JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Arhīvs

A-daļas moduļu tematisko daļu izvēle

Uzmanību, profesionālā bakalaura studiju programmu studenti!

JVLMA izstrādājusi modulārās izglītības pilotprojektu profesionālo bakalaura studiju programmu A-blokos. Moduļi paredz tematisko daļu izvēli no kataloga, nodrošinot studējošo individuālām profesionālām vajadzībām atbilstošas tematiskās daļas trijos moduļos: Kultūra sabiedrībā, Uzņēmējdarbības pamati un Komunikācija profesionālajā vidē.


Lasīt vairāk

Papildu uzņemšana JVLMA

JVLMA izsludina papildu uzņemšanu 2018./2019. akadēmiskajam gadam šādās studiju programmās:

 • Par studiju maksu visās Uzņemšanas noteikumos piedāvātajās studiju programmās
 • Par valsts budžeta līdzekļiem:
  • profesionālajās bakalaura studiju programmās:
   • Instrumentālā mūzika (prioritāte reflektantiem obojas, fagota, trombona, tubas, arfas, kontrabasa un vijoļspēles specializācijās)
   • Diriģēšana apakšprogrammā Kora diriģēšana
   • Mūzikas vēsture un teorija
   • Vispārējās izglītības mūzikas skolotājs
   • Profesionālo mūzikas priekšmetu skolotājs (izņemot apakšprogrammu Mūzikas teorētisko priekšmetu skolotājs)
   • Deju un ritmikas skolotājs
  • akadēmiskajā doktora studiju programmā Muzikoloģija

Reģistrēšanās papildu uzņemšanai : 23. augustā plkst. 10:00-14:00.
Papildu prasību pārbaudes un iestājpārbaudījumi : 27. un 28. augustā.
Rezultātu izziņošana 30. augustā un līgumu slēgšana uzreiz pēc rezultātu izziņošanas.


Lasīt vairāk

SVARĪGI!

Informējam, ka š.g. 9. jūlijs visām JVLMA struktūrvienībām ir brīvdiena. 10. jūlijā gaidīsim jūs parastajā darba laikā no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Klašu izmantošana 9.07. pēc sestdienas...


Lasīt vairāk

‘’LULU bērniem’’ – operas un baleti pašiem mazākajiem

‘’LULU bērniem’’ ir uzticīgi klāt ar savu jauno vasaras sezonas programmu un ielūdz bērnus vēl uz divām aizraujošām pēcpusdienām kopā ar pasaules labāko...


Lasīt vairāk

JVLMA rektora prof. G.Prāņa dalība IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresā

Otrdien, 19. jūnijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors prof. Guntars Prānis pārstāvēs JVLMA IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa Humanitāro zinātņu sekcijas...


Lasīt vairāk

JVLMA zinātniskās un radošās darbības attīstības projektu konkursa rezultāti

JVLMA zinātniskās un radošās darbības attīstības projektu konkursā no kopumā iesniegtajiem 15 projektiem pilnībā un daļēji atbalstīti 5 projekti. Konkursa mērķis ir veicināt zinātnisko...


Lasīt vairāk

JVLMA izlaidums 2018


Lasīt vairāk

2017./2018. akadēmiskā gada mecenātu balvu laureāti

Trešdien, 13. jūnijā plkst. 16.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē notika gadskārtējā mecenātu balvu pasniegšana, kuras laikā klātesošajiem bija iespēja noklausīties arī balvu saņēmēju un viņu draugu priekšnesumus.


Lasīt vairāk

Par telpu izmantošanu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā no šī gada 22. jūnija līdz 26.augustam

No 2018.gada 22.jūnija līdz 26.augustam klases Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā drīkst izmantot par maksu šādos laikos:

-          Darba...


Lasīt vairāk

RLB Jubilejas gada notikums “Bites Rīgas vēsturiskajā centrā”

Rīgas Latviešu biedrība (RLB), atzīmējot Latvijas 100, RLB 150 gadu jubileju un gatavojoties nākamgad svinēt Latvijas Universitātes (LU) 100 gadu jubileju, kā arī simbolizējot 3 kaimiņu...


Lasīt vairāk

Muzikoloģijas katedras studējošo bakalaura un maģistra darbu aizstāvēšana

Otrdien, 5. jūnijā, 120. telpā notiks Muzikoloģijas katedras studējošo bakalaura un maģistra darbu aizstāvēšana. plkst. 10.00 -...
Lasīt vairāk

Kompozīcijas studentu jaundarbu konkursa rezultāti

Šī gada 21. maijā plkst 18.00 JVLMA LMT Kamerzālē izskanēja Kompozīcijas studentu JAUNDARBU KONKURSS. Jau astoto gadu konkursu rīko Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā...


