Jānis Ozols

Pieaicinātais docētājs, Kora diriģēšanas nodaļa

Jānis Ozols (1980) ir viens no Latvijas redzamākajiem un harizmātiskākajiem diriģentiem, Jūrmalā notiekošā ikgadējā “Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa” mākslinieciskais vadītājs, zināms arī kā kādreizējais vokālās grupas „Cosmos” dalībnieks.

Jānis Ozols aktīvi iesaistās Latvijas akadēmiskās mūzikas dzīves procesos, būdams vairāku koru diriģents un Pierīgas un Jūrmalas koru apriņķa virsdiriģents. Jānis ir arī biežs viesis starptautisku koru konkursu žūrijās visā pasaulē. Kopš 2017. gada septembra Jānis Ozols ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jauktā kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents. Jānis bija arī Latvijas simtgades zīmē aizritējušo XXVI Vispārējo dziesmu svētku Atklāšanas koncerta un Noslēguma koncerta “Sadziedāšanās nakts” mākslinieciskais vadītājs.

Kopš 2018. gada Jānis Ozols ir Dziesmu svētku biedrības valdes loceklis un Latvijas Nacionālā kultūras centra koru nozares padomes loceklis.

Muzikālo izglītību sācis iegūt Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un turpinājis Rīgas Doma kora skolas kordiriģēšanas klasē. Bakalaura grāds iegūts Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā kordiriģēšanas klasē pie profesora Sigvarda Kļavas, bet maģistra grāds kordiriģēšanā — pie profesora Jāņa Zirņa. 2013. un 2014. gadā Jānis Ozols studējis simfoniskā orķestra diriģēšanu Zviedrijas Karaliskajā mūzikas koledžā.

Kā vokālās grupas „Cosmos”  dziedātājs Jānis Ozols ir sadarbojies ar tādiem pasaulē atzītiem mūziķiem kā Bobijs Makferins (Bobby McFerrin), The Real Group, Take 6, The Manhattan Transfer, The Hilliard Ensemble, The New York Voices un īslandiešu mūzikas ikonu Bjorku. „Cosmos” ieguvuši uzvaru jauno izpildītāju konkursā „Jaunais vilnis” 2004. gadā un Latvijas Lielo mūzikas balvu 2009. gadā.

Vadot Babītes novada jaukto kori “Maska” un Garkalnes novada jaukto kori “Pa Saulei” Jānis Ozos ir ieguvis daudzus apbalvojumus starptautiskos koru konkursos, vairākkārtīgi iegūstot arī labākā diriģenta balvas. Savu talantu un darbaspējas pierādījis arī piedaloties Jāzepa Vītola starptautiskajā diriģentu konkursā 2009. gadā, kur ieguvis godpilno 3. vietu. Kopš 2017. gada septembra Jānis Ozols ir Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas jauktā kora mākslinieciskais vadītājs.

Jānis ir diriģents, kurš neapstājas pie sasniegtā un nemitīgi turpina attīstīt savu talantu. Viņa muzikālais redzējums nereti atšķiras no ierastā. Viņš ir atvērts jaunām un radošām idejām, eksperimentiem. Šīs ir īpašības, kas viņu atšķir no citiem kolēģiem, kā arī ļauj piepildīt Jāņa, kā mākslinieka, radošās ieceres.

Strādā katedrā

Kora diriģēšana