koncerts...


Lasīt vairāk

Noslēpumains stāsts par nepiepildītu sapni kamermūzikas koncertā “Tālajai mīļotajai”

2. novembrī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē notiks koncerts “Tālajai mīļotajai”, kurā skanēs Franča Šūberta, Ludviga van Bēthovena...


Lasīt vairāk

JVLMA simfoniskais orķestris atgriezies no festivāla INTERMEZZO Viļņā

Svētdien, 29. oktobrī, festivāla INTERMEZZO ietvaros, JVLMA simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā sniedza koncertu Viļņā. Festivāls ir vērienīgs starptautisks klasiskās...


Lasīt vairāk

Uz Brēmeni devušies JVLMA un Rīgas Melngalvju brālības kopīgi rīkotā kamermūzikas koncertprogrammu konkursa uzvarētāji

Šajās dienās nelielā koncertturnejā uz Brēmeni devušies divi JVLMA studentu un maģistrantu trio. Šī gada aprīlī notikušajā Rīgas Melngalvju brālības kamermūzikas...


Lasīt vairāk

V. Vidzemnieces vieslekcija Kenjonas koledžā

Valda Vidzemniece no š.g. 19. līdz 22. oktobrim piedalījās CORD (Congress on Research in Dance) un SDHS (Society of Dance History Scholars) konferencē Kolumbusā (ASV), kā arī sniedza...


Lasīt vairāk

Noskaidroti Jāzepa Vītola 7. starptautiskā pianistu konkursa finālisti

Jāzepa Vītola 7. starptautiskā pianistu konkursa finālā iekļuvuši seši konkursanti:

Iļja Domņins (Latvija)
Aleksandr Kashpurin (Russia)
Darya Koval (Belarus)
Marina Kan (Norway)
Anton Yashkin (Russia)
Rihards Plešanovs (Latvija)

Atgādinām, ka konkursa fināls notiks Liepājā, koncertzālē "Lielais dzintars" 1. un 2. novembrī plkst.18.00,  finālistiem uzstājoties kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Gintara Rinkēviča vadībā. Finālā izskanēs klavierkoncerti - F. Šopēna Otrais koncerts fa minorā op. 21, S. Rahmaņinova Otrais koncerts do minorā op. 18, S. Prokofjeva Otrais koncerts sol minorā op. 16, S. Rahmaņinova Trešais koncerts re minorā op. 30, vēlreiz S. Rahmaņinova Otrais koncerts do minorā op. 18 un F. Lista Pirmais koncerts Mi bemol mažorā S. 124.

Konkursa noslēguma koncerts un laureātu apbalvošana notiks 3. novembrī plkst. 19.00.

Biļetes uz finālu un noslēguma koncertu  - "Biļešu paradīzes" kasēs

Lasīt vairāk

Diriģents Jurģis Cābulis uzvar prestižā kordiriģentu konkursā Lietuvā

Pagājušajā nedēļā no 24. līdz 27. oktobrim Viļņā, Lietuvā norisinājās 3. Starptautiskais Juozas Naujalis kordiriģentu konkurss, kurā triumfējis latviešu kordiriģents Jurģis Cābulis, sīvā konkurencē izcīnot pirmo vietu.
Lietuviešu komponista un kordiriģenta Juoza Naujalis vārdā nosauktajā konkursā dalībai aicināti kordiriģenti no visas pasaules, vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Šajā gadā konkurss ieguva īpaši starptautisku rezonansi, pulcinot dalībniekus no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Lielbritānijas, Austrijas, Polijas, Slovēnijas un Šveices. Sīvajā konkurencē Jurģis Cābulis ieguvis pirmo vietu, kā arī specbalvu par labāko J. Naujalis kora motetes interpretāciju. Finālistu pulkā bija arī latviešu diriģente Krista Audere, kas ieguva ceturto vietu un speciālbalvu par labāko Lietuvas mūsdienu komponistu skaņdarba atskaņojumu. Konkursā veiksmīgi startēja arī latviete Nora Žeigure


Lasīt vairāk

JVLMA prof. Artis Sīmanis saņem Borisa un Ināras Teterevu fonda apbalvojumu

Izcilajam mūziķim, pedagogam un ilgstošam J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas dzīves vadītājam profesoram Artim Sīmanim piešķirts Borisa un Ināras Teterevu fonda apbalvojums. Tas svinīgi pasniegts 26. oktobrī,  Jāzepa Vītola 7. starptautiskā pianistu konkursa atklāšanas pasākumā.

Apbalvojums profesoram Artim Sīmanim piešķirts par ieguldījumu kvalitatīvas izglītības veidošanā, attīstot akadēmiju kā atvērtu platformu Latvijas un pasaules mūzikas vērtībām un nodrošinot nenogurstošu atbalstu jaunajiem mūziķiem to ceļā uz starptautiskiem panākumiem.

“Laiks kopš 2007. gada, kad Arti Sīmani ievēlēja par rektoru, ir bijis nopietnu un tālredzīgu pārmaiņu pilns. Šie desmit Arta Sīmaņa gadi akadēmijā ir ielikuši pamatus neatgriezeniskai attīstībai,” teica Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskā telpā” kuratore Helēna Demakova Goda zīmes pasniegšanā


Lasīt vairāk