Lasīt vairāk

Mūzikas akadēmijā notiks Oboju sasaukšanās

Sestdien, 2. jūnijā plkst. 16.00 JVLMA Lielajā zālē aicinām visus interesentus uz Latvijā retā instrumenta – obojas – mūzikas pēcpusdienu kopā ar Baltijas spožākajiem šī instrumenta spēles pārstāvjiem Egilu Upatnieku un Robertu Beinaru (Robertas Beinaris,  Lietuva), un viņu audzēkņiem. Šis būs jau 26. orķestra Sinfonia Concertante iedibinātā koncertcikla Meistari un mācekļi koncerts, pie diriģenta pults - Guntis Kuzma.

Lietuvas Filharmonijas orķestra solists Roberts Beinaris sasauksies ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra /LNSO/ solistu un oboju grupas koncertmeistaru Egilu Upatnieku nesen aizsaulē aizgājušā Pētera Plakida Koncertā divām obojām. Egila Upatnieka solo spēli dzirdēsim arī skaņdarba pasaules pirmatskaņojumā, kas ar Latviju sasauksies no Norvēģijas. Tas būs jaunās komponistes, pašlaik Norvēģijā dzīvojošās, Sabīnes Ķezberes Koncertskaņdarbs obojai un stīgām Kristālu ala. Savukārt Upatnieka audzēknes kā solistes sasauksies ar orķestri Sinfonia Concertante klasiskā repertuāra obojas skaņdarbos. Karla Filipa Emanuela Baha Koncertu obojai atskaņos JVLMA maģistrante Anastasija Hotuļova, bet Bernarda Henriha Krusela Divertismentu obojai un stīgām dzirdēsim Egila Upatnieka bijušās audzēknes, LNSO oboju grupas koncertmeistara vietnieces Janas Zeļenskas izpildījumā.


Lasīt vairāk

Vija Vētra sniegs meistarklasi JVLMA

Piektdien, 25. maijā 12.30-14.00 aicinām uz Vijas Vētras vadīto meistarklasi JVLMA studentiem 305. telpā. 

Vija Vētra (95) ir leģendāra latviešu izcelsmes dejotāja, pār kuru laika ritējumam nav nekādas varas un kura šogad svin savus 75 gadus uz skatuves.

Studējusi deju Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslu akadēmijā un Vīnes konservatorijā pie Rozālijas Kladekas. Savulaik atvērusi deju studiju Sidnejā, pēc tam Ņujorkā.

Galvenokārt Vija Vētra pazīstama kā indiešu un sakrālās dejas kustības aizsācēja Latvijā, kura savus deju priekšnesumus ieviesusi baznīcās. Kopš 1990. gada katru gadu no Ņujorkas ierodas Latvijā un sniedz meistarklases. Vija Vētra: "Man jau deja ir visa mana dzīve! Ja man to atņem, es mirstu."


Lasīt vairāk

Orķestris Sinfonia Concertante aicina uz koncertu Klarnetissimo! Nr.2

Orķestris “Sinfonia Concertante diriģenta Gunta Kuzmas vadībā piektdien, 25. maijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Lielajā zālē plkst. 18.00 aicina uz koncertcikla “Meistari un mācekļi” 25. koncertu, kura galvenais varonis šoreiz būs klarnetists, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klarnešu grupas koncertmeistars un JVLMA lektors Mārtiņš Circenis kopā ar saviem audzēkņiem.

Programmā Alvila Altmaņa Concertino klarnetei un stīgu orķestrim, kurā solists - pats vakara gaviļnieks Mārtiņš Circenis, Vitolda Lutoslavska Dejiskajās prelūdijās klarnetei un stīgu orķestrim solo atskaņos JVLMA Mārtiņa Circeņa klases 4. semestra students Andrejs Reinis Zitmanis, Andrē Mesažē Konkursa solo klarnetei ar orķestri atskaņos Kristaps Catlaks, bet Ārona Koplenda Koncertā klarnetei ar orķestri soliste būs Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas 3. kursa audzēkne Laima Ratniece Miltiņa.


Lasīt vairāk

Ierasti intriģējoši jeb klavierdueta AnNo koncerts

   Klavierduets "AnNo" aicina visus uz savu koncertu, otrdien, 22. maijā plkst. 18.00 Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē.

   Koncerta...


Lasīt vairāk

JAUNO KOMPONISTU KONKURSS

   Pētera Vaska fonds sadarbībā ar mūsu akadēmijas Kompozīcijas katedru un docentes Antras Jankavas kamerdziedāšanas klasi rīko kārtējo konkursu topošajiem komponistiem....


