JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Arhīvs

Izsludināta pieteikšanās jaunā Baltijas džeza festivāla “Škiuņa džezs” meistarklasēm

No 28. līdz 31. augustam Rēzeknes novada Lūznavas muižā notiks pirmais Baltijas džeza festivāls “Škiuņa džezs”, kura mērķis ir veicināt interesi par džeza mūziku, rosināt topošo un esošo džeza mūziķu sadarbību, kā arī izdzīvot džeza mūzikas burvību Latgalē, īpašajā Lūznavas muižas kompleksa vidē. Šobrīd tiek izsludināta pieteikšanās festivāla meistarklasēm, kuru varēs veikt līdz 15. jūnijam.

Festivāla meistarklasēs aicināti piedalīties džeza mūzikas interesenti – mūzikas skolu un augstskolu studenti, topošie mūziķi un citi džeza entuziasti. Festivālā notiks meistarklases džeza mūzikas profesionāļu vadībā, vakaros paredzētas festivāla dalībnieku kopīgas džema sesijas, kā arī džeza mūzikas koncerti.


Lasīt vairāk

Noslēdzies Kompozīcijas studentu jaundarbu konkurss

Ceturtdien, 16.maijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT Kamerzālē izskanēja Kompozīcijas studentu JAUNDARBU KONKURSS. Jau devīto gadu konkursu rīko Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Pētera Vaska fondu.

Konkursa mērķis ir veicināt topošo komponistu jaunradi kamermūzikas žanros. Jaundarbi tika rakstīti stīgu duetam – vijolei un čellam, līdz ar to konkurss notika Kompozīcijas katedras sadarbībā ar Stīgu instrumentu katedru. Skaņdarbus vērtēja komponisti Pēteris Vasks, Indra Riše un muzikoloģe Baiba Kurpniece.


Lasīt vairāk

Saksofonista Arta Sīmaņa un viņa audzēkņu sniegumā izskanēs vairāku latviešu komponistu jaundarbi

21. maija vakarā plkst. 19.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē kamerorķestris Sinfonia Concertante diriģenta Jāņa Stafecka vadībā ciklā Meistari un mācekļi aicina uz koncertu Artis sakso’fon Sīmanis, kurā saksofonspēles profesors uzstāsies kopā ar saviem jaunākajiem kolēģiem - JVLMA Saksofona spēles klases studentiem un absolventiem. Programmā - pasaules un Latvijas mūzika saksofonam un stīgu orķestrim.

Artis Sīmanis ir pirmais Latvijas mūziķis, kurš ieguvis augstskolu absolvējuša saksofonista diplomu un līdz ar to tiesības šī instrumenta spēli mācīt citiem. Lai tiktu pie šādas kvalifikācijas, studējis Sanktpēterburgā (tolaik Ļeņingradā) – Nikolaja Rimska-Korsakova konservatorijā, ko absolvējis 1986. gadā, un Dānijas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā. Deviņdesmito gadu sākumā izveidojis Saksofona spēles klasi JVLMA, kuru absolvējuši tādi publikas mīlēti mūziķi kā Oskars Petrauskis, Arvīds Kazlausks, Gints Pabērzs, Renārs Lācis, Ilze Lejiņa un daudzi citi. Kopā ar saviem studentiem radījis Rīgas Saksofonu kvartetu - tajā savulaik spēlējuši un joprojām spēlē daudzi no izcilākajiem Latvijas saksofonistiem.


Lasīt vairāk

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Zinātniskās padomes informācija.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas

Zinātniskās padomes informācija

Par zinātniskā personāla vēlēšanu...


Lasīt vairāk

Informācija 4. un 6. semestra bakalauriem

Līdz š.g. 30. maijam ir jāizdara izvēle par studiju kursa Mūzikas vēsture un teorija vēlamajām tematiskajām daļām, kas tiks apgūtas nākamajā akadēmiskajā gadā!

Studiju kursa Mūzikas vēsture un teorija izvēles tematiskās daļas nākamajam akadēmiskajam gadam studenti izvēlas atsevišķi katram semestrim. Tas nozīmē, ka ir iespēja apgūt divas tematiskās daļas – katru savā semestrī.

Studiju kursa Mūzikas vēsture un teorija izvēles tematisko daļu anotācijas pieejamas JVLMA bibliotēkas grāmatu nodaļā, “jvlma” e-pastos, kā arī mājaslapā www.jvlma.lv (Dokumenti – Veidlapas – Studiju kursa Mūzikas vēsture un teorija tematisko daļu anotācijas un iesniegums).


