JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Arhīvs

Orķestra Sinfonia Concertante 15. sezonas atklāšanas koncerts

    Orķestris "Sinfonia Concertante" aicina uz 15. sezonas atklāšanas koncertu ceturtdien, 2017. gada 14. septembrī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas...


Lasīt vairāk

Peldēšanas treniņi Ķīpsalas peldbaseinā

Informējam, ka treniņi Kīpsalas peldbaseinā sāksies š.g. 5. septembrī plkst. 8:45. Ierašanās laicīgi, vismaz 8. 30. Sīkākai informācijai vērsties pie JVLMA Sporta centra vadītāja Ulda Jāņa Veispala pa tālruni...


Lasīt vairāk

Mūzikas akadēmijā noritēs starptautiskais simpozijs „Eduards Erdmanis – mūziķis starp divām pasaulēm”

   Šī gada 7. un 8. septembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) aicina uz vācbaltu pianistam, komponistam un pedagogam Eduardam Erdmanim (1896–1958)...


Lasīt vairāk

Pieteikšanās mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsta stipendijai mūzikā

“Latvijas Mūzikas akadēmija ir mūsu mūzikas dzīves sirds, kuras darbība sekmē aizvien jaunu talantu rašanos. Mēs varam būt lepni par daudziem akadēmijas absolventiem, kuru vārds skan tālu aiz valsts robežām. Ceram, ka iespēja piedalīties prestižos starptautiskos konkursos būs labs impulss slīpēt studentu un pedagogu meistarību,” stāsta mecenāte Ināra Tetereva.


JVLMA un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības ietvaros talantīgākajiem studentiem ir iespēja doties uz prestižākajiem starptautiskajiem izpildītāju konkursiem. Iespēju piedalīties šajā programmā studenti var izcīnīt stipendiju konkursa kārtībā. Iepazīties ar stipendijas nolikumu un pieteikuma veidlapu aicinām šeit


Lasīt vairāk

Orķestra sapulce plānota 4. septembrī pl. 14.30 Lielajā zālē


Lasīt vairāk

JVLMA PROFESORU PADOMES informācija

2017. gada 30. augusta akadēmiskā personāla vēlēšanu rezultātus skatīt šeit

...
Lasīt vairāk

Studējošo tikšanās katedrās 1. septembrī plkst.13.00

Studējošo tikšanās katedrās 1. septembrī plkst.13.00 noritēs sekojoši:


Lasīt vairāk

Klašu (telpu) izmantošana no 2017.gada 29.augusta līdz 22. decembrim

No šī gada 29. augusta līdz 23. decembrim  noteikti šādi klašu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:     

-        ...


Lasīt vairāk

JVLMA PROFESORU PADOMES informācija

Sakarā ar izsludinātajām vēlēšanām uz vakanto asociētā profesora akadēmisko amatu (1 vakance) Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes Mūzikas katedrā, ir izvērtēta pretendentu dokumentu atbilstība...


Lasīt vairāk

2017./2018. akadēmiskā gada sākums


Lasīt vairāk

Black Ribbon Day Concert 2017 tiešraide 19:00!

 Approved and supported by the Government of the Republic of Lithuania, Baltic Wave is a unique real time expression, uniting musicians from around the World to perform simultaneously as one integral orchestra and choir. With the help of innovative approaches and the latest technology it connects global audience with local participants.

P R O G R A M E

 All of the selected pieces are by the most prominent Lithuanian, Latvian and Estonian composers, which will be accompanied by well-known conductors, choirs and orchestras from three different continents. In addition to that, special scenography and large screens will be on display to feature church bells from Chicago, USA and the biggest carillon in Lithuania, Vilnius.

Conductors:

Modestas Pitrėnas & Maris Kupcs

Composers:

Bronius Kutavičius, Peters Vasks, Arvo Part, Michael Gordon

Performers:

Baltic orchestra from Riga, Latvia and Lithuanian Chamber Orchestra from Vilnius, Toronto quartet, Vilnius Carillon, singers from Chicago Symphony Orchestra and Melbourne RMIT University, Chicago Lithuanian Opera choir, ”Aidija” choir, United Baltic Military Orchestra group (Lithuania/Latvia/Estonia).