Lasīt vairāk

JVLMA Studējošo pašpārvalde izsludina pieteikšanos Radošo braucienu finansēšanas konkursam

Lai piedalītos Studējošo Pašpārvaldes Radošo braucienu finansēšanas konkursa 2018. gada maija izvērtēšanā, pieteikumi jāiesniedz līdz 22. maija plkst. 15:00 Studiju programmu direkcijas darba koordinatorei 101. telpā.

Visa nepieciešamā informācija atrodama nolikumā! Radošo braucienu konkursa finansēšanas izvērtēšana un rezultātu paziņošana notiks laikā no 29. maija līdz 5. jūnijam. Rakstot pieteikumu, pārliecinies, vai viss ir aizpildīts precīzi. Konkursa nolikums un pieteikuma forma atrodama www.jvlma.lv


Lasīt vairāk

Rostokas kamerkora "Vocalisti Rostochienses" koncerti Latvijā

Sadarbības projekta ietvaros šī gada maija beigās Rostokas Mūzikas un teātra augstskolas kamerkoris "Vocalisti Rostochienses" viesosies Latvijā, lai koncertētu Jūrmalas Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, bet Rīgas Sv. Pestītāja anglikāņu baznīcā sniegtu kopīgu koncertu ar Latvijas Mūzikas akadēmijas jaukto kori, kurš nupat atgriezies no koncertiem Rostokā un Šverīnē.
Katrs koris klausītājiem piedāvās savu programmu, kas aptver plašu kora mūzikas panorāmu, bet kopkorī atskaņos divus lielas formas darbus – Bendžamina Britena "Rejoice in the Lamb" un Jura Karlsona "Magna Opera Domini".
Abu jauniešu koru koncerts Rīgas Sv. Pestītāja anglikāņu baznīcā notiks piektdien, 25. maijā plkst. 18.00, savukārt uz Rostokas kamerkora Vocalisti Rostochienses koncertu visi interesenti tiek aicināti Jūrmalas Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā sestdien, 26. maijā plkst. 17.00. Abos koncertos ieeja brīva.


Lasīt vairāk

JVLMA instrumentu saimei pievienojušās āmuriņklavieres

Tikko no Vācijas JVLMA ieradušās brīnišķīgas Mocarta laika klavieres (18. gs. otrās puses instrumenta kopija). 
Āmuriņklavieres ar koka āmuriņu mehāniku pilnībā atšķiras no priekšteča klavesīna un mūsdienu klavieru skanējuma. Eiropā jau daudzus gadus mūzikas apmācībā tiek uzsvērta HIP (historically informed performance) jeb vēsturiski informētas muzicēšanas prakses nozīmība, kas veido studentu izpratni un zināšanas par stilistiku, ornamentiem, retoriku, mūzikas notācijām utt.
Tagad arī mūsu studentiem ir iespēja iejusties 17. vai 18. gs. mūziķa lomā un izjust vēsturiskā instrumenta īpašo skanējumu. 
Inventāra numurs ir ielīmēts, un pasakaini skaistais instruments pilnvērtīgi iekļauts citu JVLMA instrumentu saimē. Paldies Valsts kultūrkapitāla fondam par atbalstu!Lasīt vairāk

Rīgā viesosies FM skaņas sintēzes radītājs Džons Čovnings

2018. gada 22. maijā plkst. 18.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās Filmu skolas paviljonā Elijas ielā 17 tiek rīkota FM skaņas sintēzes izgudrotāja, komponista Stenforda universitātes emeritētā profesora Džona Čovninga /John Chowning/ lekcija FM sintēze: 50 gadi radot mūziku un tās radīšanas instrumentus, tūdaļ pēc lekcijas, plkst. 20.00 notiks arī viņa mūzikas koncerts.

Tas bija pirms sešdesmit gadiem, 1957.gadā, kad Makss Metjūzs Bella Laboratorijās izveidoja pirmo skaņas sintēzes programmu Music I, kura tālāk tika attīstīta un izplatīta 1963. gadā kā Music IV. Šo programmu varēja darbināt tikai bagātas institūcijas uz īpašiem lieldatoriem, mūzikas radīšana tajā laikā bija lēna un sarežģīta. 1967. gadā Džona Čovninga radītā frekvenču modulācijas sintēze bija datoru kalkulācijai ātrāka, tai bija tikai daži, bet uztverei nozīmīgi kontroles parametri un laikā variēts skaņas spektrs. Tas viss drīz noveda pie datora kā skaņas sintēzes instrumenta plašāka pielietojuma. Vēlāk, 1983. gadā, Yamaha izmantojot Čovninga tehnoloģiju un Stenfordas universitātes licenci, radīja slaveno, populārajā mūzikā plaši pielietoto DX7 sintezatoru. Personālo datoru un MIDI attīstība astoņdesmito gadu sākumā deva iespēju daudz plašāk pielietot datorus mūzikas radīšanai.