Lasīt vairāk

Mūsu maģistranti un profesori starptautiskā festivālā un ECMTA konferencē Lisabonā

40. Baltijas Valstu mūzikas augstskolu studentu kameransambļu festivālā, kas Eiropas Kamermūzikas pedagogu asociācijas ECMTA konferences ietvaros notika Lisabonas mūzikas augstskolā /Escola Superior de Musica de Lisboa/ no 26. līdz 28.aprīlim, ar spožiem panākumiem piedalījās profesoru Gunāra Larsena un Alda Liepiņa maģistranšu Klavieru trio Vīzija – vijolniece Kristiāna Ozoliņa, čelliste Dārta Svētiņa un pianiste Sintija Šteinkopfa. Festivāla koncertos spēlēja dažādu sastāvu kameransambļi no piecām dalībvalstīm: Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas, Friderika Šopēna Mūzikas universitātes /Varšava/, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Lisabonas mūzikas augstskolas /Portugāle/. Klavieru trio Vīzija noslēguma koncertā, kas notika slavenā Calouste Gulbenkian fonda Kamerzālē, artistiski, pārliecinoši un spilgti atskaņoja Jozefa Haidna un Maijas Eifeldes klavieru trio, saņemot nedalītu klausītāju atzinību.


Lasīt vairāk

JVLMA Zinātniskās padomes informācija

Par pretendentu pielaišanu pie zinātniskā personāla vēlēšanām 2019. gada 15. maijā skatīt šeit.

...
Lasīt vairāk

JVLMA Klavieru katedras pārstāvji apmeklē Antona Bruknera mūzikas augstskolu

JVLMA Klavieru katedras pārstāvji prof. Juris Kalnciems un doc. Toms Ostrovskis no 6. līdz 10. maijam ar meistarklasēm viesojās Antona Bruknera mūzikas augstskolā Lincā, Austrijā. Ar studējošajiem no Rumānijas, Taivānas, Krievijas, Austrijas, Vācijas, Serbijas un Slovēnijas noritēja radošs darbs pie J. Haidna, J. Brāmsa, L. van Bēthovena, V.A. Mocarta, F. Lista, A. Skrjabina, F. Mendelsona, K. Debisī, un citu komponistu klavierdarbiem.


Lasīt vairāk

JVLMA sniegs meistarklases simfoniskā orķestra diriģents Ajtony Csaba

Daudzveidīgs diriģents, komponists un pētnieks ar talantu piesaistīt auditorijas uzmanību, emocijas un intelektu, Ajtony Csaba ir pārdomas rosinošs un ar iztēli apveltīts mākslinieks.

Būdams divu orķestru mākslinieciskais vadītājs un diriģents Viktorijā (Kanādā) un Vīnē, viņš labi orientējas simfonisko orķestru finesēs divos kontinentos. Csaba ir strādājis ar vairākiem pasaules vadošajiem orķestriem – Frankfurtes Radio orķestri, Toronto simfonisko orķestri, Vīnes Radio un Vroclavas Filharmonijas orķestriem, kā arī ar gandrīz visiem Ungārijas orķestriem.


Lasīt vairāk

Ilze Urbāne sniedz meistarklases un koncertē Milānā

No 3. līdz 6. maijam JVLMA Flautas spēles docente Ilze Urbāne sniedza meistarklases un koncertu Civica Scuola di Musica Claudio Abbado Milānā.

Koncertā kopā ar itāļu kolēģiem Flavio Alciati, Valteru Batagliolu un mūsu studentiem jau pazīstamo Rafaeli Trevizani Ilze atskaņoja Johana Sebastiana Baha, Zigfrīda Karga-Elerta, Kloda Debisī, Džūlio Bričialdi un Pētera Vaska mūziku, par ko itāļu kolēģiem un studentiem Ilze bija sagatavojusi arī prezentāciju.


Lasīt vairāk

Aicinām uz ritmikas meistarklasēm

Aicinā uz  Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslas  universitātes ritmikas profesoru Elizabetes  Orlovskas / Elisabeth Orlowsky/, Verēnas  Caineres /Verena Zeiner/...


Lasīt vairāk

JVLMA Profesoru padomes informācija

Par akadēmiskā personāla vēlēšanu rezultātiem 2019. gada 8. maijā skatīt šeit

...


Lasīt vairāk

JVLMA Studējošo pašpārvalde izsludina pieteikšanos MAIJA Radošo braucienu finansēšanas konkursam!