Lasīt vairāk

Š.g. 16. augusta LR Ministru kabineta sēdē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektora amatā apstiprināts prof. Guntars Prānis

Š.g. 16. augusta sēdē valdība apstiprināja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektora amatā – profesoru Guntaru Prāni, kā arī Kristapu Zariņu Latvijas Mākslas akadēmijas rektora amatā. Prof. G. Prānis JVLMA rektora amatā stāsies š.g. 23. augustā.

Jautāts par mērķiem, kas izvirzīti jaunajā amatā, G. Prānis norāda, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas galvenais mērķis ir nodrošināt visaugstākās kvalitātes starpdisciplināru un uz nākotni orientētu izglītību. Lai to sasniegtu, nepieciešama mūsdienīga attīstība ar plaša mēroga starptautisku sadarbību, taču neaizmirstot par mūsu vēstures un kultūras pamatvērtībām, kas piešķir mūsu kultūrai pasaulē unikālu identitāti.

Latvijā nav nemaz tik daudz vērtību un lietu, ar kurām šodien varam būt izcili un konkurētspējīgi pasaulē, viena no šādām vērtībām ir mūzika. Tāpēc arī šodien mūzikas akadēmijas atbildība un misija ir izglītot kompetentus, radošus, pieprasītus, starptautiski konkurētspējīgus speciālistus. Mana motivācija, pretendējot uz rektora amatu, ir veidot Mūzikas akadēmiju par augsta līmeņa Eiropas mūzikas izglītības centru, kas atvērts radošo industriju jaunām starpdisciplinārām studiju programmām, mākslinieciski radošiem un zinātnisko pētījumu projektiem. Tās reputācija balstās vērtību sistēmā, kas saistīta ar Latvijas nacionālās kultūras uzturēšanas un kopšanas centieniem un šai ziņā ir ar stingru mugurkaulu


Lasīt vairāk

JVLMA mācībspēki un studenti piedalās tradīcijām bagātajā Pommersfeldes Starptautiskajā vasaras akadēmijā Collegium Musicum

No 27. jūlija līdz 13. augustam Dienvidvācijā, Bavārijas pilsētā Pommersfeldē, 18. gadsimtā celtajā Vaizenšteinas pilī jau 60. reizi notika Collegium Musicum Starptautiskā vasaras akadēmija, kurā ceturto gadu pēc kārtas aicināti piedalīties mūsu mācībspēki – JVLMA simfoniskā orķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs, Kompozīcijas katedras profesors Andris Vecumnieks un orķestra Kremerata Baltica vijolniece, Stīgu instrumentu spēles katedras asociētā profesore Eva Bindere.


Lasīt vairāk

Papildu uzņemšana JVLMA

JVLMA izsludina papildus uzņemšanu par studiju maksu visās bakalaura, maģistra un doktora studiju programmās, izņemot profesionālā bakalaura studiju programmu "Mūzika un skatuves māksla", apakšprogrammu "Skaņu režija".
Reģistrēšanās papildus uzņemšanai - 23. augustā no plkst. 10.00 līdz 13.00.
Papildu prasību pārbaudes un iestājpārbaudījumi - 28.augustā.

Informācija par nepieciešamajiem dokumentiem, pārbaudījumu prasībām un citiem ar uzņemšanu saistītiem jautājumiem pieejama šeit.
Lasīt vairāk

Rīgā notiks pasaules kordziedāšanas ekspertu meistarklases

Eiropas koru olimpiādes laikā no 16. līdz 23. jūlijam Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā /JVLMA/ notiks četras meistarklases, sniedzot iespēju ikvienam, kurš...


Lasīt vairāk

Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss norisināsies Rīgā un Liepājā

 

Klasiskās mūzikas cienītājus Rīgā un Liepājā no 26. oktobra līdz 3. novembrim priecēs starptautiska...


Lasīt vairāk

Informācija par remontdarbiem JVLMA vasaras periodā

Šovasar ERAF projekta ietvaros JVLMA plānoti sekojoši remontdarbi:
- 013.,020.,403.,409.klasēs /18.07. - 18.08/;
- Sporta/horeogrāfijas zālē - jauno koka pakešu logu, aizsargrestu montāža un iekšējo/ārējo aiļu apdare /03.08.-22.08./;

Par pārējiem plānotiem darbiem sekos papildinformācija.


Lasīt vairāk

JVLMA jaunās pianistes gūst laurus konkursā Itālijā.

