JVLMA.lv

JVLMA aktualitātes

Arhīvs

Senāta informācija

Sakarā ar izsludinātajām vēlēšanām uz vakantajiem akadēmiskajiem amatiem (no 2019. gada 1. septembra uz 6 gadiem) ir izvērtēta pretendentu dokumentu atbilstība prasībām. Izsludinu tiesības piedalīties...


Lasīt vairāk

Uzmanību, 2. un 3. kursa bakalauri!

Balstoties uz pieteikumiem, nākamajā akadēmiskajā gadā būs iespēja apgūt dažādas studiju kursa "Mūzikas vēsture un teorija" tematiskās daļas.


Lasīt vairāk

Klavieru duets izcīna 3. vietu konkursā Zviedrijā

No 30. maija līdz 2. jūnijam JVLMA studentu klavieru duets - Lelde Rasnace un Laura Balabane - devās uz Zviedriju, kur piedalījās VII Stockholm International Music Competition un izcīnīja godpilno 3. vietu.


Lasīt vairāk

JVLMA izlaidums 2019


Lasīt vairāk

Jāzepa Vītola 6. starptautiskajā kordiriģentu konkursā saņemti pieteikumi no 22 valstīm

Šī gada rudenī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Kordiriģēšanas katedra organizē Jāzepa Vītola 6. starptautisko kordiriģentu konkursu, kas norisināsies Rīgā no 22. līdz 26. oktobrim.


Lasīt vairāk

Dr. art. Diāna Zandberga piedalās atskaņotājmākslas simpozijā

JVLMA lektore Dr.art. Diāna Zandberga ar JVLMA un VKKF atbalstu piedalījās Ziemeļvalstu atskaņotājmākslas pētniecības simpozijā (Nordic Symposium on Artistic Research in Music), kas notika 2019. gada 4.-5. jūnijā Somijā, Sibeliusa akadēmijas konferenču centrā Kallio-Kuninkalā.


Lasīt vairāk

Noskaidroti 2019. gada mecenātu balvu laureāti

13. jūnijā plkst. 16.00 JVLMA Ērģeļu zālē notiks ikgadējā mecenātu balvu pasniegšana, kurā klātesošajiem būs iespēja noklausīties arī balvu ieguvēju koncertu.


Lasīt vairāk

Aigars Raumanis iegūst 1. vietu VII Starptautiskajā Stokholmas Mūzikas Konkursā

JVLMA 4. semestra students, saksofonists Aigars Raumanis (prof. Arta Sīmaņa klase) un koncertmeistare Herta Hansena 3. jūnija vakarā atgriezušies no Zviedrijas, kur veiksmīgi startējuši VII Starptautiskajā Stokholmas Mūzikas Konkursā  (VII International Stockholm Music Competition).


Lasīt vairāk

Noskaidroti "Kilograms kultūras" pirmie finālisti

31. maijā noslēdzās pavasara balsojums par līdz šim spilgtākajiem 2019. gada kultūras dzīves notikumiem. Kultūras dzīves baudītāji balsojumam izvirzīja pirmos finālistus septiņās kategorijās - mūzika, kino, teātris, vizuālā māksla, literatūra, mantojums un pārsteigums.


Lasīt vairāk

Par klašu izmantošanu no 25. jūnija līdz 25. augustam

No 25. jūnija līdz 25. augustam noteikti šādi klašu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:


Lasīt vairāk

Par klašu izmantošanu Līgo svētkos

No 22. līdz 24. jūnijam noteikti šādi klašu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:


Lasīt vairāk

Prof. Jāņa Kudiņa monogrāfijas atvēršanas svētki

21. maijā Rīgas Benjamiņu namā (šodien - Europa Royal Hotel) notika JVLMA profesora Jāņa Kudiņa monogrāfijas "Oskars Stroks. Tango karaļa mantojums" (apgāds "Zinātne") atvēršanas svētki.


Lasīt vairāk

Noslēdzies Kompozīcijas studentu jaundarbu konkurss

Ceturtdien, 16.maijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT Kamerzālē izskanēja Kompozīcijas studentu JAUNDARBU KONKURSS. Jau devīto gadu konkursu rīko Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Pētera Vaska fondu.

Konkursa mērķis ir veicināt topošo komponistu jaunradi kamermūzikas žanros. Jaundarbi tika rakstīti stīgu duetam – vijolei un čellam, līdz ar to konkurss notika Kompozīcijas katedras sadarbībā ar Stīgu instrumentu katedru. Skaņdarbus vērtēja komponisti Pēteris Vasks, Indra Riše un muzikoloģe Baiba Kurpniece.