Lai piedalītos konkursa 2019. gada maija izvērtēšanā, pieteikumi jāiesniedz līdz 22. maija plkst. 15.00 Studiju programmu direkcijas sekretārei 101. telpā.


Lasīt vairāk

Noskaidroti pirmie AS "Latvijas Finieris" stipendijas ieguvēji

3. maijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā tika noteikti pirmie AS “Latvijas Finieris” stipendijas ieguvēji, nodrošinot izdevumu segšanu radošajai un profesionālajai pilnveidei. 


Lasīt vairāk

Informācija 4. semestra maģistrantiem!

Valsts pārbaudījums Maģistra diplomreferāta aizstāvēšana notiks 2019. gada 14. un 16. maijā 205. klasē. 

Uzstāšanās kārtību skatīt šeit.


Lasīt vairāk

JVLMA aicina uz Oleva Muskas lekciju

8. maijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 319. auditorijā viesosies igauņu eksperimentāli-elektroniskās folkmūzikas pionieris un komponists Olev Muska.


Lasīt vairāk

JVLMA Profesoru padomes informācija

Sakarā ar izsludinātajām vēlēšanām uz vakantajiem akadēmiskajiem amatiem (no 2019. gada 1. septembra uz 6 gadiem) ir izvērtēta pretendentu dokumentu atbilstība prasībām.  Tiek izsludinātas tiesības piedalīties...


Lasīt vairāk

7. maijā JVLMA notiks ģitārista Ādama Mareca koncerts

7. maijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija aicina uz ģitārista Ādama Mareca /Adam Marec, Slovākija/ koncertu "Skan klasiskā ģitāra".


Lasīt vairāk

JVLMA izsludina pieteikšanos uz AKADĒMISKAJIEM AMATIEM

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija izsludina pieteikšanos uz akadēmiskajiem amatiem:

  • docenta amats (2 vakances).

Lasīt vairāk

7. maijā JVLMA notiks prof. Kevina K. Kārnsa priekšlasījums

7. maijā plkst. 14.10 231. auditorijā notiks Emorija Universitātes profesora Kevina K. Kārnsa (Kevin C. Karnes) priekšlasījums Arvo Pärt, Hardijs Lediņš, and the Ritual Moment in Riga, October 1977.


Lasīt vairāk

30. aprīlī JVLMA un RDKS bigbends aicina uz koncertu

30. aprīlis ir Starptautiskā džeza diena, kad Latvijas koncertzāles pieskandina dažādas džeza mūzikas programmas. Arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija /JVLMA/ aicina uz nu jau tradicionālu JVLMA un Rīgas Doma kora skolas /RDKS/ apvienotā bigbenda koncertu Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē diriģenta Dāvja Jurkas vadībā.


Lasīt vairāk

JVLMA Senāta informācija

Par akadēmiskā personāla vēlēšanu rezultātiem 2019. gada 24. aprīlī skatīt šeit

...
Lasīt vairāk

JVLMA notiks zinātniskā konference

26. aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Zinātniskās pētniecības centrs aicina uz zinātnisko konferenci “Latvijas mūzikas vēstures krustpunkti: 17. un 18. gadsimts”.


Lasīt vairāk

"Es neesmu klaidonis. Komponistam Tālivaldim Ķeniņam - 100"


   Otrdien, 23. aprīlī plkst. 18.00 JVLMA Ērģeļu zālē Mūzikas akadēmija aicina uz komponista Tālivalža Ķeniņa 100 gadu jubilejas atcerei veltītu kamermūzikas koncertu. Godinot...


Lasīt vairāk

JVLMA simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerti Aucē un Rīgā

Aprīļa beigās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfoniskais orķestris un tā mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons, visus mūzikas mīļotājus aicina uz diviem simfoniskās mūzikas koncertiem Aucē un Rīgā. Pirmais koncerts “Plecu pie pleca” notiks 26. aprīlī plkst. 18.00 Auces Kultūras namā, kur, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, JVLMA simfoniskā orķestra mūziķi plecu pie pleca uzstāsies kopā ar Auces un Dobeles mūzikas skolu audzēkņiem, solists Mārtiņš Turss /čells/. Dienu vēlāk, 27. aprīlī, plkst. 17.00 Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē izskanēs JVLMA simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts “1+1+1”, solists Marks Viļenskis /čells/.


Lasīt vairāk

Mūzikas akadēmijas operstudija “Figaro” aicina uz komiskās operas pirmizrādēm

Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija “Figaro”, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, aicina uz divām Džovanni Paizjello komiskās operas “Dzirnavniece” pirmizrādēm Latvijā – 24. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā un 26. aprīlī plkst. 18.00 Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē.