Lasīt vairāk

Rīgas Saksofonu kvartets un Herta Hansena festivālā Probaltica

No 1. līdz 29. maijam Polijas pilsētā Toruņā norisinās...


Lasīt vairāk

JVLMA PROFESORU PADOMES informācija

par akadēmiskā personāla vēlēšanu rezultātiem 2018. gada 9. maijā. Rezultāti šeit

...
Lasīt vairāk

Prezentācijas koncertā ieskandinās jaunākos Mūzikas akadēmijas akordeonus!

8. maijā plkst. 18.00 JVLMA LMT kamerzālē visi interesenti tiek aicināti uz jauno Excelsior akordeonu prezentācijas koncertu Caur ērkšķiem uz zvaigznēm, kurā...


Lasīt vairāk

Mūzikas akadēmijas Jauktais koris koncertēs Rostokā

JVLMA Jauktais koris diriģenta Jāņa Ozola vadībā no 10. līdz 12. maijam koncertēs Rīgas sadraudzības pilsētā Rostokā, Vācijā. Kora koncerti iekļauti Hanzas pilsētas Rostokas 800 gadu jubilejas svinību programmā.

10. maijā koris sniegs koncertu Rostokas Universitātes baznīcā kopā ar Rostokas Mūzikas un teātra augstskolas kamerkori Vocalisti Rostochienses, kura mākslinieciskā vadītāja ir diriģente Dagmar Gatz /Dagmāra Gaca/, 11. maijā abi kori kopā uzstāsies Šverīnes Domā, bet 12. maijā JVLMA Jauktais koris sniegs koncertu Rostokas Mūzikas un teātra augstskolas galvenajā koncertzālē Katharinensaal.


Lasīt vairāk

Aigars Raumanis iegūst 1. vietu Starptautiskajā ierakstu konkursā eMuse 2018

JVLMA 2. semestra studentam Aigaram Raumanim ļoti veiksmīga izrādījusies dalība  Starptautiskajā ierakstu konkursā eMuse 2018, kas norisinājās Grieķijā. Savā vecuma grupā prof. Arta Sīmaņa saksofona klases  students ieguva 1. vietu saksofona specialitātē, saņemot 24,5 punktus no 25 iespējamiem. Šo uzvaru Aigaram palīdzēja kaldināt koncertmeistare asoc. profesore Herta Hansena. Aigars Raumanis un Herta Hansena saņēmuši uzaicinājumu piedalīties laureātu koncertā Bizantijas muzeja koncertzālē Atēnās 30. jūnijā


Lasīt vairāk

Alisas Klimanskas, Elīnas Gailes dueta un asoc. prof. Ilonas Meijas viesošanās Varšavā

39. starptautiskajā Baltijas Valstu mūzikas augstskolu studentu kameransambļu festivālā, kas Eiropas Kamermūzikas pedagogu asociācijas ECMTA konferences ietvaros notika Friderika Šopēna Mūzikas universitātē Varšavā /27.-29.04./ piedalījās 26. konkursa JVLMA labākais studentu kameransamblis laureāts, prof. Guntas Rasas un asoc. prof. Ilonas Meijas kameransambļa klases duets – flautiste Alisa Klimanska un pianiste Elīna Gaile. Trijos festivāla koncertos muzicēja dažādu sastāvu kameransambļi no sešām dalībvalstīm: Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas, Friderika Šopēna Mūzikas universitātes /Varšava/, Gildholas Mūzikas un drāmas skolas /Londona/ un Lisabonas mūzikas augstskolas /Portugāle/. Festivāla noslēguma koncertā A. Klimanskas un E. Gailes atskaņotā programma: R. Mučinska “Momenti”, A. Kalēja “Vēja dziesma” un P. Bulēza Sonatīne flautai un klavierēm izpelnījās sajūsminātus klausītāju aplausus un atsauksmes


Lasīt vairāk

Noslēdzies JVLMA Klavieru katedras klasiskās improvizācijas intensīvais projekts

2018. gada 26. aprīlī ar koncertu JVLMA LMT Kamerzālē noslēdzās klasiskās improvizācijas profesora Džona Mortensena (klavieres, ASV) intensīvais projekts. Marta un aprīļa mēnesī JVLMA noritēja klasiskās improvizācijas meistarklases un koncerti; profesors apmeklēja arī Lietuvas un Igaunijas Mūzikas akadēmijas, turklāt sniedza meistarklases Ventspils un Daugavpils mūzikas vidusskolās.