Lasīt vairāk

Mūsu maģistranti un profesori starptautiskā festivālā un ECMTA konferencē Lisabonā

40. Baltijas Valstu mūzikas augstskolu studentu kameransambļu festivālā, kas Eiropas Kamermūzikas pedagogu asociācijas ECMTA konferences ietvaros notika Lisabonas mūzikas augstskolā /Escola Superior de Musica de Lisboa/ no 26. līdz 28.aprīlim, ar spožiem panākumiem piedalījās profesoru Gunāra Larsena un Alda Liepiņa maģistranšu Klavieru trio Vīzija – vijolniece Kristiāna Ozoliņa, čelliste Dārta Svētiņa un pianiste Sintija Šteinkopfa. Festivāla koncertos spēlēja dažādu sastāvu kameransambļi no piecām dalībvalstīm: Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas, Friderika Šopēna Mūzikas universitātes /Varšava/, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Lisabonas mūzikas augstskolas /Portugāle/. Klavieru trio Vīzija noslēguma koncertā, kas notika slavenā Calouste Gulbenkian fonda Kamerzālē, artistiski, pārliecinoši un spilgti atskaņoja Jozefa Haidna un Maijas Eifeldes klavieru trio, saņemot nedalītu klausītāju atzinību.


Lasīt vairāk

JVLMA sniegs meistarklases simfoniskā orķestra diriģents Ajtony Csaba

Daudzveidīgs diriģents, komponists un pētnieks ar talantu piesaistīt auditorijas uzmanību, emocijas un intelektu, Ajtony Csaba ir pārdomas rosinošs un ar iztēli apveltīts mākslinieks.

Būdams divu orķestru mākslinieciskais vadītājs un diriģents Viktorijā (Kanādā) un Vīnē, viņš labi orientējas simfonisko orķestru finesēs divos kontinentos. Csaba ir strādājis ar vairākiem pasaules vadošajiem orķestriem – Frankfurtes Radio orķestri, Toronto simfonisko orķestri, Vīnes Radio un Vroclavas Filharmonijas orķestriem, kā arī ar gandrīz visiem Ungārijas orķestriem.


Lasīt vairāk

Ilze Urbāne sniedz meistarklases un koncertē Milānā

No 3. līdz 6. maijam JVLMA Flautas spēles docente Ilze Urbāne sniedza meistarklases un koncertu Civica Scuola di Musica Claudio Abbado Milānā.

Koncertā kopā ar itāļu kolēģiem Flavio Alciati, Valteru Batagliolu un mūsu studentiem jau pazīstamo Rafaeli Trevizani Ilze atskaņoja Johana Sebastiana Baha, Zigfrīda Karga-Elerta, Kloda Debisī, Džūlio Bričialdi un Pētera Vaska mūziku, par ko itāļu kolēģiem un studentiem Ilze bija sagatavojusi arī prezentāciju.


Lasīt vairāk

Aicinām uz ritmikas meistarklasēm

Aicinā uz  Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslas  universitātes ritmikas profesoru Elizabetes  Orlovskas / Elisabeth Orlowsky/, Verēnas  Caineres /Verena Zeiner/...


Lasīt vairāk

JVLMA Profesoru padomes informācija

Par akadēmiskā personāla vēlēšanu rezultātiem 2019. gada 8. maijā skatīt šeit

...


Lasīt vairāk

Par JVLMA telpu izmantošanu no 28. janvāra līdz 21. jūnijam

No šī gada 28. janvāra līdz 21. jūnijam tiek noteikti sekojoši klašu izmantošanas laiki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:    


Lasīt vairāk

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Zinātniskās padomes informācija

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas

Zinātniskās padomes informācija

Par akadēmiskā personāla vēlēšanu rezultātiem 2018....


Lasīt vairāk

Grammy balvai nominētais altists Mets Maneri sniegs meistarklasi Mūzikas akadēmijā

Nepieradinātās mūzikas festivāla „Skaņu mežs’2018” ietvaros mūzikas namā „Daile”  13. oktobrī uzstāsies „Grammy” balvai nominētais altists Mets Maneri /Mat Maneri/ – viens no redzamākajiem mikrotonālās improvizācijas proponētājiem mūsdienu mūzikā. Maneri uz skatuves kāps kopā ar portugāļu brīvās improvizācijas ansambli RED Trio – šī būs mūziķu pirmā sadarbība.

11. oktobrī, plkst. 12:00 Maneri sniegs arī mikrotonālās improvizācijas meistarklasi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, 328. auditorijā.


Lasīt vairāk