Lasīt vairāk

Priecīgus svētkus!


Lasīt vairāk

Senāta informācija

Sakarā ar izsludinātajām vēlēšanām uz vakantajiem akadēmiskajiem amatiem (no 2019. gada 1. septembra uz 6 gadiem) ir izvērtēta pretendentu dokumentu atbilstība prasībām. Izsludinu tiesības piedalīties konkursā...


Lasīt vairāk

JVLMA Klavieru katedras vadītājs viesojas Tbilisi Valsts konservatorijā

JVLMA Klavieru katedras vadītājs prof. Juris Kalnciems no 10. līdz 17. aprīlim viesojās Vano Sarajišvili Tbilisi Valsts konservatorijā. Profesors pieredzes apmaiņas programmas ietvaros tika uzaicināts piedalīties Gruzijas VII Starptautiskā atskaņotājmākslinieku konkursa žūrijas darbā - konkurss noritēja četrās kategorijās (klavierspēle, stīgu instrumentu spēle, pūšaminstrumentu spēle un vokālā māksla), un 16 līdz 30 gadus jaunie mākslinieki savu talantu augstā profesionālā līmenī trijās konkursa kārtās demonstrēja konservatorijas Lielajā zālē.


Lasīt vairāk

JVLMA jauktā kora uzvara Mariborā!

14. aprīlī noslēdzās viens no prestižākajiem kormūzikas konkursiem pasaulē – Gallus Maribor, kurā triumfēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ jauktais koris un diriģents Jānis Ozols, izcīnot 1. vietu, konkursa Grand Prix un balvu par labāko obligātā skaņdarba – D. Močnika “Zarja” – interpretāciju.


Lasīt vairāk

Aktuāla informācija STUDENTIEM par studiju-prakses nedēļu no 15. aprīļa līdz 12. maijam!

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija atbilstoši Senāta lēmumam 2018./2019. akadēmiskajā gadā turpina īstenot studiju ciklogrammu, kurā 20 semestra nedēļas sadalītas 15 studiju nedēļās un 5 prakses darba nedēļās. Studiju prakses nedēļu risinājums izveidots, lai sekmētu JVLMA studiju procesa kvalitatīvu īstenošanu, nodrošinot studējošajiem tiesības izmantot visu iespējamo veidu studiju metodes, iespēju praksē un patstāvīgajā darbā nostiprināt teorijā un kontaktstundās iegūtās zināšanas un iemaņas, iespēju piedalīties atklātās nodarbībās, JVLMA un ārvalstu docētāju meistarklasēs (nekavējot grupu nodarbības), atbilstoši studējošo individuālajām vajadzībām – saņemt konsultācijas un citus nodarbību veidus, pilnvērtīgi apgūt grupu kursu saturu, nekavējot nodarbībās kolektīvās muzicēšanas projektu dēļ, utt.


Lasīt vairāk

JVLMA jauktais koris piedalās kormūzikas konkursā Mariborā

No 10. līdz 16. aprīlim, pateicoties Rīgas domes finansiālajam atbalstam, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ jauktais koris, diriģents un mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols, kā arī JVLMA Kordiriģēšanas katedras vadītājs Jānis Baltiņš ir devušies uz Slovēniju, lai kopā ar trīspadsmit citiem kolektīviem no Īrijas, Vācijas, Spānijas, Slovēnijas, Krievijas un Amerikas piedalītos vienā no prestižākajiem koru konkursiem pasaulē – Gallus Maribor.


Lasīt vairāk

Par klašu izmantošanu no 30. aprīļa līdz 6. maijam

No 30. aprīļa līdz 6. maijam noteikti šādi klašu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:


Lasīt vairāk

IX Starptautiskais Rīgas Brass simpozijs

No 8. līdz 12. aprīlim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā norisināsies IX Starptautiskais Rīgas Brass simpozijs. Tematisko dienu ietvaros, pateicoties “Erasmus +” un VKKF atbalstam, JVLMA un Tukuma 2. vidusskolā notiks meistarklases, individuālās nodarbības, muzicēšana dažādos ansambļos, koncertprogrammu sagatavošana un “warm-up”. Simpozija laikā notiks arī četri koncerti.