Profesora kursā dalībnieku un klausītāju statusā piedalījušies visi JVLMA Klavieru katedras studējošie un apmaiņas programmu studenti; nodrošinātas arī tālākizglītības iespējas. JVLMA Klavieru katedras maģistrante Kristīne Pričina komentē pieredzi sekojoši: “Esmu bezgala priecīga par šo unikālo iespēju divus mēnešus aizraujošā un pozitīvā gaisotnē apgūt klasisko improvizāciju pie prof. Džona Mortensena. Sākotnēji neticēju, ka kursa beigās tiešām spēsim improvizēt tādos žanros kā prelūdija, čakona, tokāta, u.c., taču profesors vienkāršā un saprotamā veidā soli pa solim iemācīja, kā, izmantojot baroka stilistikas stingros likumus un tipiskās akordu secības, ir iespējams ļoti brīvi un radoši izpausties. Klasiskā improvizācija maina domāšanas veidu, jaunā gaismā parāda specialitātē apgūstamo repertuāru un padziļina izpratni par mūziku kopumā.” Savukārt maģistrants Jānis Karpovičs komentē: “Profesors Mortensens akadēmijā ienesa jaunas vēsmas improvizācija mākslā – kursā tika veidotas un risinātas dažādas muzikālās domas un idejas, mācoties, improvizējot un diskutējot par improvizācijas mākslu. Priecājos par šo sadarbības iespēju!”


Lasīt vairāk

JVLMA klašu izmantošana 2018.gada Maija svētkos

Šī gada Maija svētkos noteikti šādi klašu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:

Otrdien, 1. maijā -  no plkst. 9:00 līdz plkst. 19:00;

Trešdien,...


Lasīt vairāk

Profesora Džona Mortensena un JVLMA klasiskās improvizācijas studentu koncerts

2018. gada 26. aprīlī plkst. 18.00 JVLMA LMT kamerzālē noritēs klasiskās improvizācijas profesora Džona Mortensena (klavieres, ASV) intensīvā kursa noslēguma pasākums, kurā muzicēs pats profesors, kā arī JVLMA studējošie – intensīvā klasiskās improvizācijas kursa dalībnieki.

Profesors Džons Mortensens ir viens no vadošajiem speciālistiem klasiskās improvizācijas jomā. Viņš regulāri ar koncertiem un meistarklasēm viesojas ASV un Eiropas koledžās un universitātēs, sniedzot arī apjomīgus improvizāciju koncertus 18. un 19. gadsimta mūzikas stilos. Drīzumā "Oxford University Press" laidīs klajā viņa grāmatu par klasisko improvizāciju.

Koncertā profesors un studenti uz vietas improvizēs 18. gadsimta stilos, veidojot tādas formas kā tokātu, čakonu, franču uvertīru un fūgu. Visa koncertā dzirdamā mūzika tiks radīta uz vietas, klausītāju priekšā un neviens no skaņdarbiem nebūs iepriekš sagatavots.


Lasīt vairāk

JVLMA simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerti Limbažos un Rīgā

Aprīļa beigās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfoniskais orķestris, noslēdzot savu koncertsezonu, viesdiriģenta Pjotra Vandilovska /Baltkrievija/ vadībā piedāvā publikai slāviska kolorīta klasiskās mūzikas šedevrus: baltkrievu komponista Viktora Voitika tautisku motīvu caurausto simfonisko svītu - Забавы /Izpriecas/, poļu komponista un vijolnieka Henrika Veņavska Otro koncertu vijolei un orķestrim re minorā op. 22 un čehu komponista Antonīna Dvoržāka Astoto simfoniju Sol mažorā op. 88. Turpinot tradīciju, arī šoreiz orķestris sniegs koncertu ne tikai savās mājās  Rīgā 28. aprīlī, bet, pateicoties VKKF atbalstam, dosies nelielā koncertturnejā uz Vidzemes pusi, lai  27. aprīlī koncertētu Limbažu Kultūras namā.

Orķestra sezonas noslēdzošā koncerta diriģents Pjotrs Vandilovskis ir viens no baltkrievu ievērojamākajiem diriģentiem, kā arī Baltkrievijas Valsts Mūzikas akadēmijas mācībspēks. Karjeru sācis Baltkrievijas Lielajā operas un baleta teātrī ar Nikolaja Rimska-Korsakova operas “Cara līgava” iestudējumu. Strādājis ar Baltkrievijas Valsts Akadēmisko Simfonisko orķestri, bijis Sarajevas Filharmoniskā orķestra galvenais diriģents. Kopš 1997. gada Vandilovskis ir Baltkrievijas Valsts Mūzikas akadēmijas Diriģēšanas katedras vadītājs un augstskolas simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs. Kopš 2003. gada maestro ir Baltkrievijas Republikas Valsts kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs


Lasīt vairāk

Senāta informācija

Senāta informāciju par izsludinātajām vēlēšanām uz vakantajiem amatiem skatīt šeit.