JVLMA profesionālā bakalaura studiju programmas "Instrumentālā mūzika", apakšprogrammas "Taustiņinstrumentu spēle", specializācijas "Klavierspēle" studentes Laura Balabane (doc. J. Žvikova klase) un Lelde Rasnace (prof. Kalnciema klase) ieguvušas dalītu 3. vietu 5. Starptautiskajā Iskijas pianistu konkursā, Itālijā.

Jauno pianistu sacensība ik gadu notiek uz Iskijas salas, netālu no Neapoles. Asociācijas "Note Sul Mare" organizētajā konkursā mūziķi no visas sacenšas solo klavierspēles un duetu kategorijās - JVLMA studentes godalgotās vietas ieguvušas solo klavierspēles E-kategorijā, mērojoties spēkiem ar divdesmit pianistiem no Itālijas, Japānas, Korejas, Krievijas, Azerbaidžānas, Albānijas, Taivānas un Čehijas.


Lasīt vairāk

Studiju līgumi ar RPIVA studējošajiem

JVLMA pateicas RPIVA studējošajiem par vēlmi turpināt studijas savās studiju programmās JVLMA paspārnē! Šobrīd JVLMA gatavo studiju līgumus profesionālā bakalaura studiju programmas “Mūzikas skolotājs” 24 studējošajiem, profesionālās bakalaura studiju programmas “Deju un ritmikas skolotājs” 49 studējošajiem, kā arī maģistra studiju programmas “Mūzikas pedagoģija” 10 maģistrantiem.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija studējošos aicinās uz līgumu slēgšanu pēc tam, kad no RPIVA tiks saņemta informācija par pavasara semestra studiju rezultātiem, kā arī par rotācijas rezultātiem (t.i., pēc 17. jūlija). Kā aizvien, aktuālā informācija tiks ievietota JVLMA mājaslapas sadaļā “RPIVA studentiem un docētājiem”.


Lasīt vairāk

Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss

Klasiskās mūzikas cienītājus Rīgā un Liepājā no 26. oktobra līdz 3. novembrim priecēs starptautiska jauno pianistu parāde. Divās solo kārtās JVLMA Lielajā zālē un fināla kārtā ar orķestri Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” talantīgi jaunieši muzicēs Jāzepa Vītola 7. starptautiskā pianistu konkursa ietvaros.

Konkursa organizāciju un atbalstu nodrošina četri valsts mēroga kultūras pīlāri – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, vecākais Baltijas valstu simfoniskās mūzikas kolektīvs – Liepājas Simfoniskais orķestris, dāsnie Latvijas labdarības projektu un kultūras norišu atbalstītāji Borisa un Ināras Teterevu fonds, kā arī valsts kultūrpolitikas centrs - Latvijas Republikas Kultūras ministrija.


Lasīt vairāk

JVLMA jaunais rektors- profesors Guntars Prānis

Trešdien, 21. jūnijā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Satversmes sapulces dalībnieku atbalstu JVLMA rektora amatā ievēlēts JVLMA Muzikoloģijas katedras profesors Guntars Prānis.

Kopš 2014. gada Guntars Prānis ir JVLMA Senāta priekšsēdētājs un kopš 2011. gada ir JVLMA Ētikas komisijas prieksšēdētājs. 2009. gadā ieguvis maģistra grādu muzikoloģijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, studiju ietvaros aktīvs pētniecības darbs Grācas Mūzikas augstskolā (Austrija).No 1989. -1993.g. studējis kordiriģēšanu JVLMA, pēc tam no 1993.-1995.g. kora un orķestra diriģēšanu, kā arī seno mūziku maģistra līmenī Vācijā.

Studējis seno mūziku Austrijā, Vācijā un Šveicē, īpaši pievēršoties viduslaiku mūzikai. Guntars Prānis ir pieprasīts lektors dažādos senās mūzikas kursos un konferencēs Latvijā un ārzemēs. Guntars Prānis ir senās mūzikas ansambļa "Schola Cantorum Riga" dibinātājs un vadītājs, ar ko veic aktīvu koncertdarbību Latvijā un ārzemēs (Austrija, Vācija, Beļģija, Norvēģija, Somija, Polija, Igaunija u.c.), kā arī ir ieskaņoti neskaitāmi mūzikas ierakstu albumi (par CD "Rīgas mesa" saņemta Latvijas Ierakstu gada balva). Par spilgtu koncertdarbību 2016. gadā ansamblis nominēts Latvijas Lielajai Mūzikas balvai.