Lasīt vairāk

Pianistes Antoņinas Suhanovas meistarklases JVLMA

2019. gada 18. aprīlī JVLMA LMT zālē plkst.10.00 Klavieru katedra organizē pianistes Antoņinas Suhanovas meistarklases. Antoņina Suhanova uz starptautiskām skatuvēm uzstājas kopš 2000. gada. Klavierspēli apguvusi Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā pie Guntas Božas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie prof. Jura Kalnciema un Gildholas Mūzikas un drāmas skolā pie prof. Ronana O'Horas. Antoņina sadarbojusies ar orķestriem Latvijā, Krievijā un Lielbritānijā, kā arī ar tādiem diriģentiem kā Andris Nelsons un Vladimirs Spivakovs. Viņa sniegusi neskaitāmus priekšnesumus Lielbritānijā, Itālijā, Vācijā, Holandē, Austrijā, Krievijā un citās pasaules valstīs. 2016. gadā Antoņina Suhanova debitējusi Bārbikana zālē, Londonā, uzstājoties ar Gildholas Simfonisko orķestri, savukārt 2018. gadā viņas debija Londonas Vigmora zālē skanējusi BBC Radio 3 kanāla tiešraidē.


Lasīt vairāk

Uzmanību! Sākusies pieteikšanās AS "Latvijas Finiera" studējošo atbalstam

Pamatojoties uz 16. janvārī noslēgto sadarbības līgumu starp Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un AS "Latvijas Finieris", studējošajiem ir iespēja pieteikties finansiālam atbalstam.


Lasīt vairāk

Uzmanību 4.semestra bakalaura studentiem!

Lai mērķtiecīgi izvēlētos un kvalitatīvi apgūtu C daļas (brīvās izvēles) un studiju programmas Vispārējās izglītības mūzikas skolotājs arī B daļas (ierobežotās izvēles) studiju kursus, lūdzam līdz š.g. 13.maijam ieskaitot, iesniegt atbilstoši noformētus IESNIEGUMUS Studiju programmu direkcijā (101.telpā).

Sīkāka informācija un iesnieguma veidlapas atrodas jūsu JVLMA e-pastos! Šī iesnieguma neiesniegšanas gadījumā C daļas (brīvās izvēles) studiju kursus nozīmēs akadēmiskā darba prorektors pēc saviem ieskatiem.


Lasīt vairāk

Sveicam Rīgas Melngalvju brālības un JVLMA Kamermūzikas konkursa laureātus!

No 5. līdz 6. aprīlim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā norisinājās Rīgas Melngalvju brālības un JVLMA Kamermūzikas koncertprogrammu konkurss, kas noslēdzās svinīgā apbalvošanas ceremonijā un laureātu koncertā JVLMA Lielajā zālē.

Galveno balvu - 4000 EUR - izcīnīja altists Dāvis Sliecāns un pianists Aleksandrs Kalējs, savukārt divas veicināšanas prēmijas 1000 EUR apmērā ieguva klavieru trio "Vīzija" /Kristiāna Ozoliņa, Dārta Svētiņa, Sintija Šteinkopfa/ un senās mūzikas kvartets - Terēze Gretere, Laura Šarova, Māra Botmane un Jana Zariņa.


Lasīt vairāk

JVLMA 3. stāvā ir iespēja aplūkot izstādi "Uz pareizās nots"


Lasīt vairāk

Meistarklašu un koncertu cikls "Nāc, muzicēsim kopā"

Jau trešo studiju gadu Rīgas Saksofonu kvartets – Artis Sīmanis, Ainars Šablovskis, Katrīna Kivleniece un Baiba Tilhena – realizē meistarklašu un koncertu ciklu Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas skolās un mūzikas vidusskolās “Nāc, muzicēsim kopā”. Projekta ietvaros mūziķi vada metodiskās nodarbības saksofonspēles pedagogiem, pasniedz meistarklases jaunajiem saksofonistiem un pūšaminstrumentu ansambļiem.


Lasīt vairāk

LULU "Laikmetīgo operu un baletu cikls bērniem" ielūdz uz baleta iestudējumiem

LULU BĒRNIEM laikmetīgo operu un baletu cikls pavasara sezonā bērnus un viņu vecākus ielūdz uz ieliskiem baleta iestudējumiem kinoteātrī Splendid Palace, cafe Film Noir. Iestudējumi tiks pārraidīti no Londonas Karaliskās jeb Koventgārdena operas.