Lasīt vairāk

Olga Aleksejeva iegūst Rojal Dance Grand Prix konkursā Itālijā

JVLMA profesionālās bakalaura studiju programmas Deju un ritmikas skolotājs 3.kursa studente Olga Aleksejeva no 12. līdz 15. aprīlim piedalījās starptautiskajā konkursā ROYAL...


Lasīt vairāk

Profesora Džona Mortensena klasiskās improvizācijas diena JVLMA. Tiešraide no 12:00!


Lasīt vairāk

Aigars Raumanis iegūst GRAND PRIX “European Saxophone Forum 2018”

Sveicam saksofonistu Aigaru Raumani un viņa pedagogu prof. Arti Sīmani ar uzvaru konkursā Eiropas Saksofonistu foruma 2018 ietvaros.

No 13. līdz 15. aprīlim Vroclavā, Polijā norisinajās Eiropas Saksofonu Forums 2018, kurā piedalījās gan jaunie saksofonisti, gan pasaulē atzīti profesionāļi no Francijas, Austrijas, Nīderlanades, Beļģijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Somijas, Norvēģijas, Slovākijas, Polijas, Latvijas, Lietuvas un Izraēlas. Foruma ietvaros norisinājās konkurss jaunajiem mūziķiem, bija iespējams apmeklēt meistarklases, lekcijas, improvizācijas un bigbenda nodarbības, saksofona vēstures un spēles tehniku prezentācijas


Lasīt vairāk

Starpdisciplinārā zinātniskā konference "Muzikoloģija+" un tās unikālais noslēgums

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Zinātniskās pētniecības centrs un Muzikoloģijas katedra 2018. gada 20. un 21. aprīlī rīko starpdisciplināro zinātnisko konferenci "Muzikoloģija+ 2018" JVLMA  Ērģeļu zālē (Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 1). Konferences laikā tiks prezentētas aktualitātes sistemātiskajā un vēsturiskajā muzikoloģijā, ietverot gan referātus un radošo darbnīcu, gan pirmo reizi arī sarunu un paneļdiskusijas formātus.


Lasīt vairāk

JVLMA aicina mūzikas, mākslas un dejas pedagogus pieteikties dalībai ES struktūrfondu finansētā tālākizglītības programmā

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) aicina pretendentus ar profesionālo augstāko izglītību mūzikas/dejas vai mākslas nozarē un atbilstošu profesionālo kvalifikāciju, kā arī ar profesionālo vidējo izglītību mūzikas/dejas vai mākslas nozarē un attiecīgu profesionālo kvalifikāciju, un pretendentus ar līdztekus pamatizglītībai un vispārējai vidējai izglītībai apgūtu profesionālās ievirzes mūzikas/dejas vai mākslas izglītības programmu līdz 18. aprīlim pieteikties IZM saskaņotā 72 stundu pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides B programmā pedagoģijā „ Pedagoģiskās darbības pamati mūzikas, dejas un mākslas nozarēs”

Eiropas Savienības struktūrfondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.5.3. specifiskā atbalsta mērķa "Nodrošināt profesionālās izglītības iestāžu efektīvu pārvaldību un iesaistītā personāla profesionālās kompetences pilnveidi NR. 8.5.3.0/16/I/00" ietvaros Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas tālākizglītības programmu mērķi ir sniegt iespējas mūzikas/mākslas vai horeogrāfijas nozares augstāko izglītību un profesionālo kvalifikāciju ieguvušiem speciālistiem iegūt tiesības veikt pedagoģisko darbu profesionālajās izglītības iestādēs, sekmēt augstas raudzes radošo speciālistu iesaisti izglītojošās darbības vidē, kā arī, sekmējot personu iepriekšējā izglītībā ieguldīto valsts budžeta līdzekļu mērķtiecīgu izmantošanu, sniegt iespējas mūzikas, mākslas un horeogrāfijas vidusskolu absolventiem iegūt tiesības atbilstoši iepriekšējā izglītībā iegūtajai kvalifikācijai mācīt profesionālās ievirzes izglītības mūzikas vai dejas, vai mākslas izglītības programmu mācību priekšmetus, nodrošinot pedagoģiskā sastāva atjaunošanu un atlasi profesionālās ievirzes kultūrizglītības iestādēs.


Lasīt vairāk

UZMANĪBU - prof.bak.studiju programmu 4.semestra studenti!

Lai mērķtiecīgi izvēlētos un kvalitatīvi apgūtu C daļas (brīvā izvēle) un studiju programmas Vispārējās izglītības mūzikas skolotājs arī B daļas (ierobežotā izvēle) studiju kursus, lūdzam 4.semestra studentus līdz š.g. 7.maijam ieskaitot, iesniegt atbilstoši noformētus IESNIEGUMUS Studiju programmu direkcijā (101.telpa).

