Egils Upatnieks

Lektors, Pūšaminstrumentu katedra

Egils Upatnieks apguvis obojas spēli Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Viļņa Pelnēna. 2010.gadā absolvējis JVLMA maģistrantūru, Normunda Šnē obojas klasē. Mācījies Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā pie Rainera Hervega, papildinājis zināšanas un prasmes pie Lāslo Hadadi, Gintera Pasina, Ingo Goricka. 

Egils Upatnieks ir LNSO oboju grupas koncertmeistars Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektors kopš 2009. gada. 2006. gadā līdz 2011. gadam Sinfonietta Rīga pirmā oboja. Piedalījies Latvijas Nacionālās operas izrādēs, spēlējis Rīgas Festivāla orķestrī un orķestrī “Rīgas kamermūziķi” (2001–2006). Regulārs Kremerata Baltica viesmākslinieks, muzicējis orķestra turnejās Austrijā, Igaunijā, Turcijā un Vācijā. Kā solists uzstājies ar LNSO, Vidzemes kamerorķestri un Sinfonia Concertante. Labprāt piedalās dažādos kamermūzikas projektos, citstarp arī spēlējot baroka mūziku. 

Kopš 2009. gada Egils Upatnieks ir Dānijas koka pūšaminstrumentu kvinteta Carion dalībnieks. Ar šo ansambli piedalījies vairāku CD ieskaņošanā un koncertos Apvienotajos Arābu Emirātos, Dānijā, Japānā, Luksemburgā, Vācijā un Zviedrijā.

Starptautisku konkursu uzvarētājs un laureāts.