Saskaņā ar Nolikumu par kārtību, kādā tiek organizētas rektora vēlēšanas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, līdz 2017. gada 23. maijam tika izsludināta kandidātu pieteikšanās uz JVLMA rektora amatu. Pretendēt uz amatu tika aicinātas personas, kas ir profesori – mūzikas nozares speciālisti, vai personas, kurām ir doktora zinātniskais grāds. Piesakoties uz amatu, kandidātiem, bija nepieciešams iesniegt JVLMA Satversmes sapulcei adresētu pieteikumu vēlēšanām, dzīves gājuma aprakstu, profesora statusu un/vai doktora zinātnisko grādu apliecinošā dokumenta kopiju, kā arī JVLMA attīstības programmu piecu gadu laika periodam sākot no 2017./2018. akadēmiskā gada sākuma


Lasīt vairāk

Latvijas Mūzikas akadēmijā vēsturisks moments

Latvijas Mūzikas akadēmijā šodien notika Izlaidumi. JVLMA Lielajā zālē svinīgā diplomu pasniegšanas ceremonijā izglītību apliecinošus dokumentus saņēma 135 bakalaura un maģistra studiju programmu absolventi, starp kuriem iezīmējas spoži, jau sevi pieteikuši, publikas atzīti mākslinieki un starptautisku konkursu laureāti.

Taču šo svētku brīdi paspilgtināja kāds īpašs notikums - mājās atgriezies JVLMA, senāk Latvijas Konservatorijas pirmais zīmogs. Ārlietu ministrija svinīgi nodeva Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai vēsturisko Latvijas Konservatorijas spiedogu, kas sākotnēji glabāts sūtniecībā - pēc tam Latvijas vēstniecībā - ASV.

Iespējams, ka pirmais Latvijas Konservatorijas rektors Jāzeps Vītols, 1944. gadā, dodoties bēgļu gaitās kopā ar sievu Anniju Vītolu, spiedogu paņēmis līdzi.
Pēc J. Vītola nāves Annija Vītols emigrēja uz Ņujorku, spiedogu ņemot līdzi un vēlāk to nododot Latvijas sūtniecībai Vašingtonā.Lasīt vairāk

Rektora amata pretendentu publiskā diskusija

Atgādinām, ka ceturtdien, 15. jūnijā Lielajā zālē notiks rektora amata pretendentu publiskā diskusija.

Jautājumus rektora amata pretendentiem ir iespēja uzdot jau iepriekš – akadēmijas vestibilā...


Lasīt vairāk

Tiek izsludināts konkurss JVLMA zinātniskās un radošās darbības projektu pieteikumiem

Līdz 29. augustam plkst. 15.00 JVLMA kancelejā tiek gaidīti pieteikumi JVLMA zinātniskās un radošās darbības projektu konkursam. Konkursa mērķis ir veicināt zinātnisko un radošo darbību JVLMA. Finansējumu...


Lasīt vairāk

JVLMA rektoram prof. Artim Sīmanim piešķirts Baltkrievijas Valsts mūzikas akadēmijas Goda profesora tituls

JVLMA rektoram prof. Artim Sīmanim piešķirts Baltkrievijas Valsts mūzikas akadēmijas Goda profesora tituls par ieguldījumu akadēmijas radošajā un akadēmiskajā dzīvē, kā arī par starptautiski nozīmīgu un ilggadīgu ieguldījumu jauno Baltkrievijas mūziķu radošās meistarības veicināšanā. Rektoram Goda profesora diplomu paredzēts pasniegt š.g. 15. decembrī, Baltkrievijas Valsts mūzikas akadēmijas 85 gadu jubilejas svinību laikā, kas norisināsies no 13. līdz 15. decembrim.


Lasīt vairāk

JVLMA mecenātu balvu pasniegšana 15. jūnijā

Ceturtdien, 15. jūnijā plkst. 16.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē notiks gadskārtējā mecenātu balvu pasniegšana, kuras laikā klātesošajiem būs iespēja noklausīties arī balvu saņēmēju un viņu draugu priekšnesumus.