Iesniegumu veidlapas atrodas JVLMA bibliotēkas grāmatu nodaļā un JVLMA mājas lapā: www.jvlma.lv (Dokumenti → Veidlapas → C daļas pieteikuma veidlapas). Šī iesnieguma neiesniegšanas gadījumā C daļas (brīvās izvēles) un B daļas (ierobežotās izvēles) studiju kursus nozīmēs akadēmiskā darba prorektors pēc saviem ieskatiem.


Lasīt vairāk

Uzmanību - studējošie!

4. un 6.semestra studentiem, kuri studē profesionālā bakalaura studiju programmā/ apakšprogrammā: Instrumentālā mūzika (izņemot apakšprogrammu Džeza mūzika), Kora diriģēšana, Simfoniskā orķestra diriģēšana, Pūtēju orķestra diriģēšana, Vokālā mūzika (izņemot apakšprogrammu Džeza vokāls), Vispārējās izglītības mūzikas skolotājs, Profesionālo mūzikas priekšmetu skolotājs, Mūzikas vēsture, teorija un žurnālistika, Etnomuzikoloģija, Kompozīcija!

Pilnvērtīgai un kvalitatīvai studiju kursa Mūzikas vēsture un teorija apguvei, tiek piedāvāta tematisko daļu izvēle 5., 6. semestrim un 7., 8. semestrim. Katrā semestrī (5., 6. un 7., 8.) tiek piedāvāti tematiskās daļas izvēles kursi, no kuriem studējošajam jāizvēlas viens no desmit vai astoņiem piedāvātajiem katrā semestrī. 6.semestra studenti nedrīkst izvēlēties iepriekšējā studiju gadā jau apgūtu semestra kursu!


Lasīt vairāk

MĒNESNĪCAS AINAVAS. Jura Kalnciema klaviervakars

Pirmdien, 9. aprīlī plkst. 18.00 Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē notiks pianista, JVLMA Klavieru  katedras vadītāja profesora Jura Kalnciema solokoncerts. Šī vakara programmai pianists izvēlējies dažādu pasaules valstu komponistu skaņdarbus, kuri komponēti pavisam nesen. Krāsainās un niansēti dažādās miniatūras apvienotas zem koncerta nosaukuma "MĒNESNĪCAS AINAVAS". Kā atceramies, Jura Kalnciema soloprogrammas vienmēr bijušas tematiski interesantas, tai skaitā,  G. Gurdzijeva Himnas – lūgšanas, G. Pelēča Prelūdijas un svītas, A. Šnitkes un S. Gubaiduļinas klavierkoncerti, kā arī koncertprogramma “Veltījums maniem skolotājiem”. Arī klaviervakarā "Mēnesnīcas ainavas" izskanēs daudzi pirmatskaņojumi Latvijā.


Lasīt vairāk

Slepenās laulības ar Georgiju Čičinadzi

   Trešdien, 11. aprīlī plkst. 18.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē operstudija Figaro aicina skatītājus uz Domeniko Čimarozas komiskās operas “Slepenās...


Lasīt vairāk

JVLMA norisināsies VIII Starptautiskais Rīgas Brass simpozijs

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā no 9. līdz 14. aprīlim norisināsies vērienīgs starptautisks projekts – VIII Starptautiskais Rīgas Brass simpozijs.

Projekta ietvaros trompetes, trombona, mežraga, eifonija un tubas spēles studenti un skolēni teju nedēļas garumā gan individuāli, gan ansambļos papildinās prasmes pie ievērojamiem Eiropas instrumentu spēles pedagogiem, kas vienlaikus ir arī profesionālo orķestru solisti un aktīvi koncertējoši kamermūziķi.


Lasīt vairāk

Čellists Deniss Severins koncertā kopā ar JVLMA stīgu kamerorķestri

Jau ceturto reizi Rīgā atgriežas Deniss Severins. 2013.gadā viņš sniedza meistarklases čella spēlē un kamermūzikā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un pēc abpusējās vienošanās ar JVLMA stīgu katedru tika nolemts sadarbību turpināt. 2014.gadā tika īstenots īpašs projekts – Bokerīni un Haidna darbi kamerorķestrim bez diriģenta, kurā Deniss Severins bija vienlaikus gan orķestra mūziķis, gan atskaņojuma vadītājs. Ņemot vērā, ka projektā iesaistītie studenti vēlējās turpināt šo sadarbību,  projekts 2015.gada februārī tika veltīts Vivaldi kamermūzikai. Tagad kārta Lielajam Baham - Johanam Sebastiānam un viņa dēliem. Projekta noslēgumā paredzēti divi koncerti – 6.aprīlī plkst. 18.00 Siguldas koncertzālē „Baltais flīģelis”, bet 7. aprīlī plkst. 16.00 JVLMA Lielajā zālē. 