Lasīt vairāk

Baltijas valstu mūzikas akadēmiju kamerorķestris ielūdz uz koncertu "Bahs Baltijā"


Lasīt vairāk

JVLMA prof. Jānim Kudiņam iznākusi monogrāfija

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ profesoram, muzikologam Jānim Kudiņam iznākusi monogrāfija “OSKARS STROKS. TANGO KARAĻA MANTOJUMS”, kas jau uzsākusi ceļu uz grāmatnīcām un drīzumā visus vēstures un mūzikas mīļotājus aicinās uz tās atvēršanas svētkiem.


Lasīt vairāk

JVLMA izsludina konkursu uz ZINĀTNISKĀ PERSONĀLA amata vietām

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija /JVLMA/ izsludina konkursu uz vakantajām zinātniskā personāla amata vietām pētījumu veikšanai JVLMA Zinātniskās pētniecības centrā:

Pētnieks muzikoloģijā (0,25 slodzes) uz 6 gadiem – 4 vakances.


Lasīt vairāk

Par klašu izmantošanu 2019. gada Lieldienās

No 18. līdz 22. aprīlim noteikti šādi klašu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:


Lasīt vairāk

Mūzikas akadēmijas studenti cīnīsies par Rīgas Melngalvju brālības balvu

No 5. līdz 6. aprīlim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija /JVLMA/ sadarbībā ar Rīgas Melngalvju brālību aicina uz Kamermūzikas koncertprogrammu konkursu JVLMA Lielajā zālē, kas noslēgsies svinīgā apbalvošanas ceremonijā un laureātu koncertā 6. aprīlī. plkst. 16.00. Pirms koncerta gaidāms arī īpašs notikums - tiks atklāta Rīgas Melngalvju brālībai veltīta plāksne pie JVLMA Mecenātu sienas.


Lasīt vairāk

Aktuāla informācija STUDENTIEM par studiju-prakses nedēļu no 1. līdz 7. aprīlim!

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija atbilstoši Senāta lēmumam 2018./2019. akadēmiskajā gadā turpina īstenot studiju ciklogrammu, kurā 20 semestra nedēļas sadalītas 15 studiju nedēļās un 5 prakses darba nedēļās. Studiju prakses nedēļu risinājums izveidots, lai sekmētu JVLMA studiju procesa kvalitatīvu īstenošanu, nodrošinot studējošajiem tiesības izmantot visu iespējamo veidu studiju metodes, iespēju praksē un patstāvīgajā darbā nostiprināt teorijā un kontaktstundās iegūtās zināšanas un iemaņas, iespēju piedalīties atklātās nodarbībās, JVLMA un ārvalstu docētāju meistarklasēs (nekavējot grupu nodarbības), atbilstoši studējošo individuālajām vajadzībām – saņemt konsultācijas un citus nodarbību veidus, pilnvērtīgi apgūt grupu kursu saturu, nekavējot nodarbībās kolektīvās muzicēšanas projektu dēļ, utt.


Lasīt vairāk

Baltijas valstu mūzikas akadēmiju kamerorķestris ielūdz uz koncertu "Bahs Baltijā"

Trešdien, 3. aprīlī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē aicinām visus mūzikas interesentus uz Ziemeļu un Baltijas valstu mūzikas akadēmiju studentu stīgu kamerorķestra koncertu “Bahs Baltijā”, kurā kopā ar viesmākslinieku vijolnieku Sergeju Ostrovski (Izraēla/Šveice) muzicēs Helsinku, Tallinas, Rīgas un Viļņas studenti, atskaņojot J. S. Baha, J. Haidna un P. Vaska darbus. Dienu iepriekš, 2. aprīlī plkst. 18.00 Dubultu koncertzālē šo koncertprogrammu varēs novērtēt arī Jūrmalas iedzīvotāji un viesi.


Lasīt vairāk

JVLMA ESF projekts “Mūzikas, mākslas, dejas un kultūras studiju skolotāju studiju programmu jaunveide”

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija /JVLMA/ kopš 2018.gada 1.jūnija īsteno Eiropas Sociālā fonda (turpmāk - ESF) projektu “Mūzikas, mākslas, dejas un kultūras studiju skolotāju studiju programmu jaunveide” Nr.8.2.1.0/18/I/001 (turpmāk – Projekts). 


Lasīt vairāk

Informatīvs seminārs “Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas starptautiskās sadarbības projektu attīstība pētniecībā un inovācijās: iespējas un izaicinājumi”

2019. gada 16. aprīlī, no plkst. 14.00 – 16.00, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 208. auditorijā* notiks informatīvs seminārs par starptautiskās sadarbības projektu attīstību pētniecībā un inovācijās.


Lasīt vairāk