Latvijas konservatorijas profesora Olģerta Zīversa balva dibināta pēc viņa meitu Astras Grīnmanes un Izoldes Zīversas-Preisas iniciatīvas, un to jau kopš 1995. gada ik gadu saņem divi klavierspēles studenti. Šogad balvu no I. Zīversas-Preisas kundzes rokām saņems prof. Arņa Zandmaņa klases studente pianiste Zane Rubesa un emerit. prof. Jāņa Matuļa klases students kordiriģents Jānis Pēlmanis. Savukārt flautista un komponista Arnolda Šturma piemiņas balva tapusi 2000. gadā, to jau desmit gadus finansē un Akadēmijas studentiem pasniedz Eleonora Šturma. Par 2016./2017. akadēmisko gadu tā tiks pasniegta doc. Ilonas Meijas klases studentei flautistei Egijai Veldrei.

2006. gadā tika dibināta komponista Tālivalža Ķeniņa balva, kas katru gadu tiek piešķirta vienam kompozīcijas studentam - šogad tā būs asoc. prof. Rolanda Kronlaka studente komponiste  Madara Pētersone. Kopš 2007. gada JVLMA piemiņas balvām un radošajām stipendijām pievienojusies vēl viena – mācītāju Dr. Anitas Gaides un prāv. Ivara Gaides Mūzikas balva, kuru par spilgtu radošo darbību saņem viens ērģeļspēles un viens dziedāšanas specialitātes students, šogad balvu saņem asoc. prof. Andžellas Gobas klases studente vokāliste Sabīne Krilova un asoc. prof. Larisas Bulavas ērģeļu klases studente Ruta Birzule.

Nu jau otro gadu tiks pasniegta arī Ilgas Štauveres balva, kuru, savas mātes piemiņai, iedibinājusi komponiste Dace Aperāne. Balvas mērķis ir atbalstīt kādu jauno mūziķi, kurš piedalās nozīmīgos starptautiskos meistarkursos un ir izrādījis interesi atskaņot latviešu mūziku. Ilgas Štauveres balvu saņems prof. Sergeja Osokina klases students pianists Aleksandrs Kalējs, bet Nika Gothama balva tiks pasniegta prof. Selgas Mences klases studentei komponistei Oļesjai Kozlovskai


Lasīt vairāk

Aivis Greters uzvarējis starptautiskā kordiriģentu konkursā Dānijā

No 6. līdz 8. jūnijam Svendborgā, Dānijā norisinājās starptautiskais Ziemeļvalstu Kordiriģentu konkurss, kurā uzvaras laurus plūca Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 4. kursa students...


Lasīt vairāk

Krājuma "Maija Einfelde dzīvē un mūzikā" (Mūzikas akadēmijas raksti, XIII) atvēršanas svētki

Pirmdien, 12. jūnijā 16.00 JVLMA Ērģeļu zālē notiks krājuma Maija Einfelde dzīvē un mūzikā (Mūzikas akadēmijas raksti, XIII) atvēršanas svētki. Krājuma 1. daļa (autore...


Lasīt vairāk

Par JVLMA klašu izmantošanu 2017.gada vasaras periodā

No 2017.gada 22.jūnija līdz 28.augustam klases Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā drīkst izmantot par maksu sekojošos laikos:

-         Darba dienās - no plkst. 09:00 līdz plkst. 20:00;

-         Sestdienās – no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00;

-         Svētdienās un Līgo svētkos  -  augstskola slēgta.

Iestājeksāmenu laikā no 29.jūnija līdz 11.jūlijam akadēmija atvērta  no plkst. 08:00 līdz plkst. 21:00. Reflektantiem telpas pieejamas bez maksas


Lasīt vairāk

JVLMA Jauktais koris koncertēs Brēmenē

JVLMA Jauktais koris diriģenta Māra Sirmā vadībā no 9. līdz 11. jūnijam koncertēs Rīgas sadraudzības pilsētā Brēmenē, Vācijā.

9. jūnijā koris sniegs koncertu Brēmenes Oberneuland baznīcā, bet 10. jūnijā kopā ar Brēmenes Mākslu augstskolas un Brēmenes Universitātes apvienoto kamerkori, kura mākslinieciskā vadītāja ir diriģente Friederike Woebcken /Frīderīke Vēbkena/, muzicēs Unser Lieben Frauen baznīcā. Abu koncertu sākums plkst. 19.00. Savas viesošanās pēdējā dienā - 11. jūnijā JVLMA Jauktais koris piedalīsies dievkalpojumā Brēmenes Domā.


Lasīt vairāk

Zināmi JVLMA Studējošo pašpārvaldes Radošo braucienu konkursa rezultāti

JVLMA Studējošo pašpārvalde no piešķirtajiem līdzekļiem finansiālajam atbalstam radošajiem braucieniem, pamatojoties uz Studējošo pašpārvaldes 19.05.2017. sēdes lēmumu...


Lasīt vairāk

Cienījamie 4.semestra maģistranti!!!

Atgādinām, ka Pārskats par dalību Meistarklasēs (kā arī Asistenta prakses pārskats un Koncertprakses/ Operdziedāšanas pārskats par iepriekšējiem semestriem) ir jāiesniedz Studiju programmu direkcijā (102.telpā), vēlākais, līdz 8.jūnijam, plkst. 15:00!!!

Sīkāka informācija jūsu jvlma e-pastos!

P.S. Bez šīs dokumentācijas, diplomu saņemt nebūs iespējams.


Lasīt vairāk

Zināmi JVLMA rektora amata pretendenti

Uz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektora amatu pretendē JVLMA Muzikoloģijas katedras profesors, JVLMA Senāta priekšsēdētājs Dr.art. Guntars Prānis, JVLMA akadēmiskā darba prorektors, Vispārējo klavieru katedras profesors Normunds Vīksne, JVLMA Kompozīcijas katedras asociētais profesors, JVLMA Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Dr.art. Andris Vecumnieks, JVLMA Muzikoloģijas katedras vadītājs un asociētais profesors Dr.art. Jānis Kudiņš un Latvijas Kultūras akadēmijas profesors un maģistrantūras programmas direktors Dr.phil. Ivars Bērziņš


Lasīt vairāk

Informācija par JVLMA Rektora vēlēšanām

Uz JVLMA Rektora amatu pieteikušies 5 pretendenti. Šodien, 2017. gada  31. maijā sanāks Rektora vēlēšanu rīcības komisija, kas apstiprinās Rektora amata kandidātu...


Lasīt vairāk

Muzikoloģijas studiju bakalaura un maģistra darbu aizstāvēšana 8. jūnijā

Muzikoloģijas katedra aicina visus interesentus klātienē iepazīties ar jaunākajiem nupat izstrādātajiem muzikoloģijas un etnomuzikoloģijas bakalaura un maģistra pētījumiem to publiskajā...


Lasīt vairāk

Izlaidums JVLMA


Lasīt vairāk

Baltijas muzikālās sezonas sola spilgtu koncertu programmu visas vasaras garumā

Fonds “Baltijas muzikālās sezonas” vēlas piedāvāt klausītājiem spilgtus klasiskās mūzikas koncertus, tā vienlaikus ļaujot mūzikas mīļotājiem vieglāk piekļūt pasaules līmeņa notikumiem un padarot Latviju par iecienītu kultūras tūrisma galamērķi. Šogad plānoti astoņi koncerti.

2017.gada “Baltijas muzikālās sezonas” atklāšanas koncertā, kas notiks Dzintaru koncertzālē 3.jūnijā, pie diriģenta pults būs slavenais Rikardo Muti, kurš uzstāsies ar Luidži Kerubīni orķestri; Baltijas muzikālās sezonas turpinās operdziedātāji Elīna Garanča, Hibla Gerzmava, Lorenss Braunlijs un Sāra Koberna; Kristīne Opolais, vijolnieks Džošua Bells, pianists Deniss Macujevs un džeza mākslinieks, trompetists Kriss Boti. Pavisam šajā sezonā plānoti astoņi koncerti.


Lasīt vairāk

2017. gada izlaiduma sadalījums

 

2017. GADA IZLAIDUMA SADALĪJUMS (16. JŪNIJS):

plkst. 11:00

Programma / apakšprogramma

Taustiņinstrumentu spēle

Klavierpavadījums

Diriģēšana

Džeza mūzika

Horeogrāfija

Senā mūzika

Etnomuzikoloģija

Vokālā mūzika

plkst. 14:00

Stīgu instrumentu spēle

Pūšaminstrumentu spēle & Sitaminstrumentu spēle

Instrumenta spēles skolotājs

Vispārējās izglītības mūzikas skolotājs

Mūzika un izglītība

AM / Muzikoloģija

Kompozīcija

Mūzikas vēsture, teorija un žurnālistika

Skaņu režija

 


Lasīt vairāk

Latvijas Mūzikas akadēmijas jauktais koris sadziedāsies ar Brēmenes augstskolu kamerkori

   Latvijas Mūzikas akadēmija aicina visus interesentus uz kora mūzikas koncertu sestdien, 27. maijā plkst. 13.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā, kurā tiekas Brēmenes mākslu augstskolas...


Lasīt vairāk

JVLMA PROFESORU PADOMES INFORMĀCIJA

2017. gada 17. maija Akadēmiskā personāla vēlēšanu rezultātus lūdzam skatīt šeit.

...
Lasīt vairāk

Rīga – ERASMUS+ - Minska

Nu jau otro gadu līdzās citiem Erasmus studentiem JVLMA veiksmīgi “integrējusi” arī Baltkrievijas Mūzikas akadēmijas studentus, kas līdz šim izcēlušies ar savu apzinīgumu, precizitāti, vēlmi mācīties un, protams, ar labu profesionālo līmeni.

Jaunās Erasmus+ programmas ietvaros, kas paver logu sadarbībai ārpus Eiropas Savienības, esam iepazinušies arī ar dažiem Minskas kolēģiem – pasniedzējiem. Šogad, pateicoties negaidīti dāsnajam Erasmus+ programmas Latvijas budžeta līdzfinansējumam, JVLMA bija iespēja piedāvāt baltkrievu kolēģiem un studentiem daudzpusīgu ieskatu mūsu Akadēmijas pasniedzēju profesionālajā darbībā. 

Romāns Vanags ar savām meistarklasēm un latviešu kora mūzikas prezentācijām turpināja jau pasen aizsākto sadarbību starp Kordiriģēšanas katedrām. Jūlija Jonāne lasīja lekcijas par Latvijas garīgo mūziku, tuvāk iepazīstinot ar Vaska, Dubras un Ešenvalda darbiem, un uzstājās zinātniskā konferencē.


Lasīt vairāk

JVLMA Horeogrāfijas katedras 40 gadu jubilejas koncerts un salidojums

Sestdien, 10. jūnijā plkst. 16.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas katedra aicina uz savas pastāvēšanas 40 gadu jubilejas koncertu un absolventu salidojumu.
Jubilejas gada griezumā...


Lasīt vairāk

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas PROFESORU PADOMES informācija

Sakarā ar izsludinātajām vēlēšanām uz vakantajiem akadēmiskajiem amatiem (no 2017. gada 1. septembra uz 6 gadiem) ir izvērtēta pretendentu dokumentu atbilstība prasībām.

Izsludinu tiesības...


Lasīt vairāk

Noslēgusies pirmā BAO jeb Baltijas Akadēmiju orķestra koncertturneja

Baltijas Akadēmiju orķestris jeb BAO godam ieskandinājis Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu simtgades svinības - tikko ar panākumiem noslēgusies BAO pirmā koncertu sērija trīs Baltijas valstīs. BAO apvieno talantīgākos jaunos mūziķus no visām trim Baltijas valstu mūzikas akadēmijām, un laikā no 22. līdz 26. aprīlim koncertos Rīgā, Viļņā un Tartu orķestris diriģenta Andra Vecumnieka vadībā atskaņoja gan klasiku - Roberta Šūmaņa Trešo jeb “Reinas” simfoniju un Antonīna Dvoržāka Koncertu čellam ar orķestri ar solisti Magdalēnu Cepli Rīgā un Emmu Aleksandru Bandenieci Viļņā un Tartu, gan piedāvāja klausītājiem jaunās komponistes Madaras Pētersones skaņdarba "Ātrums" pirmatskaņojumu.

Vai "Ātrums" ir ātrs un vai čellkoncerts izskan kā karaļa runa - to piedāvājam noskaidrot, noskatoties BAO koncerta ierakstu no Tartu Vanemuines koncertzāles šī gada 26. aprīlī. 

2018. gadā BAO koncertēs Baltijas valstu reģionālajās koncertzālēs, kā arī dosies uz Gdaņsku un Berlīni, savukārt 2019. gadā orķestris atgriezīsies Blatijas valstu galvaspilsētās un noslēgs simtgades ciklu ar koncertiem Sanktpēterburgā un Helsinkos. 3 gadi, 7 valstis, 12 pilsētas.


Lasīt vairāk

Zināmi Kompozīcijas katedras jaundarbu konkursa rezultāti

Šī gada 9.maijā plkst 17.00 JVLMA Ērģeļu zālē izskanēja Kompozīcijas studentu instrumentālās kamermūzikas JAUNDARBU KONKURSS. Jau sesto gadu konkursu rīko Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Pētera Vaska fondu.

Konkursa mērķis ir veicināt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas topošos komponistus radīt jaunus skaņdarbus noteiktiem instrumentiem. Šogad jaundarbi tika rakstīti flautai un klavierēm. Skaņdarbus vērtēja komponisti Pēteris Vasks, Imants Zemzaris, muzikoloģe Baiba Kurpniece un flautiste, JVLMA docente Ilze Urbāne


Lasīt vairāk

Uzmanību - RPIVA studējošie!

RPIVA studentiem Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) administrācija vēlas uzsvērt to, ka Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studentiem JVLMA tiks saglabātas tādas pašas tiesības un studiju iespējas, kā līdz šim. JVLMA aktīvi piedalās visos ar RPIVA reorganizāciju saistītajos procesos, ar mērķi nodrošināt studējošajiem ērtu, nepārtrauktu un kvalitatīvu studiju procesu. Laipni gaidām JVLMA!


Lasīt vairāk

Violēnas Delarminā meistarklases solfedžo

No 2017.gada 8. maija līdz 12. maijam meistarklases solfedžo JVLMA studentiem sniegs Vīnes Mūzikas un mākslas universitātes profesore Violēna Delarminā /Violaine De Larminat/. Profesore iepazīstinās ar mūsdienu...


Lasīt vairāk

Par JVLMA klašu izmantošanu 2017.gada Maija svētkos

Šī gada Maija svētkos noteikti šādi klašu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:

Pirmdien, 1. maijā                             -  no plkst. 9:00 līdz plkst. 19:00;

Otrdien, 2. maijā                               - no plkst. 7:30 līdz plkst. 22:00;

Trešdien, 3. maijā                              - no plkst. 7:30 līdz plkst. 22:00;

Ceturtdien, 4. maijā                          - no plkst. 9:00 līdz plkst. 19:00;

Piektdien, 5.maijā                              - no plkst. 9:00 līdz plkst. 19:00


Lasīt vairāk

JVLMA studentu dalība Starptautiskajā kameransambļu festivālā Tartu

38. starptautiskajā Baltijas Valstu mūzikas augstskolu studentu kameransambļu festivālā, kas notika Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas filiālē Heino Ellera Tartu Mūzikas koledžā /28.-30.04./ augstā mākslinieciskā līmenī muzicēja dažādu sastāvu kameransambļi no piecām dalībvalstīm: Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas, Friderika Šopēna Mūzikas universitātes /Varšava/, Rimska Korsakova Sankt-Pēterburgas Valsts konservatorijas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas. Mūsu akadēmiju pārstāvēja profesores Guntas Rasas kameransambļa klases duets – altists Dāvis Sliecāns un pianists Aleksandrs Kalējs, festivāla noslēguma koncertā pārliecinoši atskaņojot Imanta Zemzara Sonāti-elēģiju altam un klavierēm un Johannesa Brāmsa Sonāti klavierēm un altam Mibemol mažorā op. 120 nr. 2.

Festivāla ietvaros notika meistarklases kameransamblī, kurās jaunie mūziķi varēja slīpēt savu meistarību pie viesprofesoriem Jeļenas Semišinas, Joannas Maklakēvičas, Daļas Balsītes un Guntas Rasas. Studentu ansambļi bija ļoti labi sagatavoti un ieinteresēti aktīvam darbam


Lasīt vairāk

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija izsludina kandidātu pieteikšanos vēlēšanām uz REKTORA amatu

Atbilstoši 2017.gada 26.aprīļa JVLMA Senāta sēdē (protokols nr.4) apstiprinātajam Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Nolikumam par kārtību, kādā tiek organizētas rektora vēlēšanas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (turpmāk – JVLMA) izsludina kandidātu pieteikšanos vēlēšanām uz REKTORA amatu.

Galvenie rektora pienākumi ir: atbildība par JVLMA darbības atbilstību Augstskolu likumam, citiem normatīvajiem aktiem, kā arī JVLMA Satversmei un JVLMA attīstības stratēģijai, atbildība par JVLMA iegūstamās izglītības, veikto zinātnisko pētījumu un īstenotās mākslinieciskās jaunrades kvalitāti un JVLMA piešķirto valsts budžeta līdzekļu un mantas likumīgu, ekonomisku un mērķtiecīgu izlietojumu


Lasīt vairāk