Klausītājiem Siguldā un Rīgā būs iespēja dzirdēt brīnišķīgo baroka laika mūziku dažādiem stīgu ansambļiem un klavesīnam – Vilhelma Frīdemana Baha Simfoniju re minorā divām flautām, stīgu orķestrim un basso continuo, Johana Sebastiāna Baha Dubultkoncertu vijolei un obojai, kā arī Karla Fīlipa Emanuēla Koncertu čellam un stīgu orķestrim La mažorā, kur solo partiju izpildīs Deniss Severins. Pārējos skaņdarbos viņš spēlēs orķestra sastāvā kā atskaņojuma vadītājs, bet solisti būs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistranti Aleksejs Bahirs (vijole) un Anastasija Hotuļova (oboja).


Lasīt vairāk

Priecīgas Lieldienas!


Lasīt vairāk

Profesora Džona Mortensena klasiskās improvizācijas diena JVLMA

2018. gada 17. aprīlī plkst. 12.00 JVLMA LMT kamerzālē aizsāksies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras un Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas organizēts tālākizglītības kurss “Klasiskā improvizācija klavierspēlē”. Kursa ietvaros plānota klasiskās improvizācijas profesora Džona Mortensena (klavieres, ASV) lekcija, meistarklase, koncerts ar klasiskās improvizācijas paraugiem, kā arī JVLMA studējošo – intensīvā klasiskās improvizācijas kursa dalībnieku priekšnesumi. Starpbrīžos kursa dalībnieki tiks aicināti uz diskusijām un pārrunām JVLMA Akmens zālē.


Lasīt vairāk

23. martā pasniegti LR Kultūras ministrijas atzinības raksti nozares izcilībām

23. martā Dace Melbārde pasniedza Kultūras ministrijas (KM) atzinības rakstus deviņām izcilām nozares personībām par īpašiem sasniegumiem Latvijas kultūras dzīvē*. Svinīgajā pasākumā, kas norisinājās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas korē, tika godināts bijušais JVLMA rektors, saksofonists prof. Artis Sīmanis, pianiste Ilze Dzērve, Kameransambļa un klavierpavadījuma katedras vadītāja prof. Gunta Rasa un pianists emerit. prof. Arnis Zandmanis


Lasīt vairāk

TRIO METAMORFOZE iegūst 1. vietu konkursā Slovēnijā

Sestdien, 17.martā kameransamblis Trio Metamorfoze, kura sastāvā ir flautistes Liene Dobičina, Zane Jurēvica un pianiste Zane Rubesa, ieguva 1. vietu un zelta pakāpes diplomu kameransambļu...


Lasīt vairāk

Dzintras Erlihas solokoncerta un lekcija Islandes Mākslu akadēmijā

2018. gada 16.martā Islandes Mākslu akadēmijā pianiste, JVLMA pieaicinātā docētāja Dzintra Erliha sniedza solokoncertu-lekciju par latviešu komponistu klaviermūziku. Koncertlekcija tika veltīta Latvijas 100-gadei. Tās programmā tika iekļauti J.Ivanova, L.Garūtas, A.Kalēja, P.Vaska un S.Bušs klavierdarbi, kā arī sniegts ieskats gan komponistu radošajās biogrāfijās, gan raksturotas skaņdarbu stila zīmes. Īslandes Mākslu akadēmijas klavieru nodaļas studenti solokoncertu-lekciju uzņēma ļoti atsaucīgi, aktīvi iesaistoties diskusijās par dažādiem ar interpretāciju saistītiem jautājumiem, kā arī nodēvējot koncertlekciju par “vienu no saistošākajām lekcijām pēdējo trīs gadu laikā”.*


Lasīt vairāk

Par JVLMA telpu izmantošanu 2018. gada Lieldienās

Noteikti šādi telpu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akdēmijā š.g. Lieldienās no 29.marta līdz 02.aprīlim:

 • Ceturtdien, 29.martā – no plkst. 07:30 līdz...

Lasīt vairāk

Akadēmiskā personāla kopsapulce 4. aprīlī

Aicinām uz akadēmiskā personāla (docētāju un koncertmeistaru) kopsapulci  š.g. 4. aprīlī pl. 14.10 Ērģeļu zālē

Kopsapulces dienas kārtībā:

Vadības piedāvātais rīcības plāns JVLMA Attīstības stratēģijā (2016.-2020.) noteikto virzienu īstenošanai –  modulārā izglītība un ar tās ieviešanu saistītās izmaiņas 2018./2019. un 2019./2020. studiju gados.

1) Ziņojums un diskusija

2) Dažādi


Lasīt vairāk