Jānis Porietis

Docents, Metāla pūšaminstrumentu klases vadītājs

Jānis Porietis sāka apgūt trompetes spēli desmit gadu vecumā. Pirmās prasmes ierādīja Pēteris Kaldre, tālāk mācījās pie Ērika Berzinskaun Maijas Lāces, kā arī pie Reijera Dorresteina Holandē un Pasi Pirinena Somijā.

2009. gadā Jānis pabeidza Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru un devās uz ASV, kur pēc 3.5 gadu studijām Kanzasas universitātē pie izcilā trompetista Stīvena Laisringa (Stephan Leisring) ieguva doktora grādu mūzikā. Studiju laikā aktīvi darbojās fakultātes metāla pūšamo instrumentu kvintetā KBQ - Kansas  Brass  Quintet.  Gan kā solists, gan kā pirmā trompete muzicēja Universitātes simfoniskajā un pūtēju orķestrī. Ar šiem kolektīviem tika ierakstīti 3 diski zem Naxos izdevniecības zīmola, kā arī koncertēts Ņujorkas Carnegie Hall, kur par trompetes solo izpelnījās īpašu uzmanību un slavinošu piezīmi no The New  York  Times. Ar Universitātes trompešu ansambli Jānis piedalījās Baraka  Obamasinaugurācijas  parādē.Kopumā  mūziķis  ierakstījis  vēl  septiņusalbūmus  kopā  ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Sinfonietta Rīga (no 2006. līdz 2016. gadam Jānis bija Sinfonietta Rīga trompešu grupas koncertmeistars) un citiem kolektīviem.

Par spīti kārdinošiem darba piedāvājumiem Amerikā un Ķīnā, tagad Jānis ir atgriezies Latvijā un strādā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijākā trompetes pedagogs. Pedagoģiskajā darbībā Jānis aktīvi pasniedz meistarklases gan Latvijā, gan ārpus tās. 2015. gadā Jānis kļuva par pirmometāla instrumenta pūtēju, kurš jebkad ticis nominēts Lielajai Mūzikas Balvai.

Vairāk informācijas www.